شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493225
نماینده مردم اسفراین:
مقاومت به حاشیه برود آسیب جدی خواهیم دید/ برجام نتیجه اعتماد به آمریکا است
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقاومت شرط اصلی دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی ایران است و اگر بخواهیم مقاومت را به حاشیه ببریم قطعا نمی توانیم به اهداف انقلاب اسلامی دست پیداکنیم و آسیب جدی خواهیم خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: کشورهایی که در برابر نظام سلطه مقاومت کردند به استقلال دست پیدا کردند و هرگاه عامل خارجی بیشتر فشار آورده است به  توسعه و پیشرفت این کشورها منجر شده است.

وی گفت: اگر به تاریخ نهضت های ضد استعماری در هند ، پاکستان ، مصر و افرادی همچون گاندی، جمال عبدالناصر و حتی امام خمینی (ره ) نگاه می کنیم،می بینیم که این ها کسانی هستند که با حمله به ترس راه را برای نهضت های ضد استمراری باز کردند و قطعا کشورهایی که توانستند مقاومت کنند به استقلال دست پیدا کردند.

 وی ادامه داد: در کشور ما نیز هرگاه مقاومت هوشمندانه همراه با انسجام داخلی وجود داشته و شرایط برای استقلال در داخل کشور بیشتر فراهم شده و راه سلطه اجانب بسته شده اما هرگاه در طول تاریخ این اراده شکسته و به نحوی از بین رفته راه و زمینه برای سلطه فراهم شده است.

قوامی با اشاره به نتیجه تمرکز بر روی مذاکره و نتیجه برجام خاطر نشان کرد: اینکه ما تمام مسائل داخلی را رها کنیم و فقط به برجام و به بهبود رابطه با دنیا فکر کنیم قطعا نتیجه ای مثبتی نگرفته و نخواهیم گرفت، وقتی می توانیم مذاکره کنیم که اول به داخل کشور توجه کنیم.

وی در ادامه با اشاره به سخنان روز گذشته رهبری در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) افزود: جدا کردن بند ناف بودجه از نفت ، بهبود فضای کسب و کار، رونق تولید ، خارج شدن دولت از دخالت در اقتصاد و بسته شدن زمینه های فساد و اختلاس از مسائل اصلی اقتصاد در کشور هستند که اگر بر روی این موارد توجه و تمرکز بیشتری انجام دهیم آن موقع دشمن چیزی برای دلبستن ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر آنچه که نظام سلطه به آن دلبسته این است که شرایط اقتصادی ایران خوب نیست و اشتغال و تولید کم و تورم و بیکاری بیشتر شده است که همه این موارد با سیاست های امریکا و هم پیمانانش هم جهتی ایجاد می کند.

نماینده مردم اسفراین با بیان اینکه اگر شرایط برای اقتصاد را در داخل قوی و محکم کنیم آنوقت آنها نیازمند مذاکره با ما می شوند و می توانیم پیشروی کنیم، تصریح کرد: اگر مسائل داخلی را حل نکنیم و به مذاکرات برویم قطعا بازنده ایم.

قوامی با تعریف منطق مقاومت گفت: مقاومت شرط اصلی دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی ایران است و اگر بخواهیم مقاومت را به حاشیه ببریم قطعا نمی توانیم به اهداف انقلاب اسلامی دست پیداکنیم و آسیب جدی خواهیم خورد.

وی تصریح کرد: مقاومت زمانی پیشرفت خواهد داشت که بتوانیم شرایط داخلی را انسجام ببخشیم و بین قوه قضاییه، مجلس و دولت همجهتی وجود داشته باشد و همه این سه نهاد با مردم هم جهت شوند و در راستای همان دغدغه هایی که مقام معظم رهبری مطرح کردند به سمت حل مشکلات حرکت کنند.

نماینده مردم اسفراین ادامه داد: تسلیم شدن در برابر خواسته های آمریکا نمی تواند کشور را از فشار و تنگناها خارج کند چرا که نظام سلطه تمام تلاشش این است که بتواند منافع خودش را چند برابر کند و در طول تاریخ چنین کاری کرده اند.

وی گفت: پشت تمام جنگ هایی که نظام استکبار در منطقه به راه انداخته ،فروش سلاح بیشتر و حل مسئله کسری بودجه آمریکا و  حل مسئله خروج از رکود آمریکا و اروپا بوده است.

قوامی ادامه داد: آمریکا برای اینکه رونقی در اقتصاد خودش ایجاد کنند در منطقه ناامنی ایجاد می کنند و دولت هایی که با آنها هم جهت شوند، می شوند عامل نظام سلطه هستند که این عوامل در واقع نمی توانند اقتصاد محکمی داشته باشند.

وی در رابطه با دلیل بی اعتمادی رهبری به آمریکا گفت: دخالت های پی در پی دولت آمریکا از کودتای ۲۸ مرداد به بعد دلیل اصلی این بی اعتمادی هست و از آن زمان هر وقت که به آنها اعتماد کردیم ضربه خوردیم که آخرین آن همین برجام بود که به راحتی از آن خارج شدند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1493225
ارسال نظر
نظرات