شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:01 منتشر شده در مورخ: 1397/10/15 شناسه خبر: 1445742
در هشتمین شنبه متوالی؛

درگیری شدید در پاریس/ معترضان شعار می‌دهند: «ماکرون استعفا بده»

معترضان به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌ های رئیس جمهوری این کشور در هشتمین شنبه سیاه متوالی و نیز اولین شنبه سیاه در سال نو میلادی در پاریس با پلیس درگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، معترضان به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها امروز شنبه در هشتمین شنبه سیاه متوالی و نیز اولین شنبه سیاه در سال نو میلادی در سراسر فرانسه به خیابان ها آمدند.

منابع خبری از درگیری شدید پلیس با معترضان در پاریس خبر دادند.

رسانه های خبری هم اکنون به پوشش درگیری شدید میان پلیس فرانسه با معترضان خشمگین به سیاست های دولت این کشور در پاریس پرداخته اند.

به گزارش اکسپرس، سخنگوی دولت فرانسه معترضان را متهم کرده است که به دنبال سرنگونی دولت ماکرون هستند.

شمار معترضان در خیابان «شانزه‌ لیزه» و اطراف «طاق پیروزی» افزایش یافته است و جلیقه زردها شعار «ماکرون استعفا بده» را سر می دهند.

شهر «روان» واقع در شمال غرب فرانسه نیز صحنه درگیری پلیس با معترضان خشمگین است به نحوی که پلیس شماری از آن ها را بازداشت کرده است.

اسپوتنیک هم اکنون در گزارشی اعلام کرد: پلیس در پاریس پایتخت فرانسه از باتوم و گاز اشک آور برای مقابله با معترضان استفاده کرده است.

در تصاویر مخابره شده توسط رسانه هائی که در حال پوشش زنده این اعتراضات هستند، برخورد شدید پلیس باجلیقه زردها در پاریس مشهود است.

خبرگزاری فرانسه نیز هم اکنون در خبری فوری اعلام کرد: معترضان در پاریس پایتخت فرانسه برای مقابله با برخورد شدید پلیس به پرتاب بطری و سنگ به سوی نیروهای سرکوبگر می پردازند.

https://www.dana.ir/1445742
ارسال نظر
نظرات