شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 08:50 منتشر شده در مورخ: 1397/08/30 شناسه خبر: 1430487

تور کیش و عجایب این جزیره

تور کیش از مشهد تنها یکی از مقاصد محبوب تور کیش در کشور ایران بوده، سالانه جمعیت زیادی از شهر مقدس مشهد به این جزیره سفر میکنند و حتی می توان عنوان کرد که توریست های عرب زبان نیز پس از زیارت در شهر مشهد، تور کیش را خریداری میکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تور کیش یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در ایران می باشد. جزیره کیش علاوه بر محبوبیت بین ایرانیان، گردشگران خارجی زیادی را به سوی خود می کشاند. این در حالی است که همین جزیره پنجاه سال قبل جاذبه گردشگری برای کسب درآمد و جذب توریست و مسافر نداشت.

تور کیش از مشهد تنها یکی از مقاصد محبوب تور کیش در کشور ایران بوده، سالانه جمعیت زیادی از شهر مقدس مشهد به این جزیره سفر میکنند و حتی می توان عنوان کرد که توریست های عرب زبان نیز پس از زیارت در شهر مشهد، تور کیش را خریداری میکنند. از این رو شهر مشهد اصلی ترین مبداء به مقصد کیش می باشد.

 

شباهت کیش با جزایر قناری

تورکیش اگر بهترین تور مسافرتی در ایران نباشد می توان ادعا کرد شبیه ترین سفر به جزایر قناری می باشد. شاید تصور اینکه جزایر قناری نیز در ابتدا جزایری بی آب و علف همچون جزیره کیش در قدیم بوده، دشوار باشد اما جالب است بدانید یک مشهدی الاصل به نام حسین ثابت آبادگر اصلی جزایر قناری و جزیره کیش بود.

تور کیش و تور جزایر قناری با اقامت در هتل هایی که یک مشهدی و ایرانی ساخته و قدم زدن در جزیره ای که به همت وی خیابان کشی و آباد شده است، لذت بخش به نظر  می رسد. حسین ثابت در جوانی و بر اثر فرود ناگهانی در یکی از جزایر قناری، همان جزیره 30 کیلومتری را آباد و خیابان کشی کرد و 9 هتل بزرگ و زیبا را راه اندازی کرد و با کسب تجربه بسیار در زمینه گردشگری جزیره گرمسیری وی از چندی به جزیره کیش سفر کرد و شروع به ساخت هتل هایی در این منطقه نمود.

 

 

شباهت کیش با مشهد

تور کیش به دلیل سبک هتل داری و ارائه خدمات تفریحی مشابه با شهر مشهد و جزایر قناری، یکی از عجیب ترین سفرها در ایران می باشد. این ترکیب خنده دار به نظر می رسد اما با وجود شخصی همچون حسین ثابت در جزیره کیش که بزرگ شده مشهد مسافر خیز بوده و در جزایر قناری هتلداری را به طور جدی دنبال کرد، ترکیبی کاملا منطقی می باشد.

تور کیش و شباهت آن به تور شهر مشهد به دلیل وجود هتل هایی است که به دست هتلداران و پرسنل مشهدی در جزیره کیش اداره می شوند. شهر مشهد به دلیل سابقه طوانی در امر هتلداری، صادرکننده نیروی متاخصص در این زمینه به شهرها و کشورهای دیگر می باشد. جزیره کیش نیز قطب جذب نیروی هتلدار و ایده های درآمدزا گردشگری از شهر مشهد می باشد. ایده های همچون بازاریابی شبکه حمل و نقل درون شهری برای هتل ها و رستوران ها و اماکن تفریحی و بالعکس.

شاتل کیش جاذبه بین المللی

تور کیش با ارائه تفریحات آبی مهیج و آرام در جزیره کیش ، امکانات خوش گذرانی هر شخص با هر سلیقه و سنی را فراهم می آورد. شاتل کیش یکی از تفریحات بسیار دوست داشتنی در جزیره کیش می باشد. این تفریح در بین دیگر تفریحات آبی جزیره محبوبیت بیشتری کسب کرده، هرچند ساده تر از پاراسل و اسکی روی آب و فلای بورد بوده اما همین سهولت استفاده برای تمام سنین باعث محبوبیت آن شده است.

تور کیش از مشهد با استقبال زیادی مواجه شده، این استقبال با توجه به نقطه مبداء، که شهری خشک با محدودیت های تفریحی است قابل پیش بینی بود اما سالهای اخیر علاوه بر محبوبیت طبیعت جزیره کیش، ورزش ها و تفریحات آبی و جنگ های شبانه شاد، این استقبال را دو چندان کرده اند. شاتل پرطرفدارترین تفریح آبی در دنیا شناخته شده است. تفریحات آبی بروز نیز با الهام از جزایر قناری بستری را برای خوش گذرانی های سالم فراهم کرده است.

تور کیش در سالهای اخیر تنها مقصدی تفریحی نبوده بلکه میراث فرهنگی سعی نمود با ارائه فرهنگ بومی و جاذبه های تاریخی منطقه به گردشگران ماهیت سفرها را کمی دگرگون نماید و علاوه بر خدمات تفریحی ، آثار تاریخی و فرهنگی را معرفی نماید.

 

https://www.dana.ir/1430487
ارسال نظر
نظرات