شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1398/02/22 شناسه خبر: 1485182
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی کلید حل مشکلات است/ باید در حفظ و ارتقای روحیه انقلابی بکوشیم

ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی کلید حل مشکلات است/ باید در حفظ و ارتقای روحیه انقلابی بکوشیم
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار السابقون استان گفت: ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی کلید حل مشکلات است و باید در حفظ و ارتقای روحیه انقلابی بکوشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در دیدار السابقون استان قزوین (معتمد، پیشکسوت و اصولگرا) که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: باید جایگاه خودمان را نسبت به ماه رمضان گذشته مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم و ببینیم حال و هوای استان قزوین در احیای فرهنگ و سبک زندگی قرآنی چگونه است و تلاش کنیم تا فاصله موجود را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: باید ببینیم برای استان و شهر قزوین از رمضان گذشته تاکنون چه قدمی برداشته‌ایم و گزارش مدوّنی از اقدامات انجام شده از سال‌های پیش داشته باشیم تا ببینیم تا چه میزان در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی تأثیرگذار بوده‌ایم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: هر چه مشکلات در جامعه وجود دارد، بخاطر دوری از فرهنگ و اخلاق قرآنی است و اگر معضلات اجتماعی نظیر طلاق در جامعه دیده می‌شود، بخاطر کم کاری‌ها در ترویج فرهنگ و دستورات قرآن است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عدم آگاهی از نفاقِ مورد توجه در قرآن را معظل بزرگی در جامعه دانست و یادآور شد: می‌بینیم منافقی روزی کاملاً آمریکایی می‌شود و همه را ناراحت می‌کند و روز دیگر سخنان حزب‌اللهی بر زبان جاری می‌کند، که دیگران ظاهراً از او عقب می‌مانند در حالی که اگر فرهنگ قرآنی در جامعه رواج داشته باشد، شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه هر چه بدی در جامعه می‌بینیم بخاطر دوری از قرآن است، تأکید کرد: اگر بی انصافی، گرانی، وابستگی به اجانب و معضلات دیگر در جامعه دیده می‌شود، بخاطر دوری از قرآن است چرا که قرآن برای همه این امور راهکار ارائه کرده است.

عابدینی به آیاتی از قرآن در باب عزت مؤمنان اشاره کرد و گفت: خدا می‌فرماید قرار نیست کافران بر مؤمنان مسلّط شوند و اگر این اتفاق رخ می‌دهد، بخاطر دوری ما از دستورات دین و عمل نکردن به آن‌هاست.

امام جمعه قزوین رفتارهای برخی از مسئولان را خلاف فرهنگ قرآنی دانست و یادآور شد: متأسفانه وقتی از برخی مسئولان سوال می‌کنیم که چرا فلان آدم را در مسئولیتی قرار دادید، می‌گویند بر من فشار آوردند در حالی که چنین رفتاری با الگوهای دینی و قرآنی در تضاد است و جامعه را دچار آسیب می‌کند.

وی در ادامه تأکید کرد: موضوع دیگری که مطرح است این است که ما در نشر معارف اهل بیت (ع) چگونه عمل کرده‌ایم و آیا با آرمان‌های قیام امام حسین (ع) و کلام امیرالمؤمنین (ع) در نهج‌البلاغه هماهنگ شده‌ایم!؟

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: بسیاری از فرمایشات امام علی (ع) برای همه دوران‌ها کاربرد دارد و مردم آن زمان توانایی درک برخی از سخنان حضرت را نداشتند. بسیاری از سخنان حضرت برای نسل‌های آینده که ما نیز جزویاز آن هستیم، می‌باشد و باید ببنیم ما چقدر برای ترویج کلام حضرت کار کرده‌ایم.

عابدینی تصریح کرد: صرف طرح گلایه‌ها از گرانی، مصرف کالاهای خارجی و سایر حوزه‌ها، مشکلات را حل نخواهد کرد بلکه باید بدانیم اگر ما فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) را ترویج کردیم، مشکلاتمان برطرف خواهند شد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید در حفظ، تقویت و ارتقای روحیه انقلابی تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: در دوران مبارزات انقلابی و پس از آن اگر روحیه انقلابی نبود، کاری از پیش نمی‌بردیم و امروز هم باید در تقویت و ارتقای آن بکوشیم و اجازه ندهیم روحیه انقلابی آسیب ببیند.

امام جمعه قزوین بر حفظ آرمان‌ها و رهنمودهای امام و رهبری تأکید کرد و افزود: اینکه رهبری تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، اگر با جدیت مورد توجه قرار می‌گرفت و اجرایی می‌شد، امروز شاهد این همه مشکلات اقتصادی نبودیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه متأسفانه برخی از مسئولان بد عمل کردند، اضافه کرد: شب قبل از مذاکرات یکی از مسئولان گفت خزانه خالی است و مسئول دیگری با گفتن اینکه اگر آمریکا یک بمب بزند، همه ما نابود می‌شویم، به دشمن کد داد و دل مؤمنان را خالی کرد. نباید از صادقانه “آمریکایی بودن” برخی از مسئولان حراس داشته باشیم، بلکه باید از منافقانه “حزب اللهی بودن” آنها ترسید.

عابدینی در پایان بر حفظ میراث و فرهنگ شهدا تأکید کرد و گفت: امروز ما مانده‌ایم با میراث شهدا و نباید اجازه دهیم این میراث آسیب ببیند چرا که به شهدا قول دادیم که آرمان‌های امام و شهدا را حفظ کنیم.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1485182
ارسال نظر
نظرات