شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 22:07 منتشر شده در مورخ: 1398/03/23 شناسه خبر: 1494670

اجاره باغ دربستی بهانه‌ای برای کلاهبرداری

رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری از شهروندان با شگرد درج آگهی دروغین اجاره باغ دربستی در سایت‌های تبلیغاتی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان و درخواست رسیدگی به شکوائیه خود مبنی بر کلاه‌برداری مبلغ 10 میلیون ریال در یکی از سایت‌های تبلیغاتی، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: شاکی پس از مشاهده یکی از آگهی‌ها و تماس با صاحب آگهی، مبلغ 10 میلیون ریال جهت رزرو به حساب صاحب باغ واریز می‌کند که پس از آن شخص مورد نظر پاسخگو نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات شاکی و انجام تحقیقات تخصصی و پلیسی کارشناسان متهم را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

مرتضوی بیان داشت: متهم در مواجهه با ادله و مستندات، جرم خود را پذیرفت و عنوان داشت که اجاره باغ دربستی بهانه‌ای برای کلاه‌برداری از شهروندان و کسب درآمد بوده و تصاویر مربوطه را از طریق آگهی‌های مختلف فروش املاک به دست آورده است.

رئیس پلیس فتای اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: همان‌طور که در قوانین سایت‌های تبلیغاتی ذکر شده است این سایت‌ها هرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکی و بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رؤیت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهی را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاه‌برداران نشوند.

وی با بیان اینکه رعایت چند نکته ساده می‌تواند از گرفتار شدن در دام این‌گونه کلاه‌برداری‌ها جلوگیری نماید، توصیه کرد: برای اجاره و تنظیم قرارداد به دفاتر املاک و دارای مجوز مراجعه کنید همچنین قبل از مشاهده ملک و تنظیم قرارداد نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجهی تحت عنوان بیعانه نیست و حتماً در مقابل وجوه پرداختی خود رسید دریافت کنید.

https://www.dana.ir/1494670
ارسال نظر
نظرات