شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1492289
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس:

بحث مذاکرات و تکرار آن بازی با معیشت مردم است

بحث مذاکرات و تکرار آن بازی با معیشت مردم است
فاطمه محمدبیگی گفت: دولت باید برای رفع ناکارآمدی خود با قوای دیگر کشور هماهنگ شود تا از این حالت رخوت و عدم تعامل خارج شود و تا لحظه آخر نیز در جهت حل مشکلات تلاش بی‌وقفه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه محمدبیگی عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در شورای اقتصادی سران قوا اظهار کرد: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب مشکل کشور در این مرحله، نداشتن راه حل یا ندانستن راهکار نیست، چراکه نخبگان اقتصادی در جریان راه‌های برون رفت از مسائل اقتصادی هستند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک افزود: راهکارهای لازم برای مسائل اقتصادی باید احصاء شود سپس نیازمند یک هماهنگی و وحدت همه جانبه و آرایش جنگی در قرارگاه اقتصادی کشور هستیم که مسئولان با همت، شجاعت و قاطعیت وارد عمل شوند و از تهدیدهای خبیثانه دشمن ترسی نداشته باشند تا با طراحی عملیات‌های اقتصادی بتوانیم موجب رشد و شکوفایی کشور شویم.

وی بیان کرد: باید مدیران جهادی انتخاب شوند و کشور بدون تعارف در سطح کلان و میانی از مدیران توانمند، نخبه، کارآمد، شجاع و قاطع استفاده کند، چراکه به نظر می‌رسد که باید افراد جدیدی که دارای این مهارت‌ها هستند وارد چرخه مدیریتی شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت ابراز کرد: راه حل‌های سیاسی هم می‌تواند برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی کارساز باشد از این جهت که می‌توان به درک این واقعیت که امریکا و اروپایی‌ها هیچ وقت به دنبال خیرخواهی برای ایران نبوده و نیستند، لذا به هیچ عنوان تکیه‌ای به کشورهای خارجی در زمینه اقتصادی نباید نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: اگر در داخل کشور با سیاسی بازی و جناح بازی‌ها بخواهیم گره اقتصادی را باز کنیم قطعا نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد، امروز شاهدیم دولت عملا معیشت مردم را گروگان گرفته است.

محمدبیگی ابراز کرد: اکنون مردم با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و انتظار ندارند دولتمردان و مسئولان کشور با دوگانه‌های سیاسی با اقتصاد و معیشت مردم بازی کند.

مسئولین باید مسائل و دوگانه‌های سیاسی را کنار بگذارند

وی تصریح کرد: یکی از آسیب‌هایی که در حوزه کشاورزی به کشور وارد شده موضوع نهاده‌های دامی و بحث تامین امنیت غذایی است که عدم وحدت و همبستگی در دولتمردان و بازی‌های سیاسی و ارتباط دادن مسائل داخلی به انتخابات امریکا ضربه سنگینی را در حوزه نهاده‌های دامی و خوراک طیور به کشور زد و قطعا اکنون قیمت مرغ مردم را دچار سختی کرده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز مسئولین باید به فکر خدمت کردن به مردم باشند و مسائل و دوگانه‌های سیاسی را کنار بگذارند. متوسل شدن به مذاکرات با وجود اینکه نتایج آن را تجربه کردیم خسارت محض است چراکه مقام معظم رهبری هم چندین بار بر این موضوع تاکید داشتند.

وی بیان کرد: دولت برای رفع تحریم‌ها با گره زدن مسائل اقتصادی به برجام، جز هدایت مردم و جامعه به سیاهچاله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و بازی با شاخصه‌های نظام اقدام دیگر نخواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: براساس تاکیدات مقام معظم رهبری همت، شجاعت و قاطعیت باید در یک مدیر وجود داشته باشد تا بتواند تحریم را خنثی و بر آنها غلبه کند و کسری بودجه را برطرف و جهش تولید را راه اندازی کند که این ویژگی‌های یک مدیر انقلابی است.

وی با اشاره به راهبردهای لازم در حوزه مدیریتی کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود به چند راهبرد برای مدیران انقلابی و جهادی از جمله حمایت از اقشار ضعیف، محرومیت زدایی، خنثی سازی تحریم‌ها و افزایش سرمایه گذاری دولتی و عمومی اشاره کردند.

محمدبیگی اضافه کرد: نسل گام دومی‌ها باید در کنار افراد پیشکسوت انقلابی قرار گرفته و مدیریت‌ها را برعهده بگیرند و با استفاده از تجارب آنان یک دولت جوان و انقلاب سر کار آورند که پرتوان و پرانرژی بتوانند چهش تولید را به معنای واقعی رقم بزنند.

دولت تا لحظه آخر در جهت حل مشکلات تلاش بی‌وقفه کند

وی گفت: قطعا بحث مذاکرات و تکرار آن فرار رو به جلو است و در واقع همان طراحی برجام‌های دوم و سوم و برجام‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که در واقع به نوعی بازی با معیشت مردم و وابسته نشان دادن حل مشکلات به مذاکره است، که ما اصلا این بحث را نمی‌پذیریم و جامعه اسلامی ما براساس تجربه قبلی قبول ندارد که بحث مذاکرات چاره ساز باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک بیان کرد: امروز سفره‌های کوچک مردم، افزایش قیمت شدید دلار و تحریم‌های ناجوانمردانه در عرصه‌های مختلف حتی حوزه سلامت، دارو و واکسن نشان می‌دهد که هرگونه مذاکره با این دشمن قداره کش، ما را به جایی نخواهد رساند و اگر ما در داخل روی پای خود نایستیم از خارج گشایشی برای ما حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر دولت درنظر دارد به مردم خدمت کند بهتر است که این ماه‌های پایانی را به دور از ایجاد حواشی و مغلطه‌های سیاسی طی کند و قطعا مردم باید در آینده تغییرات بزرگی را در حوزه انتخابات رقم بزنند تا زمینه روی کار آمدن یک دولت جوان انقلابی توسط خود مردم فراهم شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: دولت اگر می‌خواهد در این ماه‌های انتهایی خاطرات خوبی در ذهن مردم باقی بماند باید از تمام لحظات این چند ماه استفاده کند و روش‌های دور زدن تحریم را در واقعیت به کار گیرد.

وی بیان کرد: دولت می‌تواند از مدیران جهادی و پرتوان استفاده کند تا با سرعت نقاط چالش اقتصادی را پیدا کرده و با همکاری مجلس و قوه قضاییه به طراحی راهکارها بپردازد. متاسفانه همکاری دولت با مجلس در زمینه‌های حضور نمایندگان و استفاده از مجلس در ستاد مقابله با کرونا و حوزه‌ طرح‌های اقتصادی و معیشتی در چند ماه گذشته بسیار ضعیف بود و ما همچنان همکاری دولت را نمی‌بینیم.

محمدبیگی در پایان گفت: دولت باید برای رفع ناکارآمدی خود با قوای دیگر کشور هماهنگ شود تا از این حالت رخوت و عدم تعامل خارج شود و تا لحظه آخر نیز در جهت حل مشکلات تلاش بی‌وقفه کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1492289
ارسال نظر
نظرات