شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 18:52 منتشر شده در مورخ: 1398/03/13 شناسه خبر: 1492302
پژوهشگر حوزه علمیه قم:
عیار ولایتمداری صبر و اعتقاد به آیات الهی است
پژوهشگر حوزه علمیه قم در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در بوشهر گفت: عیار ولایتمداری صبر و اعتقاد به آیات الهی است و اینکه بتوانیم در گام دوم انقلاب به خوبی به وظیفه اصلی خود عمل کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد در حسینیه عاشقان ثارالله شهر بوشهر با حضور خانواده معظم شهداء نماینده مقام معظم رهبری، مدیران و مسئولین ارشد استان، اعضاء شورای تامین استان و جمعی از اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حجت الاسلام طاهری نویسنده و پژوهشگر حوزه علمیه قم در این مراسم گفت: بسیاری از افراد برای قیام از روش هایی مانند احداث دانشگاه ها، نوشتن کتاب، ایجاد حوزه های علمیه ساماندهی احزاب در بدنه جامعه، همراهی مردم برای پیروزی و امسال چنین مواردی استفاده می کردند.

وی ادامه داد: امام خمینی هنگام قیام مبنای حرکت و آغاز نهضت هیچ شباهتی به همچین ساختاری نداشت و الگو را قیام الله قرار داد و تا بدنه اجتماعی برای خود ایجاد نکرده بود هیچ حرکتی را آغاز نکرد و هدف اصلی تحقق امر الهی بود.

نویسنده حوزه علمیه قم اظهار کرد: در ابتدای قیام برخی به امام گفتند رژیم طاغوت قطعا برای مقابله با قیام حوزه علمیه را هدف قرار می دهد؛ اگر انسان بخواهد قیام کند خود را برای رزمندگی و جان فشانی آماده خواهد کرد اما اگر نهادی مانند حوزه علمیه آسیب ببیند قطعا دچار تردید خواهیم شد؛ امام دچار تردید و ابهامی نشد.

پژوهشگر حوزه علمیه قم افزود: زمانی که امام خمینی(ره) تصمیم به قیام گرفت بسیاری از مردم در شهرهای مختلف همراه شدند که رژیم طاغوت صدها نفر را به گلوله بست و خون جاری شد، اما امام آنقدر اعتقاد داشت که فرمود این افراد شهید راه خدا هستند و خون آنها واسطه ای برای حرکت های آینده خواهد بود.

طاهری با اشاره به اینکه امام چگونه به این درجه رسید، تاکید کرد: افرادی که برای انجام ماموریت های الهی انتخاب می شوند باید اهل صبر باشند و مشکلاتی که ایجاد می شود بدون خستگی پشت سر بگذارند و دوم اینکه اعل ایمان و اعتقاد به آیات الهی باشند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ سال است که در مکتب امام(ره) و مقام معظم رهبری افتخار ولایتمداری و تبعیت از اهلبیت داریم، اگر اهل صبر و پذیرش الهی نباشیم نمی توانیم پیرو خوبی برای ادامه مسیر باشیم.

پژوهشگر حوزه علمیه قم تصریح کرد: عیار ولایتمداری صبر و اعتقاد به آیات الهی است و اینکه بتوانیم در گام دوم انقلاب به خوبی به وظیفه اصلی خود عمل کنیم.

انتهای پیام//

 

http://dana.ir/1492302
ارسال نظر
نظرات