شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 19:09 منتشر شده در مورخ: 1397/11/15 شناسه خبر: 1455965

جزئیات سفر دانشجویان به عتبات عالیات

معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه وام زائران از سوی بانک ملت و صندوق رفاه پرداخت می‌شود، گفت: دانشجویان پسر مشمول که متقاضی سفر به عتبات هستند باید نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام کنند در غیر اینصورت از خروج آنها جلوگیری می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد زارع، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان که امروز در دانشگاه تهران برگزارشد، در سخنانی با بیان اینکه طول مدت این سفر یک هفته است، افزود: بر اساس نوع پرواز، زائران به کربلا یا نجف خواهند رفت و سفر زائران هوایی و زمینی استان تهران به مقصد نجف خواهد بود.

وی با بیان اینکه زائران در سه روز اول در نجف اقامت خواهند داشت اظهار کرد: در این سه روز برنامه‌هایی مانند نجف شناسی، زیارت مسجد کوفه و قبرستان وادی السلام برگزار خواهد شد.

زارع ادامه داد: در روز چهارم با اتوبوس زائران به سمت کربلا اعزام می‌شوند که زیارت مسجد کمیل و سلمه از جمله برنامه‌های این بخش از سفر است.

به گزارش ایسنا، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان زیارت حرمین امامین عسگریه و در سامرا و زیارت سید محمد در کاظمین از دیگر برنامه‌های سفر عتبات دانشگاهیان نام برد.

وی هتل در نظر گرفته شده در نجف را ام القری و هتل کربلا را هتل جابر نام برد و ادامه داد: هزینه‌های پرداختی از سوی زائران مبلغی از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان دریافت نخواهد شد. ضمن آنکه دانشگاهیان باید توجه داشته باشند که به دلیل نوسانات نرخ ارز هزینه سفر از طریق ارز نیمایی خواهد بود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه به زائران این سفر ارز مسافرتی پرداخت نخواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته هزینه سفر دانشجویان با وام پرداختی از سوی بانک ملت و صندوق رفاه تامین می‌شود.

زارع در این باره توضیح داد: دانشجویان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و اخیرا دانشجویان دانشگاه آزاد تا سقف یک میلیون تومان می‌توانند از صندوق رفاه وام دریافت کنند که بازپرداخت آن بعد از فارغ التحصیلی خواهد بود.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با تاکید بر اینکه مبلغ این وام برای متاهلین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای مجردین یک میلیون تومان خواهد بود، اظهار کرد: میزان وام بانک ملت برای سفر زمینی به عتبات دو میلیون تومان و وام سفر هوایی زائران سه میلیون تومان تعیین شده که از طریق بانک ملت پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه کلیه شعب بانک ملت وام درخواستی دانشجویان زائر را پرداخت می‌کنند، ادامه داد: از آنجایی که در اسفند ماه بانک‌ها اقدام به اعطای تسهیلات نمی‌کنند. از این رو لازم است تا دانشجویان جهت گرفتن وام درخواستی تا پایان بهمن ماه به شعب این بانک اقدام کنند در غیر اینصورت این وام در فروردین ماه اعطا می‌شود.

زارع عوارض خروج از کشور را برای سفرهای هوایی را ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و یادآور شد دانشجویان پسر مشمول که معافیت تحصیلی دارند از آنجایی که این دسته از افراد کارت پایان خدمت ندارند لازم است تا معافیت تحصیلی خود را تجدید کنند تا مجوزهای سفر آنها صادر شود. در غیر اینصورت از خروج آنها ممانعت به عمل می‌آید.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با تاکید بر اینکه اعزام دانشجویان پسر مشمول بدون وثیقه صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: علاوه بر آن ۹۵ درصد زائران ذخیره ما اعزام می‌شوند. از این رو باید زائران ذخیره نسبت به تهیه و ارائه مدارک خود اقدام کنند.

زارع همچنین از افزایش قیمت هزینه سفر در زمان تعطیلات سال نو خبر داد و گفت: هزینه سفر کاروان‌هایی که زمان سفر آنها ۲۴ اسفند ماه سال ۹۷ تا نهم فروردین ماه سال ۹۸ اعزام می‌شوند ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی همچنین به میزان هزینه سفر کودکان اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد هزینه‌های سفر برای کودکان دو تا ۱۲ سال محاسبه خواهد شد.

https://www.dana.ir/1455965
ارسال نظر
نظرات