شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446706
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

فضای مجازی خاکریز امروز دشمن است/ فضای مجازی مدیریت نشود،ولنگاری پررنگتر می شود

فضای مجازی خاکریز امروز دشمن است/ فضای مجازی مدیریت نشود،ولنگاری پررنگتر می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت:برخی مسئولان نمی خواهند این روشنایی را درک کنند که دشمن امروز پشت خاکریز فضای مجازی سنگر علیه نظام و مردم گرفته است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام مسعود صفی یاری امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: فضای مجازی اگر درست استفاده شده و از برنامه ریزی و استراتژی درست برخوردار بوده و استفاده از آن بر اساس معیار معقولانه و متشرعانه و اخلاق مدارانه باشد،فضای مطلوبی برای همگان محسوب می شود.

وی ادامه داد: اما اگر این موارد رعایت نشود فضای مجازی به عنوان تهدید محسوب شده و در حوزه های متعدد و عرصه های مختلف می تواند صدمات جبران ناپذیری را وارد کند.

این مسئول با بیان اینکه اگر نتوانیم فضای مجازی را مدیریت کنیم این فضا سبک زندگی ما را مدیریت می کند،ادامه داد: بخشی از نگرانی متدیین و انقلابی ها سبک زندگی است که این روزها متاسفانه مورد هجمه دشمنان قرار می گیرد و در حالی که سبک زندگی باید متاثر از اسلام ناب محمدی و اخلاقیات باشد، متاثر از فرهنگی است که فضای مجازی القا و تحمیل می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مواجه با فضای مجازی نباید برخورد سلبی مطلق باشد، افزود: برخی ها جریان دغدغه مند نظام را متهم به قبول فیلتر این فضا می کنند در حالی که این موضوع درست نیست.

حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد: مقام معظم رهبری در راس هرم‌ نظام و قطب اندیشه نظام تحلیل خود را در خصوص فضای مجازی ارائه کرده و این فضا را فرصت دانسته اما در کنار آن به مردم و مسئولان تذکر دادند که مراقبات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه خیلی روشن است هر چند برخی مسئولان نمی خواهند این روشنایی را درک کنند که دشمن امروز پشت خاکریز فضای مجازی سنگر علیه نظام و مردم گرفته است،افزود: اگر بحث جنگ نرم مطرح می شود قطعا جلوه ویژه جنگ نرم از مسیر فضای مجازی عبور می کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دشمن خاکریزهای متعددی را درست کرده و اخلاق،عفت،ایمان، نوامیس،امنیت و فرهنگ عمومی را با اسلحه فضای مجازی به شدت تحت تاثیر قرار می دهد که متاسفانه برخی مسئولان ارشد به جای اینکه نگاه عالمانه و هوشمندانه رهبری را درک کرده و دغدغه دلسوزان نظام را بشنوند، در میدان دشمن بازی می کنند و به هدفگذاری های دشمن در فضای مجازی با همه ظرفیت کمک می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به صحبت های اخیر یکی از مسئولان که گفته بود، "بعضی ها خیلی حرص اینستاگرام را می خورند"،افزود: حرص، دغدغه و دلواپسی این افراد دغدغه مند،ناموس، اخلاق و دین مردم است.

حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه بر اساس وظیفه شرعی و تکلیف قانونی مسئولان موظفند جامعه را به سمت رشد فضایل اخلاقی مبتنی بر قرآن، عترت و اسلام ناب محمدی سوق دهند، افزود: معیار اخلاقی جامعه باید از اسلام ناب و ارزش های انقلاب اسلامی گرفته شود.

وی گفت: نوع نگاه مدیریت کشور به فضای مجازی فاصله بسیار زیادی با نگاه متشرعاته و قانون اساسی است .

این مسئول با اشاره به اینکه وقتی مسئولانی که باید صحنه را در بحث اجرایی مدیریت کنند به تذکرات رهبری و دغدغه های متدیین جامعه را گوش نداده و خودشان در میدان دشمن بازی می کنند ولنگاری در فضای مجازی خود را پررنگتر نشان می دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه درست است که مردم را به زور نمی توان به بهشت برد،افزود: اما مسئولان اجرایی که متصدی امور فضای مجازی هستند،مردم را به عذاب الهی و جهنم سوق می دهند.

حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد: افراد دغدغه مند به دنبال اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند و تذکراتشان برای حفظ کرامت انسانی،اخلاق و عفت عمومی است.

وی با بیان اینکه جونان را مقصر نمی دانم بلکه عمده مشکل مدیریتی است و انحراف فکری در فضای مدیریتی در عرصه فضای مجازی و فرهنگی ریشه دوانده است،بیان داشت:باید مسئولان بر اساس چارچوب و معیارهای قانون اساسی و ارزش های انقلاب و تذکرات رهبری این فضا را مدیریت کنند.

این مسئول با بیان اینکه برخی ها بحث فیلترینگ را مطرح کرده و برخی ها مقابله و برخی ها پشتیبانی می کنند،افزود: بر اساس تکلیف شرعی و نگاه مومنانه موظف هستیم معروف را ترویج داده و از منکر جلوگیری کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طعنه های این افراد به افراد دلسوز نظام از همان ابتدای ورود دستگاه ویدئو به فضای خانه مردم نیز مشاهده می شد در حالی که آن موقع نیز کسی مخالف حضور این دستگاه نبود، بلکه از این ابزار دشمن برای هجوم به فرهنگ و اخلاق جامعه استفاده می کرد.

حجت الاسلام صفی یاری خاطرنشان کرد: امروز هم  فضای مجازی ابزار دشمن است و نباید به دلیل دغدغه مندی افراد به افراد انقلابی و خانواده های شهدا طعنه زده شود.

وی برضرورت مطالبه جدی مدیریت این فضا از سوی مردم و رسانه ها تاکید کرد و گفت: باید مسئولان فکر اساسی برای مدیریت این فضا داشته و و برنامه ریزی درستی انجام دهند تا جامعه سلامت می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: راه کج و منحرف امروز فضای مجازی نگرانی های متعددی را به دنبال دارد که باید همگان متوجه آن باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1446706
ارسال نظر
نظرات