شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/02/16 شناسه خبر: 1483350

یک خواننده مجری برنامه تلویزیونی ویژه افطار شد

در لحظاتی پایانی ماراتن رقابت سیما برای تصاحب بهترین‌های رمضان به جای محتوا برخی به انتخاب مجری بسنده کردند؛ پای یک خواننده هم به یک برنامه تلویزیونی ویژه افطار باز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حداقل یک ماه است قطره قطره اطلاع‌رسانی می‌شود تا کدام برنامه‌ها و با کدام شکل و شمایل روی آنتن شبکه‌های سیما می‌روند. هجوم تهیه‌کنندگان، مجریان و این روزها بازیگران و دیگر هنرمندان به برنامه‌های مناسبتی قابل تأمل است؛ چرا که در کنار حضور بازیگران حالا نام یک خواننده هم به عنوان مجری برنامه افطار تلویزیون اطلاع‌رسانی شد.

از طرفی این روزها اطلاع‌رسانی‌ها هم شفاف بایستی انجام شود و نه اینکه با نوار شایعه‌پراکنی به نام تهیه‌کننده و مجری آن برنامه برسند. اینجا بایستی خیلی روشن اخبار را همچون قبل به صورت شفاف و جامع اطلاع‌رسانی کنند تا هر روز در فضای مجازی درگیر کارهای رسانه‌ای عده‌ای نباشیم. طبق معمول بایستی اعلام می‌شد که کدام برنامه و کدام سریال‌ها با چه جزئیاتی بر روی آنتن رمضانی هستند. تا حدود زیادی این اتفاق از سوی برخی از شبکه‌ها، مدیران و دست‌اندرکاران انجام شد ولی عده‌ای برای دیده شدن و برجسته کردن برنامه‌شان به دنبال کارهای دیگر غیر از محتوا و ارائه رویکردهای برنامه‌سازی هستند. به همین‌خاطر می‌کوشند با کارهای رسانه‌ای نه در مسیر درست بلکه بازی رسانه‌ای بیش از موعد پخش، رقابت را از کانال دیگری شروع کنند.
 
این اتفاق برای برنامه جدید پیش از افطار ماه مبارک رمضان شبکه سه افتاد که ابتدا نام «هزارداستان» رسانه‌ای شد و عوامل و مسئولین شبکه نسیم اعلام کردند یک برند شبکه‌ای به شبکه دیگر انتقال پیدا نمی‌کند. با روشن شدن وضعیت سری جدید «هزارداستان» و پخش رمضانی شبکه نسیم، مشخص شد که بنیامین بهادری برنامه «ماه ماه» را اجرا می‌کند نه «ماه عسل» که حتی معاون سیما هم در جایی گفته بود این برنامه با مجری جدید روی آنتن می‌رود.
 
از طرفی مجری برنامه سحر شبکه چهار هم مشخص شد و نامش «سحوری» است. از اولین سحرگاه ماه مبارک رمضان با ساختاری متفاوت و زنده هر شب ساعت ۳ بامداد با اجرای ساعد باقری شاعر سرشناس و سرآینده سرود ملّی کشورمان روی آنتن می‌رود. مروری بر نیایش‌های ادبی و معرفتی در نسخ مرجع و در آیینه شعر و ادبیات فارسی ارمغان امسال شبکه چهار سیما برای روزه‌داران و سحرخیزان است. پخش فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی، فرازهایی از مناجات حضرت امیرالمومنین (ع) و آواهای مذهبی، اذان صبح، نیایش اذان و نماز صبح از بخش‌های برنامه سحرگاهی «سحوری» است.
 
همچنین ویژه برنامه سحوری شبکه چهار سیما مناسبت‌های مذهبی ماه مبارک رمضان را بسیار ویژه بدین شکل پوشش می‌دهد که در روز وفات حضرت خدیجه (س) با طرح بحث نقش زنان در شکل‌گیری نهضت اسلامی از صدر اسلام تاکنون، در میلاد امام حسن مجتبی (ع) با طرح بحث گسترش فرهنگ کرامت به همنوع، در لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع) با طرح بحث چگونگی شکل‌گیری فتنه‌های پس از خلافت حضرت از سوی خوارج و معاندین در قالب شعر و داستان می‌پردازد.
 
جزئیات دیگر برنامه‌های افطاری که قطعی شدند به شرح زیر است:
 
ویژه برنامه افطار شبکه یک با نام «دعوت» از ساعت ۱۹:۳۰ و شبکه دو سیما هم برنامه «هزار راه نرفته» را برای ساعات منتهی به افطار در کنداکتور پخش دارد. همچنین شبکه چهار سیما نیز پیش از افطار برنامه «معنای زندگی» را با اجرای محمد تقی موحد ابطحی برای مخاطبان خود پخش خواهد کرد.
 
شبکه افق با برنامه «ماه نشان» از ساعت ۱۹:۳۰ با اجرای دلبران مهمان مخاطبان است و شبکه امید «افطاری ساده» را پخش خواهد کرد.
 
شبکه آموزش هم یک ساعت قبل از افطار برنامه «دست خدا» را روی آنتن خواهد برد و شبکه قرآن و معارف سیما برنامه «ماه بهشت» را پیش از افطار با اجرای سید وحید مرتضوی روانه آنتن می‌کند.
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1483350
ارسال نظر
نظرات