شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:05 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446818
رئیس پلیس فتا استان زنجان:

جرائم فضای مجازی در استان زنجان ۵۶ درصد افزایش یافت/ ‏۴۲ درصد جرائم فضای مجازی استان اخلاقی‏ است

جرائم فضای مجازی در استان زنجان ۵۶ درصد افزایش یافت/ ‏۴۲ درصد جرائم فضای مجازی استان اخلاقی‏ است
رئیس پلیس فتا استان زنجان با اشاره به افزایش جرائم فضای مجازی گفت: جرائم فضای مجازی در استان زنجان 56 درصد افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی آدینه‌لو در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه جرائم فضای مجازی در استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: 42 درصد جرائم فضای مجازی استان اخلاقی، 36 درصد جرائم مالی و 22 درصد نیز سایر جرائم مثل هک نفوذ و دسترسی غیرمجاز هستند.

وی با بیان اینکه عمده جرائم مالی مربوط فیشینگ و کلاهبرداری از طریق سایتهایی مانند دیوار و شیپور بوده است، ابراز کرد: کلاهبرداری‌های اینترنتی از 100 هزار تومان تا 500 میلیون تومان را دربرمی‌گیرد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان بیان کرد: این کلاهبرداری‌ها در هنگام خرید یا لو رفتن اطلاعات پس از خرید بوده است.

وی ادامه داد: مردم قبل از اینکه از اصالت کالا آگاه شوند اقدام به پرداخت پول یا بیانه می‌کنند که موارد مختلفی را از جمله خودرو و کامیون را نیز شامل شده است.

آدینه‌لو با اشاره به جرائم اخلاقی فضای مجازی عنوان کرد: گاهی با سهل انگاری افراد و سوء استفاده مجرمین تصاویر خصوص اشخاص در فضای مجازی انتشار یافته است که متاسفانه پرونده‌های متعددی در این حوزه به خصوص برای قشر بانوان وجود دارد.

وی بیان کرد: انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی باعث شده که اختلافاتی در خانواده‌ها ایجاد شود که در مواردی این اختلافات منجر به طلاق می‌شود.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان ‏با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش طلاق در شرایط کنونی فضای مجازی است، اظهار کرد: استفاده نادرست از فضای مجازی سبب شده تا قبل از طلاق واقعی طلاق عاطفی در خانواده شکل گیرد چرا که برخی ساعاتها وقت خود را در این فضا به غلط سپری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور اشتباهی از فضای مجازی دارند که سبب تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین آسیبی که از این فضا متوجه مردم می‌شود، اعتماد بیجا به فضای مجازی و دیگری افشای اطلاعات شخصی اعم از اطلاعات بانکی و مالی و تصاویر خصوصی است.

آدینه‌لو ضریب نفوذ اینترنت در استان زنجان را 70 درصد عنوان کرد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت در کشور نیز چیزی حدود 65 تا 70 درصد است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1446818
ارسال نظر
نظرات