شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 22:13 منتشر شده در مورخ: 1398/01/26 شناسه خبر: 1476658
نماینده مردم شهرستان رفسنجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

خسارت سیل به ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی/ استفاده کاربردی از طرح‌ها و ایده‌های دانشجویان

خسارت سیل به ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی/ استفاده کاربردی از طرح‌ها و ایده‌های دانشجویان
نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: سیل اخیر باعث از بین رفتن 700 هزار هکتار زمین کشاورزی ، 3 تا 4 هزار میلیارد ریال سیستم راه ها و نیروگاه ها شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ احمد انارکی محمدی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به خسارت وارده شده به مناطق سیل زده کشور اظهار داشت: متاسفانه سیل اخیر باعث از بین رفتن ۷۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی ، ۳ تا ۴ هزار میلیارد ریال سیستم راه ها و نیروگاه ها شد ،از بین رفتن این ظرفیت ها باعث از بین رفتن اشتغال ،تجهیزات و محصول کشاورزی شده است .

وی بیان داشت: استان کرمان معین استان خوزستان و شهرستان حمیدیه شده است که با کمک نیروهای سپاه در این مناطق خدمات ارائه می شود .

نماینده مردم رفسنجان با بیان اینکه از موقعیت آب و سیل نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم تصریح کرد: میلیاردها مترمکعب وارد دریا می شود و ما از آن استفاده بهینه نکرده ایم .

وی با اشاره به تاثیر تحریم ها در روند افزایش قیمت ها افزود: ما سابقه تحریم ها داشته ایم می توانستیم بهتر از این بازار را کنترل نماییم همه چیز از جمله رزق و روزی مردم و کالاهای اساسی مردم دستخوش التهابات بازار شده است، ۱۴ میلیارد دلار در سال گذشته برای کالاهای اساسی قرار دادیم این میزان یعنی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه ،کالاهای اساسی ۴۸ درصد تورم داشته است یعنی کالایی که غیر اساسی بوده و با ازر آزاد آمده است ۴۲ درصد تورم و کالاهای اساسی ۴۸ درصد تورم داشته و این نشان از آن است که کالاهای اساسی به دست مردم نرسیده است و دستخوش وارد بازار و قاچاق معکوس شده است .

انارکی ضمن اظهار امیدواری برای وضعیت مردم خاطرنشان کرد: تحریم ها صدمات زیادی به کشور وارد کرده است ،روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر می شود الان در وضعیت خوبی هستیم امیدواریم با صادر کردن نفت به کشورهای روسیه ،چین و هلند وضعیت بهتر شود .

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین حامی ترویست است گفت: نمایندگان فارغ از سلایق سیاسی در حمایت سپاه متحد شدند و در حقیقت ترامپ با تروریست خواندن سپاه باعث اتحاد نمایندگان با گروه های مختلف شد چراکه هدف همه نمایندگان انقلاب و پاسداری از نظام است .

نماینده رفسنجان تاکید داشت: در منطقه شهرستان با وجود سرمازدگی و از بین رفتن محصول پسته از پای ننشستیم و صنعت را به سمت اشتغال حرکت داده ایم .

وی یادآور شد: کارخانه رفسنجان دارو یک برند برای شهرستان است که در بدترین شرایط ارز و آوردن قطعات و دستگاه ها با یاری خداوند توانستیم این کارخانه را راه اندازی کنیم .

انارکی محمدی در خصوص اشتغال زایی و هسته های علمی دانشجویان و استفاده از ایده های آنها گفت: دانشجویان شور و هیجانی دارند این جای خود دارد بخش دوم آن اقتصادی ومهم است با رایزنی‌هایی که با احمدی مس سرچشمه صورت گرفته است که از طرح ها و ایده های دانشجویان دانشگاه ولی عصر و بسیج دانشجویی استفاده شود این جلسات ادامه می یابد تا به نتیجه برسد .

وی افزود: بحث اقتصادی دانشجویان مهم است حتما از ان استفاده خواهیم کرد .

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1476658
ارسال نظر
نظرات