شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1397/11/16 شناسه خبر: 1456225

پیراهن سفیر کره جنوبی با رنگ و لعاب ایرانی + عکس

پیراهن سفیر کره جنوبی با رنگ و لعاب ایرانی + عکس
تصویری از پیراهن یقه دیپلمات سفیر کره جنوبی که با ابتکار ایرانی ها وارد دنیای دیپلماسی بین المللی شد را مشاهده کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یکی از  محصولاتی که آقایان استفاده می‌کنند پیراهن یقه آخوندی یا پیراهن یقه دیپلمات است. این پیراهن‌ها از تنوع زیادی برخوردارند و با اکثر لباس‌ها ست می‌شوند.

 
این مدل پیراهن از مدل‌هایی است که از سال ۱۹۲۰ میلادی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت که البته با مدلی که امروز برخی سیاسیون ایرانی می‌پوشند تفاوت‌ دارد.
 

این پیراهن‌ها امروزه بیشتر در کانون توجهات قرار گرفته است اما اینکه برای اولین بار چه کسی این پیراهن را میان سیاسیون بخصوص دیپلمات‌ها باب کرد در این باره اظهارنظرهای متفاوتی وجود دارد

احمد توکلی نماینده پیشین مجلس در مورد دلیل استفاده سیاستمداران از یقه دیپلماتیک می‌گوید: این پیراهن بدون یقه بود. همسرم همان دوران از این نوع پیراهن‌ها برایم دوخته بود، شهید شرعی تنم دیده بود. پیراهن پیشنهادی او بلند بود و جیب هم داشت. من این لباس را پوشیدم و رفتم در دولت.
 
محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در پاسخ به سوال چه زمانی یقه دیپلماتیک ایرانی باب شد؟، گفت: من آن موقع ایران نبودم. اولین بار این مدل یقه را تن آقای ولایتی دیدم. وقتی ما در نیویورک بودیم از این یقه‌ها نبود. اما همسرم با دیدن این مدل یقه، یقه عادی بلوزهایی که آنجا بود را می​برید و یقه را به شکل یقه دیپلماتیک ایران درست می ​کرد.
 
یکی از کاربران توییتر با انتشار تصویری از سفیر کره جنوبی نوشت:
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1456225
ارسال نظر
نظرات