شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1397/10/20 شناسه خبر: 1447479
نماینده مردم هرمزگان در مجلس:

دولت با ایجاد چارچوب به مدیریت فضای مجازی بپردازد/ قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود کند

دولت با ایجاد چارچوب به مدیریت فضای مجازی بپردازد/ قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود کند
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت:فیلترینگ، مسدود کردن و برخورد راهکار مقابله با چالش های فضای مجازی نیست بلکه باید با مدیریت صحیح و ایجاد چارچوب های مناسب اجازه ترویج ناهنجاری به افراد ندهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز؛ناصر شریفی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به مساله فضای مجازی و چالش های این عرصه اظهار کرد:به واسطه رشد فزاینده علم و تکنولوژی باید به سمتی حرکت کنیم که تمامی عرصه های پیش رو در خدمت علم درآیند و با بهره گیری مناسب از فضای مجازی در راستای تعالی جامعه گام برداشت.

وی گفت:استفاده از ظرفیت ها اثرات مثبتی را برای رشد علمی به دنبال دارد که این امرنیز بسته به نحوه استفاده افراد است.

نماینده غرب هرمزگان افزود:ماهیت هیچ چیزی بد نیست و بسته به کارکردها و استفاده انسان ها دارد از این رو فضای مجازی بستری مناسب برای اطلاع رسانی سریع است و به رشد علمی و آگاهی بخشی کمک می کند.

شریفی با بیان اینکه در حال حاضر اثرات منفی فضای مجازی گریبان گیر جامعه شده است،تصریح کرد:انتشار تصاویر و صحنه های دردناک توسط کاربران بخشی از اثراث منفی فضای مجازی است که با ماهیت جامعه اسلامی همخوانی ندارد.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس خطاب به جوانان عنوان کرد:در جامعه مسلمان تحت هیچ عنوانی نباید با حیثیت و آبروی افراد بازی شود چرا که حق الناس است و طبعات منفی برای آحاد ملت به دنبال دارد.

وی یادآور شد:تاکنون چارچوبی برای فضای مجازی تعریف نشده و این اهمال کاری موجب شده تا شاهد ترویج ولنگاری و ناهنجاری های اجتماعی باشیم چنانچه اگر به مساله ورود نشود، اثرات مخرب آن دامن همه را خواهد گرفت.

شریفی یادآور شد:عده ای در فضای مجازی به دلالی، تخریب و ترور شخصیت ها می پردازند و ادامه این رویه در فضای واقعی اثرات منفی همچون کاهش اعتماد مردم به جامعه و خانواده، هتک حرمت و تخریب اعتبار افراد را به دنبال دارد که موجب نگرانی نخبگان و دلسوزان کشور شده است.

نماینده غرب هرمزگان در مجلس با تاکید بر مدیریت فضای مجازی توسط دولت اظهار کرد: ایجاد بستر مناسب در فضای مجازی باعث می شود تا جامعه خصوصا ساختار خانواده دچار خدشه و آسیب نشود چه بسا که به واسطه استفاده نادرست از این فضا شیرازه خانواده ها از هم پاشیده شده است.

وی ادامه داد: فیلترینگ، مسدود کردن و برخورد راهکار مقابله با چالش های فضای مجازی نیست بلکه باید با مدیریت صحیح و ایجاد چارچوب های مناسب  اجازه ترویج ناهنجاری به افراد ندهند.

شریفی گفت: هم اکنون استفاده از فضای مجازی در جهت ارتقاء سطح بینش، دانش،علم و پویایی کمتر شده و در مقابل جنبه های منفی آن پررنگ است که صیانت از حریم خانواده و جامعه در این جولانگاه را به دغدغه اصلی دلسوزان نظام مبدل کرده است.

نماینده غرب هرمزگان در مجلس با تاکید بر ورود دستگاه قضایی به عرصه فضای مجازی خاطر نشان کرد:قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم باید ورود کند و‌ با افراد حقیقی،حقوقی و رسانه نما که با دلال بازی به نشر اکاذیب و‌ترویج فساد می پردازند برخورد کنند چنانچه اگر قبح مساله شکسته شود دیگر نمی توان آن را جمع کرد.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1447479
ارسال نظر
نظرات