شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1398/01/19 شناسه خبر: 1473857
مدیر دفتر منطقه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد؛

افزایش 45 سانتی‌متر ارتفاع دریاچه ارومیه طی بارش‌های اخیر/ دریاچه ارومیه از سال 89 تا کنون 3 میلیاردمترمکعب آب به خود ندیده بود

افزایش 45 سانتی‌متر ارتفاع دریاچه ارومیه طی بارش‌های اخیر/ دریاچه ارومیه از سال 89 تا کنون 3 میلیاردمترمکعب آب به خود ندیده بود
ساعی گفت: از فرودین سال گذشته تا به امروز تراز دریاچه از ۱۲۷۰/۴ به ۱۲۷۱/۹ افزایش یافته و ارتفاع دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۴۵ سانتی‌متر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، خلیل ساعی در جلسه امروز شورای شهر تبریز در خصوص بارش‌های اخیر اظهار داشت: در اثر بارش‌های اخیر تراز دریاچه ارومیه از ۱۲۷۰/۴ در فروردین ۹۷ به ۱۲۷۱/۱۹ در فرودین سال ۹۸ رسیده است.

وی ادامه داد: ارتفاع دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۴۵ سانتی‌متر افزایش یافته است.

مدیر دفتر منطقه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد: از سال ۸۹ تا سال ۹۷ دریاچه ارومیه ۳ میلیارد مترمکعب آب به خود ندیده بود اما امروز بالای ۳ میلیارد مترمکعب آب در دریاچه ارومیه وجود دارد.

وی افزود: مطابق پیش‌بینی‌های هواشناسی نیسان‌های فصلی را پیش رو داریم و در صورت ادامه بارش‌ها سالانه ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه خواهد شد.

ساعی با اشاره به راه‌اندازی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز گفت: با راه‌اندازی مدول دوم تصفیه‌‌خانه فاضلاب تبریز حجم آب ورودی به دریاچه ارومیه افزایش خواهد یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وسعت دریاچه ارومیه نیز در سال گذشته از ۲۲۷۶ کیلومتر به ۲۷۲۰ کیلومتر رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1473857
ارسال نظر
نظرات