شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1397/06/27 شناسه خبر: 1410125
نماینده مردم مشهد در مجلس:
واقعا نمی‌دانم چرا علیرغم دستور صریح رئیس قوه قضائیه، دادستان همچنان علیه رسانه‌های هتاک درباره زوار عراقی اعلام جرم نمی‌کند/برخی از این رسانه‌ها همچنان در حال تخریب روابط ایران و عراق هستند
حجت الاسلام پژمانفر گفت: من واقعا نمی دانم چرا علیرغم دستور رئیس قوه قضاییه، دادستانی درباره این موضوع مهم که هم به مقدسات بر می گردد و هم به روابط مهم و استراتژیک دو کشور هنوز هیچ اقدامی نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «فرهنگ سدید» در پاسخ سوالی درباره چرایی عدم برخورد با روزنامه های شرق و شهروند و خبرگزاری ایسنا وخبرآنلاین که نقش قابل توجهی در شایعه پراکنی علیه زوار عراقی داشتند، گفت: ما از عدم برخورد با رسانه های هتاک گله داریم؛ انتظار ما از دستگاه قضا و دادستانی این است که در همان مراحل اولیه با عاملان شایع پراکنی درباره زوار عراقی برخورد جدی می‌شد و واقعا نمی‌دانم علت این همه تاخیر برای ورود به این موضوع مهم چیست؟

 
وی با اشاره به تداوم اختلاف افکنی میان مردم ایران و عراق از سوی برخی از این رسانه ها تاکید کرد: عدم برخورد به ‌موقع، باعث وقیح تر شدن این رسانه های هتاک می شود و از سویی زمینه ساز تداوم دروغ پردازی هاست.
 
پژمان فر با اشاره به تصریح رئیس قوه قضائیه درباره انجام جرم از سوی رسانه های مذکورگفت: آیت الله آملی لاریجانی هفته گذشته صراحتا گفتند که چند هفته پیش به دادستان تاکید کرده است که شایعه پراکنی برخی رسانه ها درباره زوار عراقی امام رضا علیه السلام مستلزم اعلام جرم است؛ من واقعا نمی دانم چرا دادستانی درباره این موضوع مهم که هم به مقدسات بر می گردد و هم به روابط مهم و استراتژیک دو کشور هنوز هیچ اقدامی نکرده است.
 
نماینده مردم مشهد ادامه داد: اقدام این رسانه‌ها توهین آشکار به مردم کل کشور خصوصا مردم مشهد بود که باعث شد احساسات مردم جریحه‌دار شود.
 
وی تأکید کرد: این رسانه‌ها با دروغ‌پراکنی منافع ملی کشور را زیر سؤال بردند و زمینه‌ساز برخی از اتفاقات در داخل و خارج از کشور شدند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اینجانب شخصا به‌عنوان شاکی، این مسئله را از طریق دستگاه قضایی پیگیری خواهم کرد.
 
نماینده مردم مشهد با اشاره به لزوم برخورد مناسب و به هنگام با این دست از تخلفات خاطرنشان کرد: انتظار بنده این است که دستگاه قضایی نسبت به این موضوع برخورد مناسبی انجام دهد و طبیعتا عدم برخورد با این مسائل موجب توسعه جرم در کشور خواهد شد.
 
پژمانفر همچنین در پاسخ سؤال دیگر فرهنگ سدید مبنی بر اینکه اتفاقات اخیر در بصره را تا چه میزان با دروغ پراکنی های رسانه های زنجیره مرتبط می دانید؟ گفت : بنده به‌طورقطع نمی‌توانم بگویم ارتباط دارد یا نه اما ظواهر امر نشان می دهد که بی‌ارتباط هم نیست؛ این اقدامات مانند نخ یک تسبیح به هم مرتبط هستند.
 
پژمان فر در پایان خاطرنشان کرد: شایعه پراکنی های اخیر درباره زوار عراقی باعث کدورت بین دو ملت ایران و عراق می‌شود و این اتفاقات تحت نظارت یک جریان سازمان یافته در حال وقوع است که لازم است با ان مقابله شود.
http://dana.ir/1410125
ارسال نظر
نظرات