شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1397/09/06 شناسه خبر: 1432748
رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبر داد؛

کلاهبرداری از شهروندان با ربات تلگرامی همدم یاب/کشف ۳۰۸ اطلاعات حساب بانکی از متهم

کلاهبرداری از شهروندان با ربات تلگرامی همدم یاب/کشف ۳۰۸ اطلاعات حساب بانکی از متهم
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که با راه اندازی کانال تلگرامی همدم یاب، ۳۰۸ اطلاعات حساب بانکی را سرقت کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از این حساب ها می کرد، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ " احسان آنقی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد مالباخته عضو یکی از کانال‌های تلگرامی شده و با خرید نرم افزار همدم یاب، مبلغ ۲۶ میلیون ریال از حسابش برداشت شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: در ادامه با به بررسی فعالیت های انجام شده از سوی مالباخته در فضای مجازی، کارشناسان این پلیس متوجه شدند، مالباخته نرم افزاری جعلی تحت عنوان همدم یاب را از یک کانال تلگرامی نصب کرده و در زمان استفاده از این نرم افزار، برای یک خرید اینترنتی، اطلاعات حساب خود را در یک درگاه جعلی بانکی  ثبت کرده است و بعد از آن توسط فرد کلاهبردار در چندین نوبت از حسابش برداشت غیرمجاز صورت پذیرفته است.

آنقی تصریح کرد: ماموران پلیس فتا پس از شناسایی مخفیگاه این کلاهبردار، با هماهنگی مقام قضایی برای دستگیری متهم وارد عمل شده و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات بعدی مشخص شد که فرد مجرم، پنج کانال تلگرامی با چنین محتواهایی راه اندازی کرده و افراد را به سمت ربات‌های همدم یاب هدایت می کند و سپس با سرقت اطلاعات حساب کاربران، از طریق ربات‌های طراحی شده، اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنان می کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه متهم با توجه به اسناد و مدارک موجود در بازجویی‌های پلیس به جرم خود اعتراف کرد، اظهار داشت: تاکنون ضمن کشف ۲۰ سیم کارت فعال از متهم، تعداد ۳۰۸ فقره اطلاعات حساب بانکی مربوط به دیگر شهروندان از سیستم های رایانه ای او کشف شده است.

آنقی در پایان با بیان معرفی متهم به مرجع قضایی جهت برخورد قانونی به شهروندان هشدار داد: هنگام درج اطلاعات حساب و کارت‌های بانکی خود، به آدرس اینترنتی یا دقت کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1432748
ارسال نظر
نظرات