شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1398/02/25 شناسه خبر: 1486358
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران خبر داد؛

احداث 24 زیرگذر و دوربرگردان طی سال 98 در مازندران/سیل 296 میلیارد تومان به راه‌های استان خسارت زد

احداث 24 زیرگذر و دوربرگردان طی سال 98 در مازندران/سیل 296 میلیارد تومان به راه‌های استان خسارت زد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: در سال جدید 8 زیرگذر و 16 دوربرگردان،بهسازی 50 کیلومتر از راهها ،تعریض و روکش آسفالت محور کناره در مازندران به اجرا در می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، عباسعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران عملیات راهداری در استان را مستلزم شرایط خاص و تلاش همه جانبه دانست و اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص اقلیمی و نزدیک شدن به آغاز سفرهای تابستانی این اداره توجه و نظارت بیشتری برای بهسازی و بازسازی شریان های ارتباطی مازندران دارد.

وی میزان خسارات اولیه وارده به جسم راه ها و ابینه فنی در اثر رانش،ریزش،لغزش و جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در محورهای مواصلاتی استان را بالغ بر 296 میلیارد تومان اعلام کردو گفت:بدلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل ، رانش زمین ، آب بردگی در مسیرها ، خسارات شدیدی به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران طول راههای آسیب دیده را 2126 کیلومتر، تعداد پل های و آبروهای آسیب دیده را 94دستگاه اعلام کرد و افزود: بر اثر این سیل 257 محور اصلی ، فرعی و روستایی مسدود گردیده بودکه با تلاش شبانه روزی راهداران محورها بازگشایی و تردد در آن بطور عادی جریان دارد.

این مسئول در ادامه ضمن بیان این خبر که معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ازاین اداره کل به جهت کاهش متوالی 3 ساله تلفات حوادث رانندگی در راههای برون شهری و روستایی مازندران تقدیر و تشکر کرد ادامه داد: با توجه به انتشار آمار تلفات حوادث رانندگی سال گذشته از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور و بررسی وضعیت عملکردی اداره کل در ارتقای ایمنی ،استان مازندران موفق به کاهش متوالی سه ساله در تلفات ناشی از تصادفات ترافیکی در راههای برون شهری و روستایی شده است.

نجفی خاطرنشان کرد: امید است با تداوم این امر و همکاری و تعامل با سایر دستگاههای ذیربط به ویژه استفاده از ظرفیتهای کمیسیون های اجرایی ایمنی استان این روند کاهش تلفات جاده ای در سالهای آتی نیز استمرار یابد.

وی بر پاکسازی حریم راه ها و منظر آرایی جاده های استان تاکید و تصریح کرد: با توجه به تردد و حجم ترافیک در مازندران ضروری است به طور مستمر پاکسازی و زیبا سازی حریم راه های این استان انجام گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان اینکه ۴۵ دوربین نظارت تصویری در راه های استان نصب است اظهار کرد: در ۱۰2 نقطه از جاده های این استان ، دستگاه های تردد شمار نصب شده است.

این مسئول خواستار جایگزینی سیستم های مکانیزه بجای سیستم های سنتی شد و گفت: 60 دوربین ثبت تخلف نیز در محورهای بزرگراهی و شریانی ارتباطی استان نصب و به بهره برداری رسیده و برنامه توسعه سامانه ها و تجهیز سایر محورهای در دستور کار قرار دارد .

نجفی در خصوص وضعیت حوزه حمل و نقل در استان خاطر نشان ساخت : در مازندران تعداد 125شرکت حمل و نقل کالا و212 شرکت حمل و نقل مسافر ، 6 شرکت حمل و نقل بین المللی کالا و 2 شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر وجود داشته که در خدمت هموطنان هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1486358
ارسال نظر
نظرات