شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1397/11/22 شناسه خبر: 1457974
دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر خبر داد:
افتتاح جشن تئاتری‌ها در سالروز پیروزی انقلاب/ آمادگی گروه‌های تئاتری صحنه‌ای و محیطی
دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر عنوان کرد:‌ همه گروه‌های تئاتری جشنواره به استثنای گروه فرانسوی، سر موعد خود اجراهایشان را امروز آغاز خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از امروز (دوشنبه ۲۲ بهمن) فعالیت خود را در تهران و با حضور گروه‌های خارجی، شهرستانی و تهرانی در سالن‌های تهران آغاز می‌کند.

طبق روال هر سال مراسم افتتاحیه برای جشنواره برگزار نخواهد شد و اجراها همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سالن‌های نمایشی آغاز می‌شود و در پایان نیز مراسم اختتامیه با معرفی برگزیدگان برپا خواهد شد.

نادر برهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد:‌ ما به رسم معمول افتتاحیه مشخصی نخواهیم داشت ولی اجراها از عصر امروز شروع خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای روند برپایی نمایش‌ها و مستقر شدن گروه‌ها هیچ مشکلی نداشته‌اند، گفت: همه گروه‌های شهرستانی رسیده‌اند برخی به خاطر تعطیلات کارهایشان را شروع کرده‌اند تا به راهپیمایی تلاقی پیدا نکند، همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. برخی دکور گروه‌های داخلی طبق پیش بینی رسیده است.

برهانی مرند اظهار داشت:‌ الان فقط گروه نمایش فرانسوی است که کمی تکلیفش مشخص نیست چرا که با یک روز تأخیر از گمرک ترخیص می‌شود ما در حال تلاش برای رساندن گروه به روز اول جشنواره هستیم امیدواریم گروه‌های شهرستانی هم بخاطر سرما و بارندگی در مسیر دچار مشکل نشوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به جز دو گروه نمایشی لهستانی که اجرایشان در تهران لغو شد، گروه دیگری هم دچار مشکل شده است، گفت:‌ خیر همه گروه‌ها سر موعد اجرا خواهند داشت فقط گروه فرانسوی است که ممکن است با یک روز تأخیر به تهران برسد آن هم به خاطر گمرک، البته هنوز هم مشخص نیست ممکن است سرموعد اجرایش را هم شروع کند.

برهانی مرند درباره تبلیغات محیطی جشنواره تئاتر فجر اظهار داشت:‌ خدا را شاکرم که با همکاری سازمان زیباسازی و تلاش مستمر و پیگیری دبیرخانه تبلیغات محیطی هم زودتر و هم بیشتر از سال‌های پیش انجام شده است.

دبیر جشنواره تئاتر فجر در پاسخ به این سؤال که قرار بود وضعیت دستفروش‌های اطراف تئاتر شهر برای ایام جشنواره مشخص شود، گفت:‌ طبق گفت‌وگوهایی که با شهردار منطقه ۱۱ داشتیم، خوشبختانه پیرامون تئاتر شهر به لحاظ شکل و شمایل آبرومند شده و من فقط اطلاع دارم که قرار است دستفروش‌ها در جای دیگری مستقر شوند.

وی درباره بلیت فروشی اجراها در سایت ا یران نمایش نیز گفت:‌ ما امسال در این بخش تلاش کردیم قدری بلیت‌های VIP را به نفع مردم محدود کنیم. هر ساله تعداد زیادی کار مهمان طبق سنت برای هنرمندان و خبرنگاران صادر می‌شد که خیلی زیاد بود. در بخش خبرنگاران تمهیدی اندیشیدیم که در بخش‌هایی موفق و در بخش‌هایی ناموفق بود اما رسانه‌ها هم باید به ما حق بدهند چرا که سالن‌ها عموما کوچک است.

برهانی مرند اظهار داشت:‌ به طور مثال سالن سایه ظرفیت ۷۰ نفری دارد و چطور می‌توان انتظار داشت که ۱۰ صندلی VIP برایش در نظر گرفته شود؟ بنابراین دوستان خبرنگاری که از طریق کارت خبرنگاری موفق نشدند به بلیت‌هایشان را تهیه کنند به نفع مردم ببخشند، ما سعی می‌کنیم شرمنده خبرنگاران و هنرمندان نشویم و با بلیت جشنواره از شرمندگی‌شان دربیاییم منتها جشنواره است دیگر، باید فرهنگ VIP برای همه جا بیافتد.

وی در پایان درباره بخش چهل سالگی انقلاب و آغاز فعالیت‌هایش گفت:‌ بخش‌هایی از این حوزه چون نمایش‌های رادیویی یا نمایشگاه اسناد دیرتر و از بیست و ششم فعالیت‌اش را آغاز می‌کند، ولی نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی ویژه چهل سالگی طبق جدول فعالیتشان را از امروز آغاز می‌کنند.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1457974
ارسال نظر
نظرات