شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1398/01/26 شناسه خبر: 1476707

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران آغاز شد+جزئیات

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران آغاز شد+جزئیات
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارتهران گفت: ثبت‌نام طرح ترافیک برای خبرنگاران از روز گذشته آغاز شده و تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی پیرحسین‌لو درباره زمان ثبت‌نام طرح ترافیک سال ۹۸، اظهار داشت: افرادی که سال گذشته در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و با همان روال وضعیت ادامه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: پایه قیمت‌ها طبق مصوبه شورای شهر تهران ۱۵ درصد برای معاینه فنی عادی و ۸ درصد برای معاینه فنی برتر افزایش دارد، اما یکی از امتیاز‌هایی که به مصوبه طرح ترافیک افزوده شده این است که ساکنین محدوده طرح ترافیک از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.
 
مشاور معاون شهردار تهران با بیان اینکه امکان ثبت نام برای افرادی که تاکنون در سایت تهران من ثبت‌نام نکرده‌اند، فراهم است و هر زمان که بخواهند می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه کنند، تصریح کرد: برخی از مردم بدون شارژ و یا بدون ثبت نام قبلی به صورت اضطراری وارد محدوده می‌شدند، در شرایط جدید برای این دسته از افراد دیگر جریمه به صورت آنی لحاظ نمی‌شود بلکه مهلتی یک ماهه در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند. اگرچه طبق قانون همه افراد باید با ثبت نام قبلی و شارژ هزینه وارد محدوده شوند، اما این شیوه امتیاز دیگری است که مدیریت شهری در سال جدید در نظر گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: در صورت پرداخت نشدن عوارض ورود به محدوده در مدت یک ماه در نظر گرفته شده، ۲۰ درصد تخفیف پرداخت به موقع و مبلغ ۲۰ هزار تومان به عنوان ورود غیرمجاز به محدوده به عنوان جریمه اخذ خواهد شد.
 
پیرحسین‌لو با تأکید بر اینکه افرادی بخواهند از مهلت یک ماهه استفاده کنند، باید در سایت ثبت نام کرده باشند، گفت: بنابراین اصلی‌ترین کاری که عموم مردم باید انجام دهند این است که یک بار برای همیشه در سایت «تهران من» ثبت نام کنند.
 
وی همچنین درباره طرح ترافیک خبرنگاران نیر اظهار داشت: ثبت‌نام برای خبرنگاران از روز گذشته آغاز شده و تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد. امسال نیز مانند سال گذشته همان ضوابط و مدارک برقرار است یعنی هر متقاضی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری باید دو مدرک معرفی نامه و اشتغال مستمر به کار خبر را در سایت آپلود کند تا مدارک وی بررسی شود.
 
مشاور معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: تمام سهمیه‌های سال قبل تا ۱۵ اردیبهشت اعتبار دارد و تا زمانی که سهمیه‌های سال جدید خبرنگاری تخصیص پیدا نکرده سهمیه‌های سال قبل آن‌ها معتبر خواهد بود.
 
وی افزود: حداقل مبلغ عوارض روزانه برای ورود به محدوده طرح ترافیک در ساعت غیر پیک و با معاینه فنی برتر ۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان و حداکثر مبلغ عوارض در ساعات پیک و با معاینه فنی عادی ۳۶ هزار تومان بود. این رقم برای خبرنگاران ۹۰ درصد تخفیف داشت یعنی آن‌ها برای یک روز حداقل هزار و ۳۴۴ تومان و حداکثر سه هزارو ۶۰۰ تومان می‌پرداختند که اکنون با مصوبه شورای شهر تهران، حداقل ۸ درصد و حداکثر ۱۵ درصد به این مبلغ افزوده خواهد شد.
 
پیرحسین‌لو گفت: سه درصد کل سهمیه‌های مجاز به ورود محدوده طرح ترافیک مربوط به افراد خاص است که دو سوم آن به خبرنگاران اختصاص پیدا کرده است. به بیان دیگر ۲ درصد از ۱۰۳ هزار مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک که شورای ترافیک شهر تهران است، به خبرنگاران تعلق دارد.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1476707
ارسال نظر
نظرات