شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1398/03/12 شناسه خبر: 1491766
مدیر دارالقران علامه طباطبایی(ره):
ریشه بسیاری از مشکلات کشور ، حضور مدیران تکنوکرات و غیر حزب اللهی است
مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی (ره) تصریح کرد: وجود و فعالیت مدیران غیر حزب اللهی و تکنوکرات، ریشه و دلیل بسیاری از مشکلات امروز کشور به خصوص در زمینه نابسامانی های اقتصادی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز،مرتضی نجفی قدسی شب گذشته طی سخنانی در ضیافت افطاری و مراسم تقدیر از خانواده های شهدای مدافع حرم که در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) برگزار شد با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان کشور حاوی نکات بسیار مهمی است که همه ما باید از آن رهنمون بگیریم.

وی افزود: رهبری در پایان این بیانات خطاب به جوانان تاکیدات پر معنا و مفهومی را بیان می‌کنند و می‌فرمایند«اگر چنانچه انشاءالله شما جوانان با این حرکت ها بتوانید پیش روید و زمینه را برای روی کار آمدن یک دولت جوان و حزب اللهی آماده کنید بنده معتقدم که بسیاری از نگرانی ها و دغدغه های شما پایان خواهد یافت؛ گرچه این دغدغه ها و غصه ها فقط برای شما نیست».

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با تاکید براینکه با توجه به سخنان رهبری دولت جوان و حزب اللهی نیاز آینده کشور است یادآور شد: دردها و مصیبت‌ها و به هم ریختگی اقتصادی امروز در کشور ما به این دلیل است که مدیران ما آنگونه که باید حزب اللهی نیستند و بسیاری از آنان تکنوکرات و در خوشبینانه ترین شکل متخصص غیرمتعهد هستند گرچه در بسیاری از موارد متخصص هم نیستند.

نجفی قدسی با بیان اینکه جوان حزب اللهی متعهد مورد تاکید رهبری است، افزود: اگر چهره‌های پاکی مانند حججی‌ها در عرصه خدمت وارد شوند مشکلات کشور برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: در یک برهه ابتدای انقلاب اینگونه افراد انقلابی و متعهد در راس امور بودند اما پس از آن این قضیه کمرنگ شد و گاهی شاهد بودیم که افرادی جزء کارگزاران نظام شدند که سنخیتی با انقلاب و نظام اسلامی ما نداشته و ندارند که وضعیت نابسامان اقتصادی و سیاسی امروز ما هم ناشی از چنین کارگزارانی است.

نجفی قدسی همچنین گفت: رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان بر این نکته تاکید داشتند که مشکلی در ساختار و قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی نیست و مشکل را از سوی کارگزارها می‌بینند و این کارگزاران هستند که کوتاهی دارند، سلایق گوناگون دارند، ناتوانی هایی دارند، کمبودهایی دارند و نتیجه این می‌شود که گاهی در حرکت اشتباه می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب مشکل اصلی کشور را سوء مدیریت و عدم تعهد کارگزاران می‌دانند که نمونه آن آقایی است که 37 سال سمت های متعددی در نظام داشت و هشت سال هم مسؤولیت وزارت آموزش و پرورش کشور را عهده دار بود و اخیرا شاهد بودیم که چه رفتاری با خانواده خود کرد و ناجوانمردانه همسرش را به قتل رساند و هم اکنون به عنوان یک قاتل به گوشه زندان رفت و این موضوع به عنوان یک فاجعه در کشور ما رخ داد و ماهیت بسیاری از تکنوکرات‌ها که اخلاق و تعهد را ملتزم نیستند همینگونه است.

 وی ادامه داد: این افراد لیبرالیسم را سال‌ها در آموزش و پرورش کشور نهادینه کردند و عده ای نااهل مصادر امور را به دست گرفتند و کار به جایی رسیده است که امروز رهبر انقلاب آرزوی دولت جوان حزب اللهی دارند بنابر این باید زمینه برای روی کار آمدن یک دولت جوان حزب اللهی متعهد و متخصص مهیا شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۴۰ دانش آموز ممتاز فرزند شهدای مدافع حرم تجلیل شد و آنان هدایای خود را از دست آیت الله حسینی بوشهری دریافت کردند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1491766
ارسال نظر
نظرات