شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1397/11/22 شناسه خبر: 1458076
وزیر اطلاعات در مراسم 22 بهمن بیرجند:

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت فاطمی است

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت فاطمی است
وزیر اطلاعات گفت: همزمانی سالگرد انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه، همزمانی معناداری است چراکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت فاطمی و ثمره این نهضت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بیرجند، اظهار کرد: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری و شما مردم ولایت‌مدار تبریک عرض می‌کنم.

 
وی افزود: از اینکه امسال این افتخار نصیب من شد که در مراسم ۲۲ بهمن در جمع مردم خراسان جنوبی حضور داشته باشم بسیار خرسند هستم.
 
 
وزیر اطلاعات خراسان جنوبی را سرزمین زهد، پارسایی، عارفان و نام آوران وارسته دانست و بیان کرد: خراسان جنوبی استان وحدت بین شیعه و سنی است و این استان نمادی ارزشمند از عمل به رهنمودهای امام خمینی (ره) است.
 
 
علوی اظهار کرد: همزمانی سالگرد انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه همزمانی معنا داری است چراکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت فاطمی و ثمره این نهضت است.
 
 
وی با اشاره به حزن و اندوه حضرت فاطمه زهرا (س) پس از رحلت پیامبر (ص)، گفت: حضرت فاطمه در روز های بعد از رحلت پیامبر آرام و قرار نداشت و اشک از چشمانش جاری بود. قطعا از دست دادن پدری همچون پیامبر (ص) بسیار دشوار بود اما کند و کاو در سخنان حضرت زهرا(س) نشان می‌دهد اشک و آه حضرت فاطمه زهرا (س) فقط برای از دست دادن پدر نبود.
 
 
 
وزیر اطلاعات بیان کرد: برخی از تاریخ نویسان می‌گفتند چون فدک از فاطمه زهرا گرفتند حضرت گریه و زاری داشت. اما در سخنان حضرت فاطمه زهرا (س) آمده ناراحتی حضرت به دلیل فدک نبود چرا که درآمد فدک تاثیری در زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) نداشت و ایشان همانند مادر خود درآمد و فدک را برای رشد اسلام به کار می‌برد و سوز و گداز فاطمه به خاطر فدک نبود.
 
 
علوی گفت: بعضی دیگر نیز می‌گفتند فاطمه زهرا (س) می‌خواست بعد از پیامبر (ص) ریاست به حضرت علی (ع) برسد اما حضرت علی (ع) ارزش ریاست را از آب بینی گوسفند منفورتر می‌دانست و ناراحتی حضرت فاطمه زهرا (س) نیز به این خاطر نبود.
 
 
وی افزود: آنچه حضرت زهرا (س) را رنج می‌داد امامت جامعه بعد از پیامبر اکرم(ص) بود و اگر امامت به حضرت علی (ع) داده می‌شد وضعیت مردم بهتر بود اما با رفتن امامت به سمت خلافت، وضعیت مردم فلاکت‌بار و تفرقه بر جامعه حکم‌فرما خواهد شد و مستکبرین بر مردم احاطه پیدا خواهند کرد. 
 
 
وزیر اطلاعات گفت: حضرت فاطمه از این نگاران بود که جریان قدرت برای توجیح کارهای خود از احکام شرع استفاده کنند و آنگاه چه بلائی بر احکام و اسلام خواهد آمد و این راز اشک و آه فاطمه بود. 
 
 
علوی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ثمره اشک‌های فاطمه زهرا (س) است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی به وسیله امام خمینی (ره) و برگرفته از فرهنگ اسلامی ایجاد شده است.
 
 
وی افزود: حضرت زهرا (س) در یک تنهایی به دفاع از اسلام برخواست و امام راحل نیز در شرایطی دست به قیام زد که تنها و دوران خفقان بود و کسی باور نمی‌کرد انقلاب به نتیجه برسد. 
 
 
وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که شاه فکر می‌کرد در عرصه مرجعیت کسی نیست در مقابل او بایستد، گفت: در سالهای ۴۱ و ۴۲ حوزه‌ها و علما بعد از نهضت نفت و خانه نشینی آیت الله کاشانی دیگر سرخورده شده بودند. 
 
 
علوی با اشاره به این‌که حوزه و دانشگاه جایی برای نماز خواندن نداشتند و شرایط برای پاسخ به قیام امام وجود نداشت، تصریح کرد: بازاریان در نهضت صنعت نفت به میدان آمدند اما بعد از خانه نشین شدن آیت الله کاشانی آنها نیز آمادگی حضور در صحنه انقلاب را نداشتند. 
 
 
وی با بیان این‌که در این شرایط کشور کسی فکر نمی‌کرد رهبری جلو بیاید و این انقلاب را آغاز کند، افزود: امام راحل مراجع و دانشجویان را فراخواندند و به آنها گفتند بروید در دانشگاه انجمن‌های اسلامی ایجاد کنید و آغاز راه خود را در انقلاب به وجود آوردند. 
 
 
وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که بدون فرهنگ شهادت هیچ انقلابی به نتیجه نمی‌رسد، گفت: حرکت امام راحل در نهایت به قیام ۱۵ خرداد انجامید و امام با نفس فاطمی خود انقلاب را آغاز کردند. 
 
 
علوی با اشاره به سخن امام راحل که فرمودند "ما با شوروی و انگلیس کار نداریم و مستقل هستیم و بر اساس آرمان‌های اسلام حرکت می‌کنیم" افزود: امام راحل پشتوانه خارجی شاه را در هم شکست و آمریکا بداند منفورترین چهره در بین مردم ایران است.
 
 
وی افزود: تا قبل از انقلاب اسلامی هر انقلابی شکل می‌گرفت متوجه دربار و شاه نبود و شاه از حملات کنار گذاشته می‌شد اما امام راحل از همان ابتدا هیمنه شاه را در هم شکست. 
 
 
وی با اشاره به این‌که کسی فکر نمی‌کرد یک فرد با دست خالی یک رژیم تا دندان مسلح را در هم بشکند، افزود: مردم قم ۹ دی به پا خواستند و بعد از آن مردم بقیه شهرها نیز به پا خواستند و تا نابودی شاه دست از مبارزه بر نداشتند. 
 
 
وزیر اطلاعات با بیان این‌که حرکت امام ویژه بود و ریشه در قرآن داشت، گفت: وقتی تمام تلاش خود را بکنید اما موفق نشوید آنگاه خداوند دست شما را می گیرد و علت اینکه انقلاب‌های گذشته موفق نشده بود سیاسی و نظامی بودن آنها بود اما انقلاب امام راحل این گونه نبود و اسلامی و برگرفته از دین بود. 
 
 
علوی با اشاره به سخنان امام راحل در ۱۲ بهمن که به مقامات نظامی و ارتش فرمودند" ما می خواهیم شما آقا باشید" تصریح کرد: امام ارتش را در مقابل مردم قرار نداد بلکه آنها با سخنان امام راحل در مقابل شاه قرار گرفتند.
 
 
وی افزود: امام رضوان الله علیه مردم و ارتش را از خود دانست و خود را نیز از مردم دانست و یک پیوندی بین امام، مردم و ارتش شکل گرفت و با یاری مردم پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد. 
 
 
وزیر اطلاعات گفت: بنیانی مانند سپاه بنا نهاده شد و از طرف مردم و برای مردم در برابر توطئه‌های شاه و همدستانش ایستاد.
 
 
 علوی تصریح کرد: امام راحل بعد از خود رهبری انقلاب اسلامی را به امام خامنه ای سپرد و  ایشان نیز در این ۳۰ سال میراث امام راحل را در همان مسیر امام پیش بردند. 
 
 
وی افزود: امروز ملت های مسلمان، روسیه، عراق، یمن و بحرین چشم به ایران اسلامی دوخته‌اند و می‌دانند ایران اسلامی تنها کشوری است که به عزت انسان‌ها فکر می‌کند.
 
 
وزیر اطلاعات با بیان این‌که کشور ایران انقلاب اسلامی خود را با شکوه و عزت برگزار کرد و پیام خود را به کشورهای دنیا داد، گفت: حضور پرشور شما مردم و تداوم انقلاب، کشورهای اسلامی دیگر را امیدوارتر و دشمنان و مستکبرین را نامیدتر خواهد کرد.
 
 
علوی تصریح کرد: با داشتن نعمت ولایت و رهبری شجاع و مردمی مقاوم و صبور این انقلاب مسیر خود را ادامه خواهد کرد و پرچم آن با دست مقام معظم رهبری به دست ولی عصر (عج) سپرده خواهد شد.
 
 
انتهای پیام/

 

  • علوی
  • علوی
  • وزیر اطلاعات در بیرجند
https://www.dana.ir/1458076
ارسال نظر
نظرات