شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1398/02/05 شناسه خبر: 1479794
کارشناس مسائل خاورمیانه مطرح کرد:

سکوت معنادار جوامع حقوق بشری در مقابل جنایات آل‌سعود/ چراغ سبز نظام سلطه به اقدامات فجیع «بن سلمان»

سکوت معنادار جوامع حقوق بشری در مقابل جنایات آل‌سعود/ چراغ سبز نظام سلطه به اقدامات فجیع «بن سلمان»
کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه امروز شاهد سکوت معنادار جوامع حقوق بشری در مقابل جنایات آل‌سعود هستیم، گفت: آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به بن سلمان، مجوز لازم را برای ایجاد خفقان و رفتارهای خشن و افراطی در این کشور داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر زارعی در گفتگو با نسیم سرخس، با اشاره به اعدام ۳۷ نفر از مردم عربستان توسط رژیم آل سعود اظهار کرد: متاسفانه محاکم بین المللی و حقوق بشری در برابر ظلم و تعدیات رژیم سعودی سکوت کرده اند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه فقط سازمان عفو بین الملل درباره اقدام خشن اخیر سعودی ها بیانیه صادر کرد، افزود: متاسفانه از ناحیه کشورهای اسلامی هم یک اراده قوی و جدی برای مقابله با اقدامات خشن و افراطی سعودی ها نمی بینیم.

 

وی تصریح کرد: آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به بن سلمان و رژیم سعودی، مجوز لازم را برای ایجاد خفقان و رفتارهای خشن و افراطی در این کشور داده است و هر روز شاهد یک جنایت در این کشور به خصوص در مناطق شیعه نشین هستیم.

 

زارعی بیان داشت: در ماجرای قتل خاشقچی با وجود صریح و واضح بودن این جنایت توسط بن سلمان و رژیم آل سعود اجازه بررسی این موضوع داده نشد و با وجود اطلاع افکار عمومی دنیا از این جنایت، با پافشاری کاخ سفید و شخص ترامپ دستگاه های اطلاعاتی کشورهای مختلف نتوانستند بر روی این موضوع کار کنند و محاکم بین المللی هم همچون گذشته واکنشی در خصوص این جنایت نشان ندانند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه عنوان کرد: رژیم سعودی و شخص بن سلمان از هیچ گونه اقدام و جنایتی برای تثبیت جایگاه خودش ابایی ندارد و از همه ابزارها و امکانات بدون هیچ گونه پروایی استفاد می کند و یکی از نگرانی های جدی بن سلمان نیز بحث شیعیان منطقه الشرقیه و استان های شیعه نشین شمال شرق این کشور است که اکثر منابع نفتی عربستان در این مناطق وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: امروز رژیم سعودی از هر ابزاری برای سرکوب اعتراضات و مطالبات به حق این مناطق جلوگیری می کند و در گذشته هم شاهد بودیم محاکم بین المللی به راحتی از جنایت این رژیم در اعدام «شیخ نمر» و دیگر رهبران شیعه عربستان عبور کرد.

 

زارعی با تاکید بر اینکه امروز شاهد تبانی و هماهنگی نظام سلطه با جنایت های آل سعود هستیم و هیچ محکمه ای هم برای برخورد با جنایت های این رژیم وجود ندارد، گفت: کشورهای اسلامی و به خصوص کشورهای انقلابی جهان اسلام باید با یک اراده جدی و هم افزایی برای مقابله با اقدامات خشن و افراطی آل سعود وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1479794
ارسال نظر
نظرات