شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1398/02/21 شناسه خبر: 1484721
نماینده مردم بروجرد در مجلس:

هدف آمریکا از تهدیدها فریب ملت‌هاست/ رئیس‌جمهور پایبند به مواضع خود باشد

هدف آمریکا از تهدیدها فریب ملت‌هاست/ رئیس‌جمهور پایبند به مواضع خود باشد
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاریخ عملکرد نظامی آمریکا در دنیا نشان داده که تحریم‌های آمریکا بیشتر جنبه روانی و رسانه‌ای دارد و هدف از تهدیدهایشان، فریب ملت‌هاست گفت: رئیس‌جمهور پایبند به مواضعی که اعلام کرده باشد و از اروپا قطع امید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس گودرزی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با اشاره به تصمیم دولت برای کاهش تعهدات برجام در برابر اروپا اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام و ماندن اروپا، یک تقسیم‌کار حساب‌شده‌ای بود بین آمریکا و اروپا، آمریکا خارج شد تا همچنان بر طبل تحریم‌ها بکوبد و مانع از پیشرفت ملت ایران، اثرگذاری و نقش‌آفرینی منطقه‌ای جمهوری اسلامی شود و اروپا هم ماند تا دست و پای جمهوری اسلامی را در ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ببندد و بستر را برای تحمیل محدودیت‌های بیشتر فراهم کند.

 

وی افزود: امروز باگذشت زمان‌ بر همگان روشن شد که هماهنگی بین اروپا و آمریکا کاملاً وجود داشته است به‌طوری‌که اروپا در حد گفتار درمانی خود را پایبند به برجام می‌داند و در عمل هیچ اقدام مثبتی تاکنون از خود نشان نداده است.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همه شاهد هستیم علیرغم وعده اروپا مبنی بر راه‌اندازی کانال مالی و بسترسازی برای تراکنش مالی ایران با دیگر کشورها، تنها به یک ابزار پشتیبان در حوزه غذا و دارو و اقلام بشر دوستانه و تشکیل دو صندوق در ایران و فرانسه بسنده کرد آن‌هم برای اقلامی که مشمول تحریم نیست ضمن این‌که این مسئله را مشروط به پذیرش سی اف تی و الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریست نمود.

 

وی بیان کرد: بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات توسط اروپا یعنی به مضحکه گرفتن ملت ایران، به سخره گرفتن مذاکرات، برهم زدن تمام توافقاتی که پای آن را امضا کردند.

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به این‌که اروپا و آمریکا با یکدیگر همدست و هم داستان هستند گفت: شایسته است دولت به‌جای سرمایه‌گذاری روی کشورهای اروپایی با دیگر کشورها وارد مذاکره و تعامل شود.

 

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های داخلی کشور ایران بسیار زیاد است و پیمان‌های مالی دوجانبه و ارتباط دیپلماسی فعال بین ایران و کشورهای همسایه و غیراروپایی و همچنین رایزنی‌های اقتصادی و فعالیت‌های مستمر و مؤثر از یک‌ سو و از طرفی احیای ظرفیت‌های داخلی و تمرکز بر نقاط قوتی که در کشور وجود دارد می‌تواند سبب شود تا از چالش‌های به وجود آمده عبور کنیم.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: آمریکا همچنان که سلاح جنگی و بمب اتم را برای مقابله با ملت‌ها مورداستفاده قرار می‌دهد، از مذاکرات نیز به‌عنوان ابزاری برای دشمنی با ملت‌ها استفاده می‌کند و مقصود آمریکا از مذاکره تعامل و یک معادله بُرد بُرد نبود بلکه مقصود آن‌ها فرصت سوزی بود و امروز روشن شد که گرفتن امتیازات بیشتر در حوزه‌های مختلف هدف اصلی آمریکا است.

 

وی افزود: تاریخ عملکرد نظامی آمریکا در دنیا نشان داده که تحریم‌های آمریکا بیشتر جنبه روانی و رسانه‌ای دارد و برای انحراف افکار ملت‌ها از موضوعات اصلی از این عنوان‌ها استفاده می‌کند و هدف از تهدیدهایشان، فریب ملت‌هاست.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز جنگ نظامی با ایران نه‌تنها سخت و دشوار است بلکه هزینه‌های سنگین، غیرقابل‌جبران و راهبردی برای طرف‌های مقابل خواهد داشت و فرافکنی‌ها در حوزه تهدید نظامی جنبه روانی دارد.

 

وی خطاب به مسئولان کشور عنوان کرد: اگر مسئولان ما با اتکا به توان داخلی و با پشتیبانی ملتی که در همه شرایط حامی حاکمیت بوده‌اند حرکت کنند در شرایط فعلی می‌توان با رسیدن به خودکفایی و کاهش وابستگی‌ها مرحله جدیدی از پیشرفت را رقم زد.

 

گودرزی با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر رئیس‌جمهور تصریح کرد: هرچند مواضع دولت و اقدامات تحقق‌یافته متناسب با بدعهدی‌های آمریکا نیست لذا می‌طلبد که دولت تصمیمات جدی‌تری در این عرصه بگیرد؛ دولت همچنان که خود امروز متوجه ماهیت خبیث آمریکا و بی‌ثمر بودن توافق با آن‌ها شده است می‌طلبد مؤمنانه و با شجاعت تصمیم جدی اتخاذ نموده و تغییر رویکرد داده و با نگاه به ظرفیت‌های داخلی بیش از این موجب فرصت سوزی نشود.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است تا رئیس‌جمهور پایبند به مواضعی که اعلام کرده باشد و از اروپا قطع امید کند و کاملاً روشن است اروپا و آمریکا دوروی یک سکه هستند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1484721
ارسال نظر
نظرات