شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494149

عوارض آزادراه تهران - شمال تعیین شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران - شمال امسال افتتاح می‌شود، گفت: قیمت عوارضی در منطقه یک حدود 30 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران - شمال و ادامه بزرگراه همت تا کرج درباره آزادراه تهران - شمال اظهار داشت: این پروژه ویژگی‌های خاص خود را دارد و با حداکثر استاندارد روز استفاده می‌شود.

 
وی افزود: منظره‌آرایی در این محور اضافه شده است که در زیبایی و ایمن‌سازی مسیر مؤثر است.
 
خادمی با بیان اینکه هوشمندسازی کل مسیر آزادراه در منطقه یک با استاندارد بالا در حال انجام است، گفت: روشنایی کل مسیرها در تونل‌ها از مواردی بود که در مطالعات اولیه نبود اما بعداً اضافه شد.
 
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه در چهار سال اخیر به ۹۵ درصد رسید، گفت: پس از آنکه چینی‌ها از این پروژه بیرون رفتند منطقه یک توسط متخصصان داخلی به سرعت ساخته و تکمیل شد.
 
خادمی درباره رقم عوارضی در منطقه یک آزادراه تهران - شمال گفت: با توجه به ابعاد این پروژه برآوردی که بخش خصوصی درباره رقم صد هزار تومان در عوارضی این آزادراه دارد با هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری منطقی است اما با توجه به آنچه باید رقمی باشد که مردم بتوانند استفاده کنند پیش‌بینی می‌کنیم که رقم عوارضی آزادراه فعلاً حدود ۳۰ هزار تومان باشد. البته این موضوع باید توسط کمیته مربوطه بررسی و تعیین شود.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: به هر حال این آزادراه مزایایی دارد، ۶۰ کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر می‌کند و قطعاً این رقم عوارضی به صرفه خواهد بود.
 
وی درباره تحویل اراضی به بنیاد به عنوان سرمایه‌گذار و شریک دولت در این پروژه گفت: بخشی از اراضی در پردیس به بنیاد به صورت تحویل موقت داده شد اما در بخشی از آنها مسکن مهر ساخته شد و فعلاً در حال بررسی هستیم.
 
* ۳۰ میلیارد تومان برای رفع معارض آزادراه همت تا کرج نیاز داریم
خادمی بیان کرد: امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج نیز بازدید کرد.
 
وی افزود: این مسیر ۱۴.۵ کیلومتر است که ۵ کیلومتر آن افتتاح شده و ۱۰ کیلومتر ۸۵ درصد رشد دارد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال افتتاح شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شد، اولی ۹۹ درصد رشد دارد و قرارداد دوم هم در حال اجراست.
 
وی افزود: تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان در ادامه آزادراه همت تا کرج هزینه شده است که ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری دولت دارد.
 
خادمی با اشاره به رفع معارض در بخش زیادی از این آزادراه گفت: تعدادی از خانه‌های حاشیه مسیر خریداری شد همچنین در انتهای پروژه تا اتصال آن به جاده موجود کرج - چالوس چندین رستوران و منطقه گردشگری وجود دارد که باید خریداری شود و برای این منظور ۳۰ میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این حوزه با ما همکاری کند.
 
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1494149
ارسال نظر
نظرات