شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 18:31 منتشر شده در مورخ: 1398/03/09 شناسه خبر: 1490905
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان به مرآت خبر داد:
نمره قبولی مشارکت شهروندان سمنانی در تفکیک زباله/ بهره برداری از نرم افزار تفکیک زباله سیوا در تیرماه
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از بهره برداری نرم افزار تفکیک زباله سیوا در تیرماه خبر داد و گفت: شهروندان سمنانی در تفکیک زباله مشارکت بسیار خوبی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، در گفت و گو با خبرنگار مرآت با اشاره به اینکه مردم شهر سمنان روزانه 100 تن زباله تولید می کنند، گفت: ماهانه 3 هزار تن حجم پسماندهای شهری توسط سازمان جمع آوری می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، با اشاره به اینکه سازمان در دفن پسماند مشکلی ندارد، افزود: پسماندها پس از جمع آوری به مرکز مربوطه، در تراشه خاص دفن شده و خاک پوششی مناسب بر روی آن ها ریخته می شود.

پیوندی با توجه به اینکه عدم تفکیک زباله ها توسط شهروندان کاهش حداکثری زباله دفنی را به همراه دارد، عنوان کرد: درصد قابل قبولی از شهروندان سمنانی کار تفکیک زباله را انجام می دهند.

وی در ادامه راهکارهایی برای مدیریت تولید پسماند در شهر را بیان کرد و گفت: 3 بازه طلایی برای کاهش تولید پسماند وجود دارد که می توان به بازکاهی یعنی کاهش تولید زباله اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، با اشاره به اینکه کاهش خرید ظروف یکبار مصرف و استفاده از زباله های قابل مصرف  در مدیریت پسماند موثر است، عنوان کرد: شهروندان با تفکیک زباله های تر و خشک می توانند در مدیریت پسماند به سازمان کمک کنند.

پیوندی در ادامه اظهار کرد: در طول سال آموزش دانش آموزان در رده سنی مختلف، آموزش عموم در مساجد و هیئات، و آموزش پشت منازل از اقداماتی است که سازمان مدیریت پسماند در این حوزه انجام داده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، از بهره برداری نرم افزار سیوا در شهر خبر داد و افزود: همشهریان این نرم افزار را در تلفن همراه هوشمند خود نصب کرده و با اطلاع رسانی در این نرم افزار زباله های تفکیک شده آن ها از درب منازل تحویل گرفته می شود.

وی در ادامه مطرح کرد: 11 غرفه بازیافت در سطح شهر وجود دارد که شاهد استقبال خوب شهروندان و همیاری آن ها در تفکیک زباله هستیم و برای استقرار غرفه بازیافت در مناطق دیگر شهر برنامه ریزی لازم انجام شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، با بیان اینکه  با آغاز فصل گرما شستشوی غرفه بازیافت در سطح شهر به صورت هفتگی انجام می شود، گفت: متاسفانه قرار ندادن زباله ها در ساعت مقرر باعث ایجاد بوی نامتبوع در شهر می شود.

پیوندی با اشاره به اینکه یک هزار و 800 سطل زباله در سطح شهر وجود دارد، عنوان کرد: روزانه بیش از 800 کیلو زباله بیمارستانی  توسط مراکز بی خطر شده که توسط سازمان جمع آوری می شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1490905
ارسال نظر
نظرات