شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 07:54 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493553
سردار غیب پرور در گفت و گو با دانا:

استقبال از طرح جهاد همبستگی ملی بیشتر از حد انتظار است/ تفاهم نامه اصلی با بنیاد مسکن امضا شده است/ مشارکت مردم در بازسازی مناطق سیل زده لازم است

استقبال از طرح جهاد همبستگی ملی بیشتر از حد انتظار است/ تفاهم نامه اصلی با بنیاد مسکن امضا شده است/ مشارکت مردم در بازسازی مناطق سیل زده لازم است
سردار غیب پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره آخرین وضعیت طرح جهاد همبستگی ملی گفت: دولت به تنهایی مسئول بازسازی و نوسازی منازل مسکونی سیل زدگان نیست و این ظرفیت و پتانسیل در کشور وجود دارد که مردم سراسر کشور با محوریت مساجد بازسازی و نوسازی منازل مسکونی این مناطق را انجام دهند.

سردارغیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص میزان پیشرفت اجرای طرح جهاد همبستگی ملی (هرمسجد یک خانه) اعلام کرد: این طرح نیازمند مشارکت همگانی است و در آخرین جلسه وضعیت اجرای این طرح بسیار خوب ارزیابی شد و در برخی از مساجد کشور میزان استقبال از این طرح بیشتر از حد انتظار بود.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط یک مسجد به تنهایی بازسازی و نوسازی چند خانه را همزمان قبول کرده و بعضی از مساجدکه از لحاظ مالی در سطح پایین تری قرار داشتند بخشی از اجرای این طرح را بر عهده گرفته اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه راه برون رفت مردم سیل زده از مشکلات فقط دولت نیست تصریح کرد: دولت به تنهایی مسئول بازسازی و نوسازی منازل مسکونی سیل زدگان نیست و حتما مشارکت مردم در این موضوع لازم است و این ظرفیت و پتانسیل در کشور وجود دارد که مردم سراسر کشور با محوریت مساجد بازسازی و نوسازی منازل مسکونی این مناطق را انجام دهند.

غیب پرور در پایان در پاسخ به این سوال که سازمان هایی که با بسیج برای بازسازی مناطق سیل زده تفاهم نامه امضا کردندچه میزان از تعهداتشان را انجام داده اند ؟ توضیح داد: تفاهم نامه اصلی با بنیاد مسکن امضا شده است که مراحل اولیه آن به خوبی انجام شده و مسئولان بنیاد مسکن هم با بسیج در ارتباط و همراه هستند. انشاالله اگر این کار با همین روند ادامه پیدا کند در بازه 4 تا 6 ماه و زودتر از آن زمانی که اعلام شد شاهد اتمام بازسازی منازل سیل زدگان هستیم.

در راستای مشارکت و همیاری اقشار مختلف مردم سراسر کشور جهت جمع آوری و هدایت کمک های نقدی و غیرنقدی اقشار مختلف برای بازسازی و احداث واحدهای مسکونی که در اثر سیل اخیر دچار آسیب دیدگی و سا تخریب شده اند طرح جهاد همبستگی ملی تهیه و تدوین گردیده است.

براساس این طرح، هر مسجد در سراسر کشور یک منزل مسکونی را می‎سازد و هر کاسب تأمین یک کالای اساسی را عهده‎دار می‎شود.

این اقدام یک دعوت ملی است که توسط بسیج در حال انجام بوده و سامانه‌ای در این راستا در تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت سراسر کشور فعال شده است.

انتهای پیام/صابر سخندان

https://www.dana.ir/1493553
ارسال نظر
نظرات