شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:48 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493688
برای تقویت فعالیت‎های فرهنگی و اجتماعی انجام شد؛
اختصاص بودجه 1.2 میلیارد تومانی به سکونت‎گاه‎های غیر رسمی زنجان/ سکونت‎گاه‎های غیر رسمی چارچوب لازم را برای تبدیل شدن به شهرک ندارند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار زنجان گفت: در سال جاری یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سکونتگاه های غیر رسمی زنجان اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسیح الله سلطانی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: 19 سکونتگاه غیر رسمی در استان زنجان وجود دارد که مشکلات خاص خود را دارند و در این زمینه تلاش شده است تا دستگاه های مرتبط مکلف به ارائه خدمات به این مناطق شوند.

وی با بیان اینکه این مناطق دارای مشکلات خاص اجتماعی و فرهنگی هستند، افزود: بسیاری از این مناطق از مشکلات بسترسازی و زیرساخت های نامناسب رنج می برند که این مشکلات به راحتی برطرف نمی شود و زمانبر است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی استان در بحث سکونتگاه های غیر رسمی تکالیفی دارند که بحث تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در مناطق محروم و حاشیه ای استان زنجان از جمله این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه در سال جاری یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی استان اختصاص داده ایم،افزود: دستگاه های مرتبط در این زمینه تلاش می کنند.

این مسئول برضرورت مشارکت مردم برای رفع مشکلات سکونتگاه های غیر رسمی استان تاکید کرد و گفت: از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز در این زمینه استفاده می شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار زنجان با بیان اینکه برخی از سکونتگاه های غیر رسمی استان از خدمات بهره مند هستند، افزود: به این دلیل که در شکل گیری این مناطق از مصالح کم دوام استفاده شده و بیشتر آلونک سازی شده است، چارچوب های لازم را برای تبدیل شدن به شهرک ندارند.

سلطانی برضرورت مقاوم سازی این مناطق تاکید کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از افرادی که در این مناطق ساکن هستند، به دلیل عدم توانایی مالی به سمت مقاوم سازی نمی روند و گاهی مشکل سند دارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه در طی ساخت این سکونتگاه ها خدمات بسیاری به مردم این مناطق داده شده است، افزود: توانمندی های اقتصادی این مناطق نیز بسیار پایین است.

این مسئول برضرورت ارائه مهارت آموزی به  مردم مناطق سکونتگاه های غیر رسمی تاکید کرد و گفت:  باید این افراد به توانمندی برسند که بتوانند تسهیلات مقاوم سازی را بازپرداخت کنند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1493688
ارسال نظر
نظرات