شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:01 منتشر شده در مورخ: 1398/02/19 شناسه خبر: 1484153
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

گام متقابل ایران نشان از تصمیم مقتدرانه کشور برای منافع خود دارد/ اتحاد و انسجام ملی نیاز شرایط فعلی

گام متقابل ایران نشان از تصمیم مقتدرانه کشور برای منافع خود دارد/ اتحاد و انسجام ملی نیاز شرایط فعلی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبردی که توسط رئیس‌جمهور اعلام شد راهبرد جدید نظام جمهوری اسلامی است که همه ارکان نظام و همه ملت یکپارچه از آن پشتیبانی می‌کنند تا دولت بتواند بااقتدار این مسیر را ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص اقدام متقابل ایران در قبال بدعهدی طرف‌های برجامی گفت: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها  با یک سیاست و فشار حداکثری می‌خواستند جمهوری اسلامی را به تسلیم بکشانند و از طرفی اروپایی‌ها هم قادر نبودند که به وظایف و تکالیفی که بر عهده داشتند عمل کنند منافع جمهوری اسلامی تهدید و نادیده گرفته  و به ملت و کشور ما آسیب وارد می‌شد.

رضایی افزود: راهبردی که امروز توسط رئیس‌جمهور اعلام شد راهبرد جدید نظام جمهوری اسلامی است که همه ارکان نظام و همه ملت یکپارچه از آن پشتیبانی می‌کنند تا دولت بتواند بااقتدار همان‌طور که پیام مقتدرانه‌ای ابلاغ کرد و راه روشنی را برای همه دنیا ترسیم کرد که جمهوری اسلامی چه مسیری را می‌خواهد طی کند، این مسیر را ادامه دهد.

وی عنوان کرد:  اینکه کشور در گام اول و در گام‌های بعدی چه اقدامی در برنامه دارد درواقع نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی قادر است منافع خودش را و آنچه را که برای تأمین منافع خودش مصلحت می‌بیند را مقتدرانه تصمیم بگیرد و به‌پیش ببرد و هیچ عاملی نمی‌تواند برای تحقق اهداف و منافع خودش بازدارنده باشد.

نماینده مردم خمین ضمن بیان اینکه امروز روز بسیار خوب و به‌یادماندنی و تاریخی‌ای برای ملت و کشور و دولت جمهوری اسلامی است اظهار کرد: در این مقطع از زمان همه باید یک نکته را مدنظر قرار دهند و آن نیاز اساسی کشور به یک اتحاد مثال‌زدنی و یک وفاق ملی و یک انسجام کامل بین ارکان کشور،  همه جناح‌ها و یکایک آحاد ملت است تا آنچه را که دشمن فکر می‌کرد با ایجاد تشتت و اختلاف در درون کشور بتواند به اهدافش برسد ناکام بگذارد و در همه جهات دشمن را به شکست کامل بکشاند.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله همه این تکلیف الهی را به نحو احسن انجام دهند و همه ملت، پشت سر دولت حمایت گر  باشند تا سر افرازانه این قدم‌ها برداشته شود و آمریکا با این دولت نادان و استثنایی و عجیب خودش بداند که این اقدامات به دردش نمی‌خورد.

رضایی بیان کرد: دولت‌های اروپایی مدام پیغام می‌دهند، در گفتار همراهی می‌کنند ولی در عمل  نمی‌توانند و آن توان لازم را در برابر آمریکا ندارند و شفاف‌تر این است که پشت پرده با آمریکایی‌ها هماهنگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: درخواست آن‌ها این است که جمهوری اسلامی فرصت دهد که این فرصت برای آن‌ها پیش‌بینی‌شده است و اگر نتوانستند ظرف ۶۰ روز منافع کامل جمهوری اسلامی را تأمین کنند اهداف محقق شده است و اگر نتوانستند، جمهوری اسلامی گام‌های بعدی خودش را پله‌پله برمی‌دارد و آنچه را که بیان شد محقق می‌کند.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1484153
ارسال نظر
نظرات