شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1397/10/27 شناسه خبر: 1449831
یادداشت هنرمند البرزی؛
فرهنگ،هنر و رسانه سه رکن ثاثیر گذار جامعه / آسیبی که تزریق پول‌های کارشناسی نشده و افراد غیرمتخصص به بدنه فرهنگ و هنر البرز می زنند
بعضی از مسئولین استانی شهر با تزریق پول های کارشناسی نشده به افراد غیر متخصص زمینه ساز جدی آسیب رسانی به حوزه فرهنگ و هنر بوده اند و برای حفظ امپراتوری خود سعی می کنند زبان هنر به اسارت آنان درآمده و مسیری برای استفاده های شخصی از بودجه های دولتی برای آنان باز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صابر روش هنرمند تئاتر البرزی و مسئول باشگاه هنرمندان استان، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، نوشت: تا زمانی که فرهنگ،بی هنر حرکت کرده و با هنر،بی فرهنگ برخورد میشود جامعه رشد نخواهد کرد.

 
تازمانی که شیشه غبار گرفته ی بین فرهنگ و هنر پاک نشود و این اصل که فرهنگ از هنر و هنر از فرهنگ جدا نیست، در جامعه بست پیدا نکند وضعیت فرهنگ و هنر همین است که هست..
 
اگر با زبان هنر،فرهنگ استفاده از ابزار فضای مجازی را در جامع ترویج میدادیم آیا الان نیاز به فیلترینگ وجود داشت؟آیا اگر در مقابل هر تولید ضد فرهنگ ایرانی ده ها یا صدها تولید در راستای اصالت فرهنگ ایرانی با زبان هنر نشر پیدا میکرد اکنون فیلترینگ نیاز بود؟
 
اصحاب فرهنگ و هنر برای انجام رسالت اصلی خود به سه ابزار؛ احترام، پول و رسانه نیاز دارند.
 
وای به حال جامعه ای که هنرمندش احترام را گدایی کند.در چنین زمانی است که بی اخلاقی در همه ی حوزه ها ،جامعه را در خود فرو خواهد برد.
 
فرهنگ،هنر و رسانه سه رکن ثاثیر گذار جامعه هستند/فرهنگ و هنر البرز از بی پولی رنج می برد/  تزریق پول های اندک کارشناسی نشده به افراد غیر متخصص به بدنه فرهنگ و هنر استان آسیب زده است/ فرهنگ و هنر دو جء جدا نشدنی هستند///خبر تولیدی///
 
فرهنگ و هنر بی پول،چونان محصلی است که در جلسه ی امتحان نهایی،خودکار و مداد همراه نداشته و باید منتظر بماند تا همکلاسیش برگه اش را پر کرده و با جوهر مانده در خودکار و کوتاه نوک مانده از مداد قرضی بیرون،امتحان داده که قطعا ناتمام باید برگه را تحویل دهد،تازه اگر همکلاسی اش برای رفتن عجله نداشته باشد و یا اصلا وسایلش را امانت بدهد...با این شرایط قطعا مردود خواهد شد...فرهنگ و هنر استان البرز در حال حاضر حال و روزی چنین دارد...
 
متولی اصلی فرهنگ و هنر یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که خود از دیرباز همیشه دست به گریبان مشکلات مالی بوده باید این چنین فعالیت های خود را پیش ببرد،در نتیجه نه فرهنگ و نه هنر نمیتواند جایگاه اصلی خود را در بین مردم پیدا کند.
 
بعضی از مسئولین هم در این شهر برای خودی نشان دادن که بله ماهم کار میکنیم و حامی فرهنگ و هنر هستیم با تزریق پول های کارشناسی نشده به افراد غیر متخصص زمینه ساز جدی آسیب رسانی به این حوزه بوده و برای حفظ امپراتوری خود با این کار اجازه دستیابی افراد حقیقی و مجموعه های حقوقی به استقلال اجتماعی،فعالیتی و مالی نمیدهند چرا که وابستگی این افراد و کارهایشان به این مجموعه ها اول زبان هنر به اسارت آنان درآمده و مسیری برای استفاده های شخصی از بودجه های دولتی برای آنان باز خواهد ماند و هرچه وابستگان بیشتر مسیرهای دسترسی به این منابع بیشتر...
 
چرا زیر ساخت های این حوزه حل نمیشود؟یعنی واقعا نمیدانند چه باید بکنند؟با کمی برسی،تأمل و اندیشه به آنچه گفته شد خواهید رسید.
 
آنقدر با مقوله فرهنگ و هنر دم دستی برخورد شده است که البته بخش عمده ای از این مشکل از دل خود اصحاب فرهنگ و هنر با برونی کردن اختلافات داخلی شکل گرفته،که ارزش و جایگاه واقعی خود را میان مردم از دست داده و در حال حاضر میشود گفت فرهنگ و هنر خود را با چنگ و دندان به بدنه جامعه چسبانده است.
فرهنگ،هنر و رسانه سه رکن ثاثیر گذار جامعه هستند/فرهنگ و هنر البرز از بی پولی رنج می برد/  تزریق پول های اندک کارشناسی نشده به افراد غیر متخصص به بدنه فرهنگ و هنر استان آسیب زده است/ فرهنگ و هنر دو جء جدا نشدنی هستند///خبر تولیدی///

مثالی میزنم؛ به نظر شما گرانی و شرایط اقتصاد خانواده را میتوان با به خیابان آمدن و شعار دادن حل کرد؟ آیا با بی احترامی به دولت و نظام، میتوان شرایط را تغییر داد؟ قطعا نه،مردم با چنین رفتارهایی برای رسیدن به مطلوب خود باید هزینه ی سنگینی دهند که گاها غیر قابل جبران خواهد بود.
 
حالا به نظر شما،چگونه میشود به مردم آموخت که تمام مشکلات خود، به ویژه در حوزه اقتصاد خانواده را از داخل منزل خود میتوانند مدیریت نمایند؟آیا به جز استفاده از قدرت نفوذ فرهنگ و هنر راهی بهتر وجود دارد؟؟؟اما به نظر شما فرهنگ و هنر معیوب توان تأثیر گذاری دارد؟
 
امیدوارم روزی به جایی برسیم که دغدغه ی دوستان و مسئولین،رفع نیازهای زیر ساختی بوده و به جای تزریق مسکن های موقت و حرکت کردن با کوتوله های سایه بلند، ماهی گیری را آموزش داده و بستر را برای استقلال اصحاب فرهنگ و هنر،و قدم برداشتن این خانواده بزرگ در راستای رسالت اصلی خود فراهم آورند.
 
و حال اینکه رسانه های جمعی با نزدیک کردن خود به اصحاب فرهنگ و هنر و بلعکس میتوانند تاثیر و سرعت انتقال رسالت فرهنگ و هنر را در بتن جامعه با کمک یکدیگر دوچندان کنند.
 
فرهنگ،هنر و رسانه سه رکن ثاثیر گذار جامعه هستند که جدا شدنی نیستند...و تلاش برای انفاک آنان از هم کمک به ترویج فقر و فحشا و...خواهد انجامید.
 
با کمی از خود گذشتی مسئولین ، واقع نگری ، باور کردن نیروهای جوان ، استفاده از افکار و طرح های زود بازده این بخش آسیب دیده از جامعه و اتحاد اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و چشم پوشی از منافع انفرادی با دیدن منفعت فردی در رشد جمعی و ارجح کردن جمع به فرد میتوان بخش عمده ای از مشکلات کلان استان در این حوزه را حل نمود.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1449831
ارسال نظر
نظرات