شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1397/09/06 شناسه خبر: 1432780
دانا گزارش می دهد؛

حساب کاربران انقلابی توییتر بازهم تعلیق شد/ وقتی خودفروخته های وطنی آب در آسیاب دشمن می ریزند +تصاویر

حساب کاربران انقلابی توییتر بازهم تعلیق شد/ وقتی خودفروخته های وطنی آب در آسیاب دشمن می ریزند +تصاویر
توئیتر روز گذشته ده‌ها حساب کاربری که بیشترشان از اکانت های ارزشی هستند را تعلیق کرد و با این کار موجب اعتراض گسترده کاربران شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ توئیتر روز گذشته ده‌ها حساب کاربری که بیشترشان از اکانت های ارزشی هستند را تعلیق کرد و با این کار موجب اعتراض گسترده کاربران شد.

حذف و تعلیق حساب های کاربری ارزشی ها و مطالب ضدسیاست‌های غربی در گذشته هم از سوی توییتر اعمال شده بود.

برخی از واکنش ها کاربران توییتری را در ادامه می خوانید:

 

 

 

 

 

 

با اینکه مدیران توییتر ادعا کرده اند این اقدامات در جهت شفافیت فضای این شبکه و مقابله با خشونت و تروریسم است اما طی سالهای اخیر، گزارش‌های زیادی از نقش «ربات‌ها» در ترند‌کردن هشتگ‌‌های مخالف جمهوری اسلامی توسط اکانت‌های منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و کاربران سعودی منتشر شده با این حال تاکنون از برخورد توییتر با این اکانت‌های جعلی و ربات‌ها مطلبی گزارش نشده است.

به نظر می‌رسد اثرگذاری کاربران فعال کشورهای مستقل و انحصارشکنی فضای مجازی توسط این کاربران، موجب نگرانی موسسین این شبکه‌ها شده است.

البته لازم به یادآوری است نمی شود نقش عده ای از کابران وطن فروش و بیشتر فیک را در این امر نادیده گرفت. توئیتر در بارها از تمامی کاربرانی که در شناسایی حساب‌های کاربری مشکوک به آن کمک کرده‌اند، تشکر کرده و همچنین  از سایر افراد و کاربران در سراسر جهان درخواست کرده که درصورت مشاهده هرگونه محتوای تروریستی و خشونت‌آمیز آن را گزارش کنند.

هرچند بنابر گزارش توییتر کمتر از ۰.۲ درصد تعلیق اکانت‌های توئیتری به خاطر درخواست و گزارش دولت‌های مختلف در جهان رخ داده است و بیشتر آن توسط  الگوریتم‌های پیشرفته بکار رفته در پلت‌فرم توئیتر و متخصصان زبده فعال در این شبکه اجتماعی شناسایی شده است که البته در این میان، نقش کاربران مردمی نیز پررنگ بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1432780
ارسال نظر
نظرات