شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1397/03/29 شناسه خبر: 1375981

معتادان بازی سلامت روانی ندارند

اگر شما هم جزو معتادان بازی هستید، بد نیست این خبر را دنبال کنید، چرا که به نظر می رسد معتادان بازی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به عبارت دقیق تر معتادان بازی، سلامت روانی ندارند، بر اساس گزارش های سازمان جهانی بهداشت (who) اعتیاد شدید به بازی‌های ویدئویی، به عنوان یکی از اختلالات سلامت روانی طبقه بندی می شود.

بر اساس این طبقه بندی جدید معتادان بازی واقعا شرایط جالبی ندارند. به گفته مقامات WHO، تیم تحقیقاتی کتاب  سلامت روان برای ویرایش جدید آن بیش از ۱۰ هزار پیشنهاد اصلاح دریافت کردند و در ماه می سال ۲۰۱۹ میلادی در مجمع جهانی بهداشت برای تصویب توسط اعضا ارایه خواهد شد.

در این میان یکی از موارد اضافه شده در ویرایش یازدهم کتاب، توجه به اختلالات مربوط به بازی های ویدئویی است. در این کتاب اختلال بازی به عنوان مشخصه ای از الگوی رفتاری بازی به صورت مداوم یا مکرر درنظر گفته می شود.

اما ازکجا باید تشخیص دهیم جزو معتادان بازی هستیم یا خیر.؟این اختلال می تواند شامل اختلال در کنترل شدت و مدت زمان بازی باشد. این اختلال تا اندازه ای مهم است که تمام جنبه های دیگر زندگی از جمله ابعاد شخصی، خانوادگی، اجتماعی، آموزشی و شغلی را تحت تاثیر قرار می دهد. انجام بازی های ویدئویی می تواند مکرر باشد، ولی برای تشخیص این اختلال حداقل ۱۲ ماه تکرار مداوم الگو الزامی است.

نظر شما چیست؟ آیا جزو معتادان بازی طبقه بندی می شوید یا خیر؟ جزو معتادان بازی بودن چندان وحشتناک نیست . موضوع خطرناک این است که معتادان بازی مخاطراتی برای خود یا اطرافیانشان ایجاد کنند.

 

https://www.dana.ir/1375981
ارسال نظر
نظرات