شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446902
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :

آتش هنجارشکنی در فضای مجازی، دامنگیر کانون خانواده ها

آتش هنجارشکنی در فضای مجازی، دامنگیر کانون خانواده ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هنجارشکنی در فضای مجازی تا حدی گسترش یافته که موجب بروز اختلاف، طلاق و جدایی میان همسران نیز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون، اظهار کرد: ضعف در فرهنگسازی، آموزش، کنترل و نظارت و خلا وجود زیرساخت های لازم منجر شده تا فضای مجازی معضلات و مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کند.

وی گفت: این فضا در حال حاضر، بیشتر اسبابی برای سرگرمی و تفریح افرادی شده که از روی بیکاری به مسائل بیهوده و باطل می پردازند و متاسفانه در آن هیچ کنترلی بر حفظ و حراست ارزش هایی نظیرحیا، عفاف و حجاب موارد اخلاقی و دینی و ایرانی اسلامی صورت نمی گیرد.

وی افزود: عدم نظارت بر تولید محتوا باعث شده تا مطالب منتشر شده در این فضا، به دلیل عامه پسندی شیوع پیدا کند و هر بار سبب بروز ناهنجاری تازه ای در جامعه شود.

کرد گفت: آتش هنجارشکنی در فضای مجازی تا حدی گسترش یافته که موجب بروز اختلاف و جدایی میان همسران نیز شده و حتی مشکلات اخلاقی را در رده های سنی کودکان و نوجوان در جامعه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، افسار گسیختگی این پدیده گاهی موجب بروز و تشدید اختلافات قومی، قبیله ای و مذهبی نیز می شود که نگران کننده است.

وی تاکید کرد: رها کردن فضای مجاری بدون کنترل و آموزش مناسب، خطرناک به نظر می رسد و هشدار جدی را برای مسئولین امر به ویژه وزارت ارتباطات، وزارت کشور و وزارت ارشاد ایجاد می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است مسئولان امر در این سه وزارتخانه با هم اندیشی و همکاری اوضاع را در این حوزه بهبود ببخشند و راهکار مناسبی برای استفاده صحیح از این فضا را پیش روی نسل جوان قرار دهند.

وی در پایان اظهار کرد: نظارت های انجام شده در حال حاضر به هیچ وجه کافی نیست و می بینید که این کم توجهی، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است، لذا لازم است تا در بحث آموزش کارهای عملی بیشتر و مناسب تری انجام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1446902
ارسال نظر
نظرات