شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1397/11/21 شناسه خبر: 1457851

افزایش خشونت‌ها در اعتراضات جلیقه زردهای فرانسه

در اعتراضات این هفته جلیقه زردها در پاریس که با خشونت و درگیری معترضان با پلیس همراه بود دست یکی از تظاهرات کنندگان به دلیل اصابت نارنجک به شدت آسیب دید و شمار دستگیر شدگان به ۵۳ تن رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی، رسانه‌های فرانسوی گفته‌اند بیش از ۵۰ هزار تن در اعتراضات جلیقه زرها در روز شنبه در سراسر فرانسه حضور داشتند.

اما این اعتراضات نیز در پاریس همچون هفته‌های گذشته با درگیری با پلیس و استفاده نیروهای امنیتی از گاز اشک آور همراه بود
۵۱ هزار و ۴۰۰ نفر دیگر به دنبال موضع دولت فرانسه در سراسر کشور به این اعتراضات پیوستند که ۴۰۰۰ نفر از آنها تنها در پاریس بودند.

از ۱۷ نوامبر سال گذشته هزاران معترض با پوشیدن جلیقه های زرد در شهرهای بزرگ و اصلی فرانسه برای اعتراض به وضع بد اقتصادی و افزایش جنجالی مالیات بر سوخت توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، دست به اعتراض زدند.

معترضان اعتراضات خود را با مسدود کردن جاده‌ها از جمله ورودی و خروجی ایستگاههای گاز و کارخانه‌های سراسر کشور انجام دادند.

ماکرون نیز که تحت فشار بود افزایش حداقل دستمزدها و توقف افزایش مالیات ها را اعلام کرد اما اعتراضات گسترده تر شده و اعتراض ها متمرکز بر نابرابری درآمدی و مشارکت بیشتر شهروندان در گرفتن تصیم های دولتی است.

با این حال به نظر میرسد که تظاهرات از زمانی که ماکرون با تعدادی از خواسته های معترضان موافقت کرده و سفرهای درون کشوری خود را برای شنیدن شکایات مردم آغاز کرده است، شدت خود را از دست داده است. همچنین نظرسنجی های اخیر نشان میدهد که حمایت مردمی از ماکرون رو به افزایش است با این حال تعدادی از جلیقه زردها به فکر فرصت طلبی از این اعتراضات و تبدیل کردن آن به یک موفقیت انتخاباتی هستند.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1457851
ارسال نظر
نظرات