شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487666
رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر:
توسعه تحصیلات تکمیلی براساس سند نقشه جامع علمی باشد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: هدف‌گذاری دانشگاه آزاد بوشهر در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛  اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: وجود دانش‌آموخته متخصص در تمام مقاطع تحصیلی برای جامعه ضرورت دارد و سیاست کنترل توسعه تحصیلات تکمیلی آموزش عالی به‌طور جدی مورد تأکید دانشگاه آزاد اسلامی است.

عبدالهی افزود: دانشگاه آزاد بوشهر به رشته‌های تحصیلات تکمیلی نگاهی نو دارد ولی وجود رشته‌های گسترده تحصیلات تکمیلی و گسترش همه‌ساله این رشته‌ها بدون فراهم کردن زیرساخت لازم و آینده‌نگری، دانشگاه و جامعه را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند و در این راستا توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور هدف‌گذاری شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: بیش از ۲ هزار رشته مهارتی در کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد که با جابه‌جایی در سطح استان‌ها و شهرها می‌تواند ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کند به همین خاطر باید علاوه بر کاربردی‌شدن رشته‌ها، رشته‌های جدید متناسب با نیازهای منطقه‌ای طراحی و تدوین شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری افراد در دانشگاه ضروری است، ادامه داد: حوزه‌های معاونتی باید همان حوزه‌های فکری دانشگاه باشند و دانشکده‌ها نیز باید از طریق گروه‌های تخصصی در این رویکرد مشارکت داشته و زمینه توسعه و ارتقای فعالیت‌های دانشگاه را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر گفت: ایده‌های مختلف مورد حمایت دانشگاه است و فعال‌سازی ظرفیت‌های دانشگاهی، توسعه زیرساخت‌ها، فعالیت‌های دانش‌بنیان و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای مربوط به یک شخص یا حوزه خاص نیست؛ بلکه همه باید به سهم خود در تحقق آن تلاش کنند.

انتهای پیام/

 
 
http://dana.ir/1487666
ارسال نظر
نظرات