شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1397/03/29 شناسه خبر: 1375979

iOS 12 و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!

چند سالی می‌شود دیگر خبری از «جیلبریک» (Jailbreak) سیستم عامل iOS اپل نیست اما هیچ چیز نتوانسته هکرها را از تلاش برای اکسپلویت کردن باگ‌ها بازدارد. در تازه‌ترین تلاش‌ها آنها موفق به جیلبریک کردن iOS 12 آن هم بر روی گوشی iPhone X شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رغم اینکه بسیار بعید به نظر می‌رسد شاهد انتشار روش جیلبریک کردن iOS 11.4   باشیم، اما یکی از پژوهشگران Tencent Keen Lab به نام لیانگ چن موفق شده برخی آسیب پذیری های موجود در نسخه بتا iOS 12 را اکسپلویت کند و با موفقیت این سیستم عامل را جیلبریک  کند. در واقع برای اولین بار شاهد اثبات جیلبریک  شدن iOS 12 هستیم.

جیلبریک  مورد بحث که می‌توانید آن را در عمل در ویدئو زیر مشاهده کنید، بر روی گوشی iPhone X اجرایی شده است. ظاهراً برای این کار از یک اکپسلویت هسته در بتای نخست iOS 12 استفاده شده است، در هر صورت آنها موفق به اجرای  Cydia  شده‌اند که امکان نصب برنامه‌ها و بازی‌ها را می‌دهد.

احتمالاً می دانید هیچ عجیب نیست در نسخه‌های آزمایشی سیستم عامل‌ها شاهد آسیب پذیری و اکسپلیوت کردن آنها چون جیلبریک  باشیم اما به احتمال بسیار زیاد، اپل در نسخه‌های آزمایشی پیش رو آنها را شناسایی و برطرف می‌کند، بنابراین بسیار بعید به نظر می‌رسد روزی شاهد جیلبریک نسخه نهایی iOS 12 باشیم. هم زمان به نظر نمی‌رسد لیانگ چن قصد داشته باشد یافته‌های خود را در دسترس عموم قرار دهد. ظاهراً او صرفاً خواسته نشان  دهد iOS 12 قابل جیلبریک  کردن است و حتی این احتمال وجود دارد که یافته‌های خود را با تیم توسعه اپل در میان گذاشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1375979
ارسال نظر
نظرات