شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1447885
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

ظرفیت بسیج حلال بسیاری از خلاهای فضای مجازی است/وزارت ارتباطات موظف به ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی قوی

ظرفیت بسیج حلال بسیاری از خلاهای فضای مجازی است/وزارت ارتباطات موظف به ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی قوی
نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان فضای مجازی را به ابزار تودهنی زدن به دشمن تبدیل کنند، گفت: لازمه این امر گسترش و فراهم آوردن زیرساخت‌های ارتباطی قوی توسط وزارت ارتباطات و مسئولان مرتبط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان فضای مجازی را به ابزار تودهنی زدن به دشمن تبدیل کنند، گفت: لازمه این امر گسترش و فراهم آوردن زیرساخت‌های ارتباطی قوی، و توسعه پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی توسط وزارت ارتباطات و مسئولان مرتبط است که البته این برنامه در دستور کار بوده و باید بیشتر به آن توجه شود.

وی افزود: دشمن از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ما را مورد هجمه قرار داده و موجب ایجاد و مدیریت بحران در جامعه ما می‌شود و آ‌نها را گسترش می‌دهد بنابراین ما نیز باید بتوانیم با این نوع هجمه‌ها که فرهنگی، روحی، روانی، اقتصادی و ... است مقابله کنیم و این جریانات را مدیریت کنیم.

***ضرورت توسعه پیام رسان‌های داخلی و مقابله با توطئه‌های دشمن

نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس با بیان اینکه مسلما جلوگیری از ورود افراد به فضای مجازی یک امر غیرممکن است، بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در زمینه فضای مجازی تاکید کرد و ادامه داد: باید پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی امن داخلی را توسعه و آنها را جایگزین پیام‌‌رسان‌های خارجی کنیم و مردم را به استفاده از آنها سوق دهیم و از طرفی با نفوذ به پیام‌رسان‌ها و ابزار موجود که دشمن در صدد ضربه زدن به ما است با توطئه‌ها مقابله کنیم.

موسوی بیوکی تصریح کرد: باید با استفاده از ابزار هنری و فرهنگی محتواهای مختلف و جذاب ایجاد کرد و با ورود به پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی که دشمن ما را مورد هجمه قرار داده با آنها مقابله به مثل و توطئه آنها را خنثی کرد و به توسعه فرهنگ اسلامی، زندگی سالم و ... در این فضا پرداخت.

***نقش تاثیرگذار سایبری بسیج در مقابله با هجمه‌ها 

وی اشاره به ظرفیت بسیج و با بیان اینکه جوانان و بسیجیان با اتکا به علم روز و ایجاد محتواهای جذاب می‌توانند به خوبی با دشمن مقابله کنند، تصریح کرد: ظرفیت بسیج حلال بسیاری از خلآهای فضای مجازی است چراکه بسیج وظیفه پاسداری و دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب را دارد بنابراین جوانان بسیجی در مقابل هجمه‌ها و تهاجم فرهنگی و روانی دشمن به مراتب از جنگ نظامی سخت‌تر است می‌توانند نقش بسیار موثری داشته باشند و با شناخت دشمن و توطئه‌های آن و با تسلطی که بر فرهنگ و هنر متکی بر علم روز دارند علاوه بر دفاع به هجمه علیه دشمن بپردازند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1447885
ارسال نظر
نظرات