شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1398/03/10 شناسه خبر: 1491120
چمران در جمع راهپیمایان روز قدس سمنان:
اشغال فلسطین ننگ دنیای مدرن و بشریت است/ طرح «معامله قرن» شکست خواهد خورد
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه اسرائیل در کنار شکستی که متحمل شده از درون نیز با بحران مواجه شده است، گفت: در معامله بزرگ قرن نیز مقابل امت اسلام قطعاً شکست خواهند خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب و رئیس سابق شورای شهر تهران در جمع راهپیمایان روز قدس شهر سمنان با اشاره به اینکه بعد از جنگ دوم جهانی با آمدن استعمارگرپیر، نطفه اسرائیل با از بین بردن کشور های ضعیف منطقه را در خاورمیانه به وجود آمد، گفت: جنگ های ناموزونی در منطقه به وجود آوردند ولی حمایتی نداشتند و دستشان خالی بود.

چمران با اشاره به اینکه انگلیس و فرانسه در جنگ ۶ روزه به مصر و سوریه حمله کردند، افزود: این جنگ ظاهرا ۶ روز بود اما اسرائیل در روز اول پیروز شد، قدرت نظامی اسرائیل و سازماندهی فرانسه و حمایت آمریکا باعث پیروزی آنها شد.

وی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شاه ایران از کشورهای غربی حمایت می کرد، گفت: یکی از راهبردهای امام خمینی(ره)  حذف اسرائیل از صفحه روزگار بود و به دنبال آن ایستاد و روز قدس را پیشنهاد داد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب همچنین تصریح کرد: روز قدس فقط در ایران نیست و حتی در کشورهای اروپایی نیز این مراسم را برپا می کنند.

چمران با اشاره به اینکه حمایت از فلسطین تنها در کشور ایران نیست، اظهار کرد: بلکه حمایت مسلمانان در دیگر کشور ها قوت قلبی برای فلسطین است.

وی با اشاره به شکل گیری حزب الله در لبنان گفت: حزب الله توانست اسرائیل و کشورهای چند ملیتی را از خاک لبنان بیرون کند تا مرکز بیروت پیش آمده بودند و ملت مسلمان لبنان آنها را بیرون کردند.

رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به شکست‌های پیاپی رژیم صهیونیستی در برابر حزب الله و جنگ‌های چند روزه غزه، خاطر نشان کرد: اکنون، فلسطینیان از انقلاب اسلامی آموختند که اگر با پرچم اسلام و تدین به جنگ با این رژیم بپردازند، پیروز می‌شوند.

وی تصریح کرد: اسرائیل با همه تکنولوژی تظامی که آمریکا به او داده بود پس از چندین روز نتوانست به پیروزی برسد این قدرت غزه و فلسطین را نشان می دهد.

چمران با بیان اینکه غزه با تفکر اسلامی به پیروزی رسید، گفت: زمانی در مسیر انقلاب اسلامی و ایدئولوژی آن قرار بگیریم در تمانی عرصه ها پیروز خواهیم شد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه ترامپ به التماس افتاده و شماره تماس می‌دهد و می‌خواهد برای مذاکره به ایران بیاید که این نتیجه اعتقادات ملت ایران اسلامی است،بیان کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند ملت ایران اسلامی با شهادت و ایستادگی سبب سرخوردگی آنها می شوند.

چمران با بیان اینکه رئیس جمهوری آمریکا در تجارت سیاسی شکست خورده است و با خروج از برجام، شکست خود را رقم زد، گفت: ترامپ در معامله قرن نیز با ایستادگی امت اسلامی شکست می خورد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد معامله بزرگ قرن، آن سازش بزرگ و محو فلسطین را بیاورد و پیاده کند که از مدت ها قبل می خواست بیاورد که موفق نشده بود، افزود: این طرح، با شکست بزرگ قرن برای آمریکا و اسرائیل تبدیل خواهد شد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی از درون مشکلات فراوانی دارد، اظهار کرد: نتانیاهو هنوز نتوانسته کابینه خود را مشخص کند و دائم با وزیر دفاع به خاطر شکست‌های پیاپی در غزه درگیر است.

وی در ادامه افزود: لبنان دیوار آهنین و محکم و خاکریز انقلاب اسلامی در برابر رژیمی است که روزی مستانه فریاد نیل تا فرات را سر می داد.

چمران با بیان اینکه اسرائیل امروز در درون مرزهای خود را محبوس کرده و دور خود دیوار کشیده است، گفت: هرچه زودتر رزمندگان اسلام از همه این دیوارها عبور خواهند کرد و اسرائیلی ها را از صفحه روزگار محو خواهند کرد.

وی با بیان اینکه یک عده ای می گفتند قدس مربوط به اعراب است، اظهار کرد: قدس نه تنها مربوط به اسلام و اعراب نیست بلکه مربوط به انسانیت است چراکه یک عده در سرزمین خودشان زندگی می کردند که با زور اسلحه آمدند و مردم را از خانه هایشان بیرون راندند و سال هاست غاصبانه بر آنجا حکومت می کنند این ننگ بر جامعه بشریت است.

به گفته رئیس سابق شورای شهر تهران، اشغال فلسطین ننگ دنیای مدرن و بشریت است.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی جهانی قدس گفت: این حضور، موشک های فروانی بر قلب آمریکا و اسرائیل فرود خواهد آورد.

وی با اشاره به سخنرانی ترامپ درخصوص اینکه ایران ضعیف شده است، بیان کرد: ایران با همان قدرتی که در طول 8 سال دفاع مقدس در مقابل مستکبران بیاستد، امروز همه ناوهایشان در خلیج فارس در تیررس سلاح های ماست و همه هواپیکاهایشان در دیدمان قرار دارند.

چمران  با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور، اظهارکرد: بعضی از پادوهای ترسو هنگام اعزام تعدادی نیروی آمریکایی به منطقه، تبلیغات روانی ایجاد کردند اما ارتش، سپاه و نیروهای مردمی بسیج در مقابل دشمن از دین، ناموس و سرزمینشان دفاع می‌کنند.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: خطوط سیاسی مختلف اعلام کردند که تحریم‌ها تأثیرگذار نیست چرا که ارتباط ایران با سایر کشورهای غیراروپایی، ارتباطی سازنده است.

چمران با اشاره به ضرورت مقاومت برابر این توطئه دشمنان بیان کرد: باید برای وضعیت اقتصادی کشور برنامه ریزی و از متفکرین به خوبی استفاده کنیم و با "ما می توانیم" به خوبی کشور را اداره کنیم و ددشمنان را به زانو دربیاوریم.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1491120
ارسال نظر
نظرات