شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 08:31 منتشر شده در مورخ: 1397/06/03 شناسه خبر: 1400248
امیر دژاکام در گفتگو با دانا؛

نان در سفره مردم نیست/ مفاسد اقتصادی بنیاد ما را به باد می دهد/ باید یک کاری کرد

نان در سفره مردم نیست/ مفاسد اقتصادی بنیاد ما را به باد می دهد/ باید یک کاری کرد
امیر دژاکام گفت: الان وقت نق زدن و تسویه حساب سیاسی نیست، اگر چپ و راست به جان هم غر بزنند دیگر پدر خانواده نمی تواند این خانواده را اداره کند و آن را نگه دارد؛ در برخی از صفحات مجازی جنگیدن را به مردم یاد می دهند، ساختن کوکتل مولوتف و استفاده از اسلحه را به مردم یاد می دهند، مشق آتش زدن به مردم می دهند، چرا؟ به نظر من باید یک کاری کرد.

امیر دژاکام بازیگر و کارگردان تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: من اساسا در سیاست دخالت نمی کنم، هیچ دوره هیچ کسی را نه حمایت و نه تکذیب کرده ام.

 

وی در مورد شرایط کنونی کشور خاطرنشان کرد: ما در یک پیچ خطرناک تاریخی هستیم که اگر کسی که پشت فرمان نشسته است فرمان را درست نگه دارد می تواند تمامیت این کاروان و جمعیت را از این پیچ و تنگنا سخت رد کند، اما الزاماتی دارد، مایی که در این کاروان هستیم اگر قرار باشید که به همدیگر تهمت بزنیم دعوا پیش می آید و دچار  ایراد و بهانه گرفتن از یکدیگر می شویم، حتی اگر این ها درست باشد انسان باید یاد بگیرد که چه زمانی خاموش باشد.

 

دژاکام در ادامه گفت: انسان باید یاد بگیرد که چه زمانی فروتنی را پیشه کند، انسان باید یاد بگیرد چه وقت حرف بزند و چه وقت حرف نزد،  چه زمانی بجنگد و چه زمانی نجنگد، الان مملکت به تمامیت و اتحاد نیاز دارد، از هرچیز که باعث دلخوری است باید چشم پوشید تا از این شرایط رد شویم.

 

این کارگردان کشورمان عنوان کرد: امروز نان در سفره مردم نیست، دانشجوی من از گرگان با اتوبوس به تهران آمده و بعد از کلاسش پول نداشته که نهار بخورد، این نسل و اتفاق اگر گسترده شود بلایای بسیار زیادی سر ما می آورد.

 

وی این چنین ادامه داد: کارگران ما دچار مشکلات بسیار زیادی هستند، حتی کارمندان بعضا حقوقشان را نگرفته اند، در دانشگاه ها مشکلات زیادی برای دانشجوها، اساتید و کارمندان وجود دارد، خبرنگار ها و بازاری ها مشکلات زیادی دارند.

 

دژاکام اظهار داشت: الان وقت نق زدن و تسویه حساب سیاسی نیست، اگر چپ و راست به جان هم غر بزنند دیگر پدر خانواده نمی تواند این خانواده را اداره کند و آن را نگه دارد.

 

وی اذعان داشت: در برخی از صفحات مجازی جنگیدن را به مردم یاد می دهند، ساختن کوکتل مولوتف و استفاده از اسلحه را به مردم یاد می دهند، مشق آتش زدن به مردم می دهند، چرا؟ به نظر من باید یک کاری کرد.

 

بازیگر سریال هست و نیست بیان داشت: این مفاسد اقتصادی بنیاد ما را به باد می دهد، هم چپ و هم راست این مفاسد را داشته است، دست بردارید دیگر، اساسا هرکجا که بشر هست گناه نیز هست، در رسانه های چپ و راست می خوانیم که این فساد های اقتصادی ما را ریشه کن می کند، دست به دست هم بدهیم و این مشکلات اقتصادی را از بین ببریم.

 

دژاکام افزود: به مردم احترام بگذاریم و اعتراض را حقشان بدانیم، جوانی که کار ندارد و نمی تواند ازدواج کند وقتی به خیابان می آید و اعتراض می کند، اعتراضش را به رسمیت بشناسند، پلیس امنیتشان را ایجاد کند و وزارت کشور به آنها مجوز دهد، جا و مکان برایشان مشخص کنند، مدیران و مسئولان به میان این مردم بروند و حرفشان را بشنوند، به نظر من شرایط آرام می شود.

 

وی ابراز داشت: مردم را درک کنید و از درگیری های سیاسی بکاهید، هر کس این کار را بکند به این کشور خدمت کرده است، در غیر این صورت مشکلات زیادی خواهیم داشت، یکی از برادران نمی تواند مملکت را اداره کند بلکه همه برادران باید دست به دست هم دهند، اگر برادران به جان هم غر بزنند به جایی نمی رسیم، تا یکدستی و یکپارچگی بین این برادران به وجود نیاید فایده ای ندارد.

 

 

امیر دژاکام در پایان گفت: هنرمندان حرف فرهنگی بزنند، بهتر است، من خودم را هرگز به گروه های سیاسی وابسته نکرده ام، من خودم را مافوق جریانات سیاسی می دانم، هنرمند راجع به انسانیت حرف  می زند، انسان چون در جمع زندگی می کند و جمع تابع نظام اجتماعی است راجع به سیاست هم حرف می زند، اما اگر تنها بخواهد در مورد سیاست حرف بزند مادون انسانیت است، چون سیاست بخشی از روابط یک اجتماع است و تمام آن نیست، پیشنهاد می کنم هنرمندان صادق باشند و به یکدلی مردم کمک کنند، مردم را به وحدت دعوت کنند، من همه را به وحدت دعوت می کنم.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1400248
ارسال نظر
نظرات