شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1398/02/21 شناسه خبر: 1484750
در سن ۹۲ سالگی؛

خالق مرد عنکبوتی درگذشت

الوین سرجنت نویسنده و فیلمنامه نویس مطرح سینمای هالیوود که جایزه اسکار را در کارنامه کاری خود داشته شامگاه دیشب در سن ۹۲ سالگی چشم از جهان فرو بست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الوین سرجنت نویسنده و فیلمنامه نویس مطرح سینمای هالیوود که جایزه اسکار را در کارنامه کاری خود داشته شامگاه دیشب در سن ۹۲ سالگی چشم از جهان فرو بست.

 
سرجنت ۱۲ آوریل سال ۱۹۲۷ در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا به دنیا آمد. نخستین فعالیت خود در عرصه نگارش فیلمنامه را در سال ۱۹۵۶ با مجموعه سریال‌های تلویزیونی آغاز کرد و به آرامی توانست در این صنعت جایی برای خود دست و پا کند.
 
وی در طول عمر هنری خود مجموعاً ۴۳ فیلمنامه را برای سینما و تلویزیون نوشت و توانست به ۳ بار برای آثاری همچون ماه کاغذی، جولیا و مردم معمولی نامزد اسکار شود. وی توانست برای ۲ فیلم مردم معمولی و جولیا مجسمه زرین اسکار را به خانه ببرد.
 
سرجنت علاوه بر فعالیت در سینما هنری و همچنین تلویزیون در دنیای ابرقهرمانان و سینمای گیشه نیز دستی بر قلم داشت و مجموعه فیلم‌های مرد عنکبوتی را به نگارش در آورد که آخرین آن به سال ۲۰۱۲ و نگارش فیلمنامه مرد عنکبوتی شگفت انگیز بر می‌گردد.
 
وی در سن ۹۲ سالگی و در شهر سیاتل ایالت واشینگتون دی سی چشم از جهان فرو بست. هنوز در مورد دلیل اصلی مرگ وی اطلاعاتی در دست نیست اما میتوان کهولت سن را مهمترین علت مرگ وی دانست.
منبع: میزان
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1484750
ارسال نظر
نظرات