شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1397/10/10 شناسه خبر: 1443757

تقدیر چندباره رهبری از فیلم ابوالقاسم طالبی و عوامل سازنده آن / وزارت اطلاعات مخالف پخش قلاده های طلا از صداوسیما است

تقدیر چندباره رهبری از فیلم ابوالقاسم طالبی و عوامل سازنده آن / وزارت اطلاعات مخالف پخش قلاده های طلا از صداوسیما است
شاید تنها اثر هنری درخور برای بازنمایی فتنه 88 و بزرگداشت حماسه 9 دی در قالب فیلم سینمایی، قلاده های طلا باشد اما حاشیه های فیلم قلاده های طلا امسال هم دامن ابوالقاسم طالبی را گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیش از این طالبی با نزدیک شدن به 9 دی و قرارگرفتن این فیلم در کنداکتور پخش سیما آن هم در شبکه افق آن را نشانه بد سلیقگی مسئولان دانست و در رشته توییت هایی نوشت: «حضرت رهبری یکبار به من فرمودند که به رئیس جمهور توصیه کردم فیلم «قلاده های طلا» را ببیند. چندی پیش هم در سخنرانی عمومی ضمن اظهار لطف به قدرت سینمای ایران فرمودند: من فیلمی را توصیه کردم آقای رئیس جمهور ببیند و… از دکتر علی‌ عسگری پرسیدم چرا هرسال ۹ دی فیلم قلاده های طلا دچار سانسور و عدم پخش میشه یا پس از فشار مردمی برای پخشش می‌فرستید شبکه افق؟ گفتند من تا حالا در مورد این فیلم چنین تصمیمی نگرفتم و… به نظر شما این نفوذی پرقدرت کیست که در تلویزیون هرسال سعی میکنه این قطعه از تاریخ درست دیده نشه؟»

پس از پخش فیلم مشخص شد که سکانسی از آن توسط صداوسیما حذف شده است که با واکنشهای متفاوتی روبرو شد و بخش سانسورشده در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

کارگردان یتیم خانه ایران شب گذشته در توییتی اعلام کرد که رهبری باز هم از فیلم و عوامل آن تشکر کردند و نوشت: امشب نهم دی ماه ۹۷ از بیت حضرت رهبری با بنده تماس گرفتند و پیام ایشان را به اطلاع بنده رساندند، حضرت آقا فرمودند: دیشب مجددا فیلم را از شبکه افق دیدم آفرین آفرین آفرین دست شما درد نکند از قول من به بازیگران سلام برسانید.

وی در ادامه توئیت‌هایش نوشت: «یک مقام آگاه در واجا هم پیامی داده که ما بودیم که نمی گذاشتیم قلاده های طلا پخش بشه این فیلم مشحون از تهمت‌های ناروا به سربازان گمنام امام زمان عج است، از نظر صاحب این قلم، ۹۸درصد بچه‌های واجا گل هستند. ولی چند نفری هم بدجوری دائم شِکَرک می زنند برای فتنه‌گرها و سعی دارند برای من نقطه ضعفی درست کنندو آنرا بزرگ کنند تا امان‌نامه لیبرالیسم را امضا کنم و مثل خیلی ازهمکاران، بی خیالِ مبارزه با لکه های سیاه در پهنه نورانی و خورشید فام جمهوری اسلامی شوم و بی آبرو در لاک خود فرو روم. اگر بند بند استخوانهایم را جدا سازند و اگر سرم رابالای دار ببرند اگر زنده زنده در آتش بسوزانندم هرگز امان نامه لیبرالیسم را امضا نمی کنم و دست از اندیشه های نورانی امام خمینی و جانشین خلفش حضرت سید علی روحی فدا بر نمی دارم.»

اما اینکه وزارت اطلاعات با پخش این فیلم بنابه دلایلی مخالفت کرده در خبر ایسنا قابل پیگیری است.

یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات در پی بازپخش فیلم «قلاده‌های طلا» از رسانه ملی به خبرنگار ایسنا اعلام کرد: متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی‌رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد. این مقام آگاه گفت: پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است اما متاسفأنه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌باشد. وی اظهار کرد: البته از کارگردان فیلم که جزو پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت‌پراکنی‌هایی نمی‌رفت.

فیلم قلاده های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی در سال ۱۳۹۰ تولید شد و بارها از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1443757
ارسال نظر
نظرات