شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1398/01/28 شناسه خبر: 1477348
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری:

فیزیک نور مدیون مسلمانان است

فیزیک نور مدیون مسلمانان است
ولایتی با بیان اینکه فیزیک نور مدیون مسلمانان است و در قله علوم همچون پزشکی دانشمندانی مانند رازی را داریم، گفت: اواسط قرن سوم تا اواخر قرن پنجم دوران دوره طلایی تمدن اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری ظهر امروز در دومین همایش بین‌المللی ابن هیثم و نور در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان در جمع مسئولین و دانشجویان با بیان اینکه فیزیک نور مدیون مسلمانان است و در قله علوم همچون پزشکی دانشمندانی مانند رازی را داریم، گفت: اواسط قرن سوم تا اواخر قرن پنجم دوران دوره طلایی تمدن اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دوران طلایی تمدن اسلامی مربوط به سال های 354 تا 430 است، عنوان کرد: در این دوران دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی، ابن هیثم و ابن سینا را داریم.

 ولایتی با بیان اینکه مناظر و مرایا مهمترین کتاب ابن هیثم و نور است، ابراز کرد: مبدا علم نور مسلمانان و ایرانیان بودند نه یونان باستان؛ نور در قرآن به معانی مختلف حقیقی و مجازی از جمله خدا، دین اسلام، پیامبر، قرآن، هدایت الهی و معرفت به کار رفته است.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در پایان خاطر نشان کرد:ابن هیثم در بصره در سال 304 به دنیا و در سال 430 وفات یافت و 100 اثر علمی در حوزه نجوم، فیزیک و نور به او نسبت داده شده است.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1477348
ارسال نظر
نظرات