شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:39 منتشر شده در مورخ: 1398/02/21 شناسه خبر: 1484649

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سرلکیان رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در تشریح برنامه‌های قرآنی استان در ماه رمضان گفت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» از اهم برنامه‌های قرآنی استان است.

سرلکیان اظهار کرد: برپایی جلسات جزء خوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان برگزار می‌شود.

وی از برپایی جلسات جزء خوانی در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان خبر داد و گفت: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزء خوانی به‌صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین از برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان خبر داد و افزود: به‌طورمعمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

سرلکیان اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته‌شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.

سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعداد هزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1484649
ارسال نظر
نظرات