شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:46 منتشر شده در مورخ: 1397/10/19 شناسه خبر: 1447060
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

فرهنگ صحیح استفاده از شبکه‌های اجتماعی ترویج شود/فیلترینگ پاسخگو نیست

فرهنگ صحیح استفاده از شبکه‌های اجتماعی ترویج شود/فیلترینگ پاسخگو نیست
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ صحیح استفاده از شبکه‌های اجتماعی باید ترویج شود چرا که فیلتر کردن آنان مسأله را حل نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد کاظمی در گفت‌و‌گو با نافع با بیان اینکه در بحث فضای مجازی باید به سمت ترویج فرهنگ صحیح استفاده از آن حرکت کنیم، اظهار کرد: نوگرایی‌های امروز دنیا و پیشرفت‌های عرصه علم و الکترونیک هم دارای ابعاد مثبت بوده و هم منفی.

وی با بیان اینکه چالش استفاده صحیح از دستگاه‌های پخش ویدیو نیز در گذشته وجود داشت، افزود: باید فرهنگ صحیح استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی را در جامعه ترویج کنیم.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به نسل جوان آموزش‌های لازم را ارائه داد گفت: امکان محدودیت برای استفاده از این تکنولوژی‌ها از نظر علمی مقدور نیست.

وی با  طرح این سؤال که آیا با فیلتر کردن شبکه اجتماعی تلگرام مردم از آن استفاده نمی‌کنند؟ تصریح کرد: قطعاً در حال استفاده هستند بنابراین باید به سمت مصون‌سازی حرکت کنیم و فیلتر کردن فایده‌ای ندارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه قانون جرائم رایانه‌ای به قانون مجازات اسلامی ملحق شده است، خاطرنشان کرد: در آنجا همه ابعاد جرائم در فضای مجازی پیش‌بینی شده و در محاکم قضایی مورد استناد قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1447060
ارسال نظر
نظرات