شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1398/03/02 شناسه خبر: 1488672
رزمنده عملیات بیت‌المقدس:

تکلیف مداری رزمندگان عامل فتح خرمشهر شد/ دشمنان در برابر قدرت اراده‌ها ناتوان هستند

تکلیف مداری رزمندگان عامل فتح خرمشهر شد/ دشمنان در برابر قدرت اراده‌ها ناتوان هستند
پژوهشگر عملیات دفاع مقدس ضمن بیان اینکه تکلیف مداری در عمل باعث فتح خرمشهر و پیروزی در دفاع مقدس شد گفت: قدرت اراده‌ها به یک فرهنگ تبدیل‌شده و دشمنان با همین فرهنگ در چشم ملت ضعیف و ناتوان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ "میزگرد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر" با حضور سردار نورخدا قاسمی، سعید وفایی و غلام‌عباس صالحی از رزمندگان عملیات بیت‌المقدس برگزار شد.

سعید وفایی از یادگاران دوران دفاع مقدس در این میزگرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای سوم خرداد با اشاره به اهمیت برگزاری مناسبات توسط جریان مردمی گفت: وقتی مناسبت‌ها دولتی می‌شوند جنبه‌های معنوی و مردمی آن‌ها تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و قطعاً اگر مردم این مناسبت‌ها را برگزار کنند حال و هوای دیگری خواهند داشت.

به نقش مردم در پیروزی ایمان بر اسلحه پرداخته نشده است

پژوهشگر عملیات دفاع مقدس با تأکید بر اینکه مردم باید محور اساسی و تعیین‌کننده باشند افزود: در سوم خرداد خیلی از مسائل گفته‌شده ولی متأسفانه به اهمیت آن کم‌توجه شده و اینکه مردم نقش اساسی در پیروزی ایمان بر اسلحه داشتند پرداخته نشده است.

رزمنده دفاع مقدس بابیان اینکه اگر مناسبت‌ها هر سال به‌عنوان سمبلیک برگزار شوند وجهه و اهمیت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند گفت: متأسفانه ۳۶ سال است که این وقایع را تکرار می‌کنیم ولی نتوانستیم نوآوری در بازگویی این رویدادها داشته باشیم.

وفایی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه اگر خرمشهر اکنون دست دشمن بود چه اتفاقی می‌افتاد افزود: باید جنبه‌های مردمی حادثه سوم خرداد بررسی شود که این محور مردم چه اثری داشته است و چرا مردم توانستند بعد از یک سال و اندی آن را آزاد کنند.

یادگار هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اینکه فتح خرمشهر را باید به شکل هنرمندانه نشان دهیم گفت: در نشان دادن نگاه هنرمندانه این موضوع کم‌کاری کرده‌ایم و ما نتوانستیم امداد الهی که باعث آزادی خرمشهر شد را نشان دهیم.

تکلیف مداری عامل فتح خرمشهر/دشمنان در برابر قدرت اراده‌ها ناتوان هستند

وی با اشاره به تکلیف مداری رزمندگان اسلام بیان کرد: رزمندگان ایرانی در برابر خداوند خودشان را مسئول می‌دانستند و تکلیف مداری را در عمل نشان می‌دادند و این باعث فتح خرمشهر و پیروزی در دفاع مقدس شد.

پژوهشگر عملیات دفاع مقدس بابیان اینکه تهدیدات دشمنان نمی‌تواند بر اراده‌های ملت تأثیری بگذارد گفت: قدرت اراده‌ها به یک فرهنگ تبدیل‌شده و دشمنان با همین فرهنگ در چشم ملت ضعیف و ناتوان هستند و درواقع تهدیدات دشمنان برای ملت اهمیتی ندارد چراکه دشمن در برابرشان هیچ است.

وفایی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را مانع اثرگذاری تهدیدات دشمنان دانست و افزود: تصوری که آمریکا بتواند در مقابل ایران بایستد از محالات است علیرغم اینکه نیروهای دشمن از زبده‌ترین و برترین آموزش‌های نظامی برخوردار هستند ولی در برابر اراده‌های رزمندگان، کوچک به شمار می‌آیند.

یادگار هشت سال دفاع مقدس عمل به هنگام در این شرایط را از جمله اقدامات لازم و ضروری خواند و گفت: اگر در روز عاشورا در کنار یاران امام حسین(ع) بودیم باید همراه آن‌ها با دشمن می‌جنگیدیم ولی اگر بودیم و فردای آن روز خواستیم اقدام کنیم دیگر عمل ما فایده‌ای نخواهد داشت و این موضوع در مقاطع انقلاب اسلامی هم همین‌گونه است که باید عمل به‌موقع انجام دهیم.

پراکندگی اهداف مانع ایستادگی در برابر دشمنان است

وی با انتقاد از دوقطبی‌هایی که در اثر برجام در کشور ایجادشده است عنوان کرد: دوگانه‌ای که هم‌اکنون با برجام و غیر برجام در کشور وجود دارد سبب تشکیک شدن جامعه شده و پراکندگی اهداف را ایجاد کرده است.

وفایی بابیان اینکه عامل اصلی پیروزی در دفاع مقدس یکدستی ملت در برابر دشمنان بوده گفت:امروز یکی معتقد است با جنگ مستقیم با استکبار به پیروزی می‌رسیم و دیگری با صلح و مذاکره و پیوستن به جامعه جهانی را عامل پیروزی می‌داند که اگر بخواهیم در برابر خیانت‌های دشمنان ایستادگی کنیم باید هدف‌ها را یکی کنیم.

یادگار هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اینکه باید دیدگاهمان را نسبت به مملکت‌داری اصلاح کنیم تصریح کرد: در میدان جنگ دشمن شوخی ندارد و اقدامات ما در صدم ثانیه اثرگذار است و زمانی می‌توانیم کمر دشمن را بشکنیم که امت واحده تشکیل داده باشیم و پراکندگی اهداف در بینمان وجود نداشته باشد.

پژوهشگر عملیات دفاع مقدس با اشاره به اینکه ۱۹ گروه از رزمندگان استان مرکزی در عملیات بیت‌المقدس در قالب بسیج، سپاه، ارتش، جهاد، سازمان‌ها و ادارات دولتی و نهادها حضور داشتند که به شرح زیر هستند:

یک گروه از شهرستان ساوه به فرماندهی سید حسن مسئله‌گو با عنوان گردان امام علی(ع) در تیپ ۲۲ بدر، یک گردان از شهرستان‌های اراک، خنداب، شازند و کمیجان به فرماندهی شهید ناصر بختیاری با عنوان گردان امام حسین(ع) در تیپ ۲۲ بدر، گروه دوم رزمندگان اراک به فرماندهی شهید رحیم آنجفی با عنوان گردان امام حسین(ع) در تیپ ۲۲ بدر، گروه سوم رزمندگان اراک به فرماندهی شهید قاسم داوری با عنوان گردان امام سجاد(ع) در تیپ ۲۲ بدر، گروه رزمندگان شهرستان محلات به فرماندهی شهید فضل‌الله خراسانی با عنوان گردان امام سجاد در تیپ ۲۲ بدر، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید حمزه جعفری با عنوان گردان امام سجاد(ع) در تیپ ۲۲ بدر، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید ابوالقاسم محسنی با عنوان گردان ابوذر در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید حاجی محمودی با عنوان گردان ابوذر در  تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید احمد صاعدی با عنوان گردان عمار در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی برادر اصغر شکری با عنوان گردان سلمان در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید محمد نبی شیخی با عنوان گردان عمار در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید خلیل ملاطاهری با عنوان گردان پدافندی مستقر در خرمشهر، گروه رزمندگان شهرستان خمین به فرماندهی شهید سهراب عبدی با عنوان گردان پدافندی سپاه خرمشهر، گروه رزمندگان شهرستان محلات به فرماندهی شهید عبدالله خاکپور با عنوان گردان عمار در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان اراک به فرماندهی برادر جواد رحیمی و شهید نیازعلی طالبی با عنوان گردان جانبازان روح الله در تیپ ۷ ولیعصر(عج)، گروه رزمندگان شهرستان اراک به فرماندهی برادر محسن فرخی با عنوان گروهان زرهی تیپ ۳۰ زرهی سپاه، گروه رزمندگان شهرستان های تفرش و آشتیان در گردان مالک اشتر تیپ ۲۷ محمد رسول الله(ص)، گردان مهندسی رزمی جهاد سازندگی استان و رزمندگان ناجا متشکل از هنگ ژاندارمری،کمیته انقلاب اسلامی و شهربانی سابق.

وفایی در این خصوص ادامه داد: همچنین رزمندگانی از استان مرکزی بودند که در یگان های متعدد ارتش جمهوری اسلامی فعالیت داشتند ولی به دلیل اینکه در استان یگان مستقل ارتش نداشتیم این عزیزان همیشه مغفول مانده اند که در قالب ۲۰۰ نفر رزمنده بودند.

پژوهشگر عملیات دفاع مقدس با انتقاد از کسانی که اختلافات قومیتی در کشور ایجاد می‌کنند گفت: صدام برای پیشبرد اهداف خود در زمان جنگ بین شهرهای مختلف از جمله دزفول و اندیمشک اختلافات قومیتی ایجاد می‌کرد و متأسفانه این روند بعد از جنگ هم تا حدودی ادامه داشته است.

وی با تأکید بر اینکه نباید شهری را در کشور به‌عنوان نژاد برتر معرفی کنیم افزود: همه زیر پرچم جمهوری اسلامی هستیم و اگر می‌خواهیم از کسی به نیکی یاد کنیم باید ایرانی جماعت را معرفی کنیم چراکه این‌گونه پراکندگی‌ها دردی از اسلام و انقلاب دوا نخواهد کرد.

باید مناسبت‌هایی چون آزادسازی خرمشهر چراغ آینده ما باشند

وفایی بابیان اینکه باید مناسبت‌هایی چون سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر چراغ آینده ما باشند گفت: اگر بتوانیم مجاهدت‌های این حماسه‌ها را در راهی که طی می‌کنیم به کار بگیریم برایمان اثربخش خواهد بود و در غیر این صورت فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به هجمه‌های بی‌سابقه علیه خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان در طی این مدت بیان کرد: طبق طراحی‌های دشمن این تخریب‌ها انجام‌شده و هرروز به‌شدت آن افزوده می‌شود و در واقع دشمن کسانی را نشانه گرفته که به فکر مردم و کشور بوده‌اند و این‌ها در واقع جنس مردم بودند.

پژوهشگر عملیات دفاع مقدس در پایان بابیان اینکه حق مدافعان اصلی انقلاب این حجم از تخریب‌ها نبوده خاطرنشان کرد: متأسفانه باب حملات به رزمندگان اسلام بازشده و باید سعی کنیم به‌عنوان یک ندا و صدای هرچند ضعیف در برابر ارزش‌های انقلاب به پا خیزیم و هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1488672
ارسال نظر
نظرات