شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:59 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493924
آیت‌الله نوری همدانی:

مهم‌ترین نقشه و هدف دشمن القاء ناامیدی از کارآمدی نظام اسلامی است

مهم‌ترین نقشه و هدف دشمن القاء ناامیدی از کارآمدی نظام اسلامی است
مرجع تقلید شیعیان گفت: مهم‌ترین نقشه و هدف دشمن القاء ناامیدی از کارآمدی نظام اسلامی است که تا به امروز دشمن موفق نشده و بعد از این نیز مدیران و مسئولان نباید بگذارند تا دشمن موفق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تسنیم، آیت‌الله نوری همدانی در دیدار عده‌ای از مبلغان اعزامی از دفتر ایشان در ماه مبارک رمضان، با اشاره به حضور مردم در سالروز رحلت امام راحل اظهار داشت: بیانات محکم رهبری در مقابل دشمن و ترسیم نقشه راه ایشان برای خدمت به مردم و بیان راه صحیح مقاومت، نشان از این است که هنوز افکار امام زنده است و مردم به آن پایند هستند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز دشمن تمام توان خود را در مقابل ملت ایران به‌کار گرفته و با تحریم و تهدید قصد تضعیف نظام را دارد اما باید توجه داشت که چهل سال است دشمن در پی شکست ملت ایران است و از هیچ نقشه‌ای برای آزار و اذیت مردم ایران دریغ نکرده است.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه قم مکر و توطئه‌های دشمنان را همان روش‌های گذشته اما با رنگ و لعاب جدید خواند و خاطرنشان کرد: باید در مقابل این توطئه‌ها مقاومت کرد؛ این مردم با توکل به خدا راه خود را طی کردند و با مقاومت به عزت رسیدند و از این مرحله نیز با عزت عبور خواهیم کرد.

آیت‌الله نوری همدانی نقش مدیران را در شکست نقشه‌های دشمن مهم دانست و گفت: مدیران باور داشته باشند که با توکل به خدا و اتکا به قدرت عظیم ملت و استفاده از ظرفیت‌ها و منابع داخلی و توجه به فرمایشات رهبری می‌توان گام‌های بلند برداشت و به مردم خدمت کرد و سبب به‌زانو درآوردن دشمن شد.

وی افزود: مسئولان باید خدمت به مردم را اولویت خود بدانند، همانطورکه حضرت امیرالمؤمنین(ع) به مالک فرمودند که «اصل و ستون دین و کسانی که در مقابل دشمن می‌مانند همین مردم هستند.» ما این نکته حضرت را در دوران دفاع مقدس و تمام مراحل انقلاب دیدیم بنابراین امام (ره) فرمودند که «مردم ولی‌نعمت ما هستند»؛ پس خدمت به این مردم با وفا و مقاوم ایران لازم است و همه باید با افتخار و بدون هیچ منتی خدمت کنیم و هر کسی به هر شکلی به مردم خدمت کرد مأجور خواهد بود.

آیت‌الله نوری همدانی بر توجه به آرا و افکار امام راحل در حوزه‌های علمیه تأکید و خاطرنشان کرد: شخصیت امام و افکار ایشان کم‌نظیر است، در نتیجه بررسی و تبیین شخصیت و افکار و آثار امام برای نسل جوان بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: تا به امروز متأسفانه آن‌طور که باید به این موضوع پرداخته نشده و صدا و سیما هم در این زمینه کم‌کاری کرده است. افکار و اندیشه‌های علمی و سیاسی امام، تقوا، شجاعت، ترس از خدا، زهد و پارسایی، سبک زندگی امام و ده‌ها ویژگی دیگر ایشان می‌تواند برای نسل امروز الگو باشد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان با اشاره به سی سال رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان را از نظر تقوا و علمیت و سیاست و ساده‌زیستی ممتاز خطاب کرد و گفت: سی سال رهبری این کشور در مقابل دشمنان کینه‌توز کار ساده‌ای نبود؛ ولی ایشان با توکل به خدا و توسل به حضرات معصومین (ع) و درایت و تدبیر توانست انقلاب را حفظ کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1493924
ارسال نظر
نظرات