شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494072
در گفت‌وگو با یک فعال دانشجویی مطرح شد؛
برجام آخرین عبرت سیاست منفعلانه است/ منطق مقاومت در هر حوزه‌ای باشد، موفق است
مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی خراسان شمالی گفت: برجام آخرین عبرت عدم مقاومت و در پیش گرفتن سیاستی منفعلانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل اصغری‌راد، مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، با بیان اینکه در واقع سیاست و منطق مقاومت، سیاستی منفعلانه نیست بلکه مقاومت و ایستادگی در حقیقت بصورت سیاست فعال، همگانی و کنشگرانه است، اظهار کرد: منطق مقاومت در معنا یعنی عبد و غلام بنده دیگری نبودن و استقلال در تصمیم گیری و ایستادگی بر روی اصول خود است.

وی اظهار داشت: در تاریخ معاصر بسیاری از کشورهایی که شکست خود را در بازگشت از اصول اساسی حکومت خود نتیجه گرفته اند کاملا هویدا و آشکار است که آن جامعه در عرصه بین‌المللی به عنوان کشوری رعیتی و کشوری پایین دست معرفی شده است و اغلب کشورها با نگاهی تحقیر آمیز به آن نگریسته اند.

اصغری راد افزود: در نقطه مقابل آن، هر کشوری که در اتکا و اعتماد به نفس به خود که در واقع این دو عامل نقش مهمی در منطق مقاومت دارند پیشرفت داشته اند،به عنوان الگو در عرصه بین‌المللی معرفی شده اند.

وی گفت: بر فرض مثال، چین که در واقع در نیمه ابتدایی قرن گذشته به عنوان فقیرترین کشور معرفی شده بود و بیش از 500 میلیون نفر از مردم آن در فقر و گرسنگی دست و پا می زدند اما در سه دهه اخیر به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان دست یافت.

وی ابراز داشت:  یکی از دلایل چنین اقتصادی بحث اعتماد به نفس و گستردگی فعالیت های بنگاه های کوچک اقتصادی در این کشور و ایستادگی مردم بود و در مقابلش تشویق تجار و جامعه کارگزار باعث رشد سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی در این کشور شد. این همان الگوی خارجی اقتصاد مقاومتی است.

اصغری راد افزود: یعنی مقاومت، تنها در حوزه سیاست مطرح نیست. بلکه در هر حوزه ای که بر آن تکیه شده پیروزی نهایی را به همراه داشته است، چه در حوزه سیاسی، اقتصادی یا فرهنگی و چه در عرصه جامعه یا بین الملل ضمن اینکه یکی از محسنات و شاید بزرگترین نتیجه مقاومت، همان ناامیدی دشمن است.

مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی خراسان شمالی تاکید کرد: اگر سابقه تاریخی مبارزه تمام قد قدرت های پوشالی دنیا از جمله آمریکا و صهیونیسم را مرور کنیم، می بینیم که با این که تمدن خودباخته آن ها علی رغم انفعال، رو به سقوط است اما همچنان به مبارزه تمام قد با جمهوری اسلامی ایران و در حقیقت به مبارزه با اسلام ناب محمدی پرداخته و ادامه میدهند.

وی با اشاره به اینکه روزی با ترور و جاسوسی و قتل عام و کشت و کشتار به مبارزه با تفکر اسلامی می پرداختند و امروز با تهدید و نفوذ و ارعاب و مذاکره ابراز داشت: در واقع دشمن قسم خورده و ردیف اول جمهوری اسلامی ایران و تمامی کشورهای اسلامی آمریکا و اسرائیل هستند.

اصغری گفت: امروز غرب باوران و غرب گرایان بایستی نوعی دگراندیشی در باورهای غلط خود ایجاد کنند و از نوع نگرش حاکمان غربی به مسئله حقوق بشر و بسیاری از اصول تمدن بشریت عبرت گرفته و به نوعی از دوستان خود که همان کشورهای غربی هستند درس مبارزه برای پیروزی عقاید و حکمرانی خود بگیرند.

وی افزود: امروز، کشورهایی که برای دشمنی و تیشه به ریشه اسلام زدن سوگند یاد می کنند، در تحلیلی ساده دوست دارند آنچه را که برای خود نمی پسندند را برسایر کشورها حاکم کنند.

مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی خراسان شمالی تاکید کرد: امروز،تاریخ معاصر ایران پر از معادن تجربه و عبرت است،از عبرت های معاهده ننگین ترکمانچای گرفته تا تجارب موثر و درس آموز هشت سال دفاع مقدس و برجام آخرین عبرتی است که متاسفانه امروز هم سیاستی منفعلانه توسط دستگاه دیپلماسی برای آن در پیش گرفته اند.

وی افزود: زیرکی آمریکا در استفاده واژه "خروج از برجام" در آن بود که می خواست خود را از طریق آن از مسئولیت بین‌المللی در قبال تعهدات خود در این توافقنامه خارج کند.

اصغری با بیان اینکه امروز جامعه یا سازمان بین الملل بایستی کشور آمریکا را به عنوان متهم ردیف اول محاکمه کند نه اینکه به تمجید و تعریف پایبندی تعهدات پذیرفته شده توسط ایران بپردازد گفت: اما به مسئله دیگری که بایستی به آن اشاره کرد این است که منطق مقاومت نوعی قدرت هوشیاری لازم دارد.

وی ابراز داشت: یعنی شما اگر نگاه کنید بیشترین هجمه ها و بیشترین مبارزات امروزی میان جهان استکبار و اسلام از نوع نفوذ، تهاجم روانی و در یک واژه تهاجم نرم است که هدف آن بر عقب نشینی طرف مقابل است.

اصغری گفت: امروزه این اصل در هر حوزه ای از جمله سیاست گرفته تا فرهنگ و اقتصاد نقشه اول راه دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی خاطر نشان کرد: رهنمود های اخیر مقام معظم رهبری در خصوص پایداری بر اصول مقاومت بایستی در حوزه تهاجم نرم نوعی هوشیاری را در مسئولین و کارگزاران نظام ایجاد کند که در واقع برگ فتح و پیروزی و پیشرفت نظام را رقم بزند.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه اصل منطبق با مقاومت,همان پاسداری از ارزشی‌های هر نظامی است و اگر ما از واژه مقاومت استفاده می کنیم این یعنی همان استقلال، ازادی و جمهوری اسلامی ،گفت:  اینکه اگر توانستیم مبنای این پاسداری از ارزش هارا بر سیر الی الله یعنی همان کار برای رضای خدا و توکل برخداوند متعال قرار دهیم قطعا این وعده اللهی است که ان تنصرالله ینصرکم و خداوند باری تعالی هیچگاه از وعده‌ خود به بندگانش تخلف نکرده است و با این اصل,جهان اسلام به پیروزی حقیقی خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1494072
ارسال نظر
نظرات