شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/03/24 شناسه خبر: 1494809
ائمه جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند؛
تحریم‌های بی‌سابقه نتیجه مذاکرات گذشته /مهمترین محور سخنان رهبری با نخست وزیر ژاپن بی اعتمادی به آمریکا بود
آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی همچون اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

تحریم‌های بی‌سابقه نتیجه مذاکرات گذشته /مقاومت سرمایه ملت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت همگان به تقوا و پرهیزگاری و دوری از معصیت و بی رغبتی به شئونات دنیا، اظهار داشت: بعد از ماه رمضان باید از نیروی ایمانی خود مراقبت کنیم و این از توصیه های امام راحل است که فرمودند ایمان و معنویتی که انسان در ماه رمضان پیدا می کند باید تا ماه رمضان دیگر حفظ شود برهمین مبنا مراقبه رکن رکین عرفان و اخلاق اخلاق است و کسی که به مقاماتی می رسد حتماً این مسیر را طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مسئله اصلی در عرفان همین مراقبه است، گفت: انسان باید دائماً در حال مراقبه باشد و این مراقبه برگشت به درون انسان است و از زمان افلاطون و ارسطو همین موضوع مراقب مطرح بوده که با عنوان ملکه طرح می شده اما امروز تحت عنوان مراقبه یعنی توجه مطرح است.

آیت الله علما با بیان اینکه باید نگاه ما نگاه خدایی و معنوی باشد، عنوان کرد: به گفته بزرگان ریشه این احکام و تمام واجبات و مستحبات و ادعیه و حتی نمازی که در حال غرق شدن و در خط مقدم جنگ نیز از انسان ساقط نمی‌شود توجه درونی به خداوند است و باید این توجه را تا قیامت با خود به همراه ببریم.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه افزود: شهدایی که عند ربهم یرزقون هستند رزق خود را از این دنیا با خود برده‌اند این مبدا و درون و ملکه را با خود ببریم تا همنشین ما باشد همچنین بر اساس آیه قرآن در محضر خداوند حاضر هستیم. امام راحل نیز فرموده عالم محضر خداوند است بنابراین باید تمام حالات خود را در برابر خداوند حاضر ببینیم و مراقب خود باشیم زیرا مراقبه در نفس و جان ما اثرگذار است.

وی عنوان کرد: باید ببینیم این نمازی که می خوانیم در جان ما چه تاثیر گذاشته است زیرا حقیقت نفس انسان ثابت است تمام عبادات باید در نفس انسان تاثیر گذار باشد و این مراقبه به قیامت منتقل خواهد شد برهمین مبنا حضرت علی فرمود خوشا به حال کسی که به مراقبه توجه دارد و از گناه ترس دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: تمام قدما کشور وجود انسان را به هفت اقلیم تقسیم کردند و انسان باید بر نفس خود اشراف داشته باشد زیرا در این صورت مرتکب گناه نخواهد شد.

آیت‌الله علما با تاکید بر اینکه انسان باید آنچه را که درباره حاضر و ناظر بودن خداوند شنیده باور کند، گفت: ریشه لغوی انسان از نوسان گرفته شده و در این فراز و نشیب تقوا است که سبب می شود انسان حفظ شود بر همین مبنا حضرت علی (ع) فرمود تقوا در زندگی انسان را حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه تقوا در آخرت نیز سبب نزدیک شدن به خداوند می‌شود، افزود: روز بیست و ششم خرداد شهادت مجاهدان موتلفه اسلامی است که بر گردن انقلاب اسلامی نقش زیادی دارند همچنین روز بیست و هفتم خرداد سالروز تشکیل سازمان جهاد سازندگی به فرمان امام راحل است.

به گفته آیت‌الله علما، سازمان جهاد سازندگی یکی از مراکز موثر در انقلاب از زمان جنگ تا امروز است که خدمات ارزنده ای را به انقلاب ارائه کرده است اما همچنان اگر با برنامه‌ریزی پیش رود می تواند بهتر از این نیز مثمر ثمر واقع شود.

وی افزود: روز ۱۵ شوال سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی است که از ایشان ۱۵۰ روایت نقل شده است.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی از فرمایشات حضرت امام راحل برای امروز ایران اسلامی است؛ ایشان در یکی از سخنان خود فرمودند مردم ایران تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آن را نخواهند داشت بر همین مبنا رئیس‌جمهور آمریکا نباید حرف‌های سبک و سطحی بزنند.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب که فرمودند اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح یک ملت است، افزود: امروز این تفکر از سوریه تا عراق و ایران و پاکستان و بحرین و یمن درحال گسترش است و این مقاومت سرمایه ملت هاست.

آیت‌الله علما گفت: این مقاومت است که سبب می شود ابرقدرتی می‌خواهد به ایران پیام دهد اما رهبر انقلاب آن را رد می کند و به پیام او گوش نمی دهد.

وی با بیان اینکه باید در مواقعی ولایت فقیه به رخ دنیا کشیده شود و جوانان نیز به آن توجه کنند، گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند من حرف های شما را گوش می دهم و آنچه که مصلحت باشد می‌گویم اما ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم این یعنی جمهوری اسلامی هیچ گونه اعتمادی به آمریکا ندارد و نباید کسی واسطه شود و نمونه همین بی‌اعتمادی در برجام است.

امام جمعه کرمانشاه افزود: اینکه ترامپ برجام را پاره می‌کند ما را تحت فشار می‌گذارد و پیام می دهد در حالی که بی سابقه ترین تحریم ها را بر کشور وضع کرده پس چگونه دم از مذاکره می زند.

آیت‌الله علما عنوان کرد: رهبری در پاسخ به نخست وزیر ژاپن فرمودند ترامپ شایسته این نیست که به او پیامی بدهم یا پیام او گوش دهم.

وی افزود: وقتی که نخست وزیر ژاپن گفت که من حامل پیام ترامپ هستم مقام معظم رهبری گفت پیامی به او نمی دهم و او را شایسته این معنا نمی‌دانم، در دنیا چه کسی چنین قدرتی دارد که چنین در برابر ابرقدرتها موضع‌گیری کند همچنین وقتی که نخست وزیر ژاپن گفت ترامپ قصد براندازی ندارد حضرت آقا فرمودند اینها قادر به چنین کاری نیستند.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: آنها ۴۰ سال درصدد براندازی هستند اما قدرت این کار را نداشتند همچنین وی فرمودند چگونه است آنان که خود انبارهای بمب اتم در اختیار دارند می گویند چه کشوری بمب اتم داشته باشد یا نداشته باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری سالها قبل در سخنان خود سه نکته را در سیاست خارجی مبنی بر لزوم رعایت عزت، مصلحت و حکمت مورد توجه قرار داد و همواره موضع گیری های خودشان بر همین مبنا بوده است بنابراین تمام دنیا این کلمات رهبری را مخابره کرده‌اند مانند همانگونه که امام راحل به کارتر فرمود هیچ غلطی نمی کند امروز هم رهبری به ترامپ گفت او شایسته هیچ پیامی نیست و این نتیجه مقاومت انقلاب اسلامی است.

 

مهمترین محور سخنان رهبری با نخست وزیر ژاپن بی اعتمادی به آمریکا بود/ بریدن دست مفسدان اقتصادى از شروط استمرار حرکت ملت ایران در مسیر انقلاب

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از اسلام آباد خبر، حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه امروز اظهار کرد: «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن روز چهارشنبه براى اولین بار پس از پیروزى انقلاب اسلامى به تهران سفر کرد تا توسعه روابط دوجانبه، به‌خصوص در حوزه انرژى و تجارت را با مقامات ایرانى بررسى کند.

وی با یادآوری سخنان رهبری به نخست‌وزیر ژاپن  افزود: مهم ترین محور سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن بی اعتمادی به آمریکا و بی فایده بودن هر نوع مذاکره ای با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود. رهبر انقلاب اسلامی  در واکنش به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر تحویل پیام ترامپ به رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس جمهور آمریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند:« جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی پذیرد.»

رهبر معظم انقلاب با اشاره به دشمنی های چهل ساله آمریکا با ملت ایران و ادامه این دشمنی ها، افزودند:« ما معتقدیم از طریق مذاکره با آمریکا، مشکلات ما حل نخواهد شد و هیچ ملت آزاده ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد.»

مذاکره با دشمن در شرایط فشار حداکثری یک خطای استراتژیک است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره داشتند. چرا که در صورت پذیرش مذاکره با آمریکا از سوی ایران در این شرایط فشار، دشمن این مسئله را به معنای عقب نشینی و تسلیم تصور کرده و فشار خود را بیشتر نیز خواهد کرد. درواقع پذیرش مذاکره با آمریکا در شرایط فشار حداکثری به معنای اعطای مجوز به دشمن برای  درخواست های بیشتر و پیشروی بیشتر است. به همین جهت است که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند هیچ ملت آزاده ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد.در چهار دهه گذشته آمریکا به روش های مختلف به دنبال تغییر رژیم در ایران بوده و اکنون که تمام روش ها را برای محقق کردن این هدف به کار گرفته و ناامید شده مدعی این هستند که به دنبال تغییر رژ یم در ایران نیستند. برخی از حامیان مذاکره نیز این سخنان ترامپ را چراغ سبزی در جهت انجام مذاکره با آمریکا می دانند. در حالی که این مسئله نشان دهنده بن بست آمریکا در اقدامات علیه ایران است و نباید این ادعای آمریکا را نشانه حسن نیت دانست.

امام جمعه شهرستان بیان داشت: در شرایطى که قدرت‌هاى سلطه گر، گسترده‌ترین و پیچیده‌ترین کارزار اقتصادى را همراه با اعتبار بخشى به تهدیدات نظامى خود علیه مردم ایران طراحى وبه اجرا درآورده‌اند، استقامت و ایستادگى مردم ایران در مواجهه با این کارزار، در عین حفظ امنیت و ثبات داخلى، کارآمدى اندیشه ناب انقلاب اسلامى را اثبات و آن‌را به الگویى براى ملت‌هاى مسلمان و آزادى خواه جهان تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان ساخت:  رهبر معظم انقلاب اسلامى (مدظله العالى) در مراسم سى امین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)، با اشاره به دستاوردهاى ایستادگى و مقاومت مردم ایران در ماه‌هاى اخیر وثمرات ارزشمند آن براى تحکیم وتقویت اندیشه مقاومت، استمرار حرکت موفقیت‌آمیز مردم ایران را منوط به شروطى دانستند ومردم ومسؤولان را به رعایت آن شروط فراخواندند.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب گفت:  شروط استمرار حرکت موفقیت‌آمیز ملت ایران در مسیر انقلاب و جمهورى اسلامى عبارتند از؛ ۱- ضرورت رسیدن به بازدارندگى همه‌جانبه ۲- تحول در رفتار وعمل مسؤولان ومردم ۳ - توجه به ترفند دشمن براى تضعیف اندیشه‌ى مقاومت ۴- نباید اجازه داد آمریکایى‌ها نزدیک شوند ۵- ضرورت ادامه حضور مردم در صحنه ۶- تمرکز بر مسأله اصلى یعنى اقتصاد ۷- توجه به موضوعات مهم در عرصه اقتصاد همچون «رونق تولید»، «ارزش پول ملى»، «بهبود فضاى کسب‌وکار»، «جدا کردن بودجه و اقتصاد کشور از خام‌فروشى نفت»، «تبدیل دخالت دولت در اقتصاد به هدایت و نظارت دولت»، و «بریدن دست مفسدان اقتصادى یعنى اختلاس گران، دزدان، تروریست‌هاى اقتصادى و قاچاقچیان‌بى‌رحم از اقتصاد کشور» ۸- ضرورت ایجاد امید در مردم به‌ویژه در نسل جوانان ۹- ضرورت تحول در نظام مدیریتى کشور با حضور جوانان ۱۰- حفظ همبستگى ملى ۱۱- حفظ ارتباط قلبى با خداى متعال*    

حجت الاسلام مهری تصریح کرد: در جدال با استکبار یکى از مهم‌ترین ویژگى‌هاى مجاهد فى سبیل الله، عدم تأثیرپذیرى از دشمن است. دشمن همواره تلاش دارد تا محاسبات ما را بر هم زده و دچار خطاى محاسباتى نماید و از این طریق، بر رقیب فائق آید. این فرآیند معمولا از سه گانه تهدید و تطمیع و فریب حاصل مى‌گردد.

 

دشمن با ترفندهای مختلف به دنبال تضعیف محور مقاومت است/ لزوم توجه ویژه مسئولین به رفع مشکلات مستاجرین زلزله زده و ساماندهی آنها

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام جوادفاطمی نسب درخطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان به سفر نخست وزیر ژاپن به کشور اشاره کرد و اظهارداشت : این سفر برای اولین بار بعداز پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شود تا هم توسعه روابط دوجانبه بین دوکشور بررسی شده و هم پیام رئیس جمهور کشور آمریکا را به مقامات کشور منتقل کند.

وی افزود : رهبر انقلاب دردیدار با نخست وزیر ژاپن اعلام کردند که شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی ندانسته و هیچ پاسخی به او نداده و نخواهد داد.

خطیب جمعه شهرستان اذعان داشت : فرمول سخنان رهبر انقلاب به نحوی است که نه تنها احتمال مذاکره پنهان ایران و آمریکا با واسطه ژاپن را منتفی می کند بلکه راه را برکسانی که احتمالا در پی مذاکرات پنهان بوده اند خواهد بست.

وی  بابیان اینکه این وقایع ۴ پیام مهم برای افکار عمومی جهان دارد افزود : اولین پیام مهم ایران اسلام برای افکار عمومی جهان این است که ما شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی ندانسته وهیچ پاسخی هم به او نداریم .

فاطمی نیب تصریح کرد : دومین پیام ما ابن است که مذاکرات صادقانه از جانب ترامپ صادر نمی شود و صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

وی ادامه داد : سومین پیام کشور این است که گفته ترامپ که می گوید به دنبال تغییر رژیم درایران نیست یک دروغ است زیرا اگر می توانست این کار را انجام دهد آنرا انجام می دادولی نمی تواند.

امام جمعه شهرستان اذعان داشت : پیام آخر کشور این است که ما با سلاح هسته ای مخالف هستیم و فتوای شرعی رهبری حرام بودن ساخت سلاح هسته ای است واگر ما قصد ساخت سلاح هسته ای را داشتیم آمریکا هیچ کاری نمی توانست بکند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات زلزله زدگان اشاره کردوگفت : زلزله زدگان نیازمند توجه بیشتر و ویژه مسئولبن هستند ونباید گذشت زمان باعث فراموش شدن مشکلات زلزله زدگان شود.

وی افزود : قشر مستضعف و مستاجرین شهرستان هنوز هم با مشکلاتی روبرو هستند که باید برنامه ریزی مناسب برای ساماندهی به آنها انجام شود.

فاطمی نسب در ادامه بر لزوم توجه به ترفند های دشمن اشاره کردوگفت : رهبر انقلاب در مراسم ارتحال حضرت امام (رض) فرمودند که پیروزی تفکر مقاومت مشروط بر توجه به ترفندهای دشمن برای تضعیف اندیشه مقاومت است.

امام جمعه شهرستان ادامه داد : ترفند امروز دشمن برای تضعیف اندیشه مقاومت مترادف کردن آن با جنگ است .

وی در ادامه به هفته جهاد کشاورزی اشاره کردوگفت : کشاورزی مهمترین بخش تولید مواد غذایی کشور است که لازم است به سمت پیشرفت تکنولوژی و امکانات برای بهره برداری بیشتر از ظرفیتهای موجود کشور حرکت کند.

 

ملت ایران نباید به اروپایی ها دل خوش کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از امروله، حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد الیاسی در خطبه های نماز جمعه شهرستان صحنه عنوان کرد: داشتن محاسن اخلاقی افراد را از خیلی مشکلات نجات می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه دین به همه جنبه های ضروری انسان توجه داشته است تصریح کرد: معارفی که معصومین علیهم السلام بر گرفته از الهی ایجاد شده است نسبت به نظریه پردازان غربی و شرقی کهکشان ها فاصله است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد الیاسی خاطر نشان کرد:  جهاد کشاورزی در سالی که مقام معظم رهبری آن را به سال رونق تولید نام گذاری کرده اند وظیفه سنگینی دارند.

امام جمعه شهرستان صحنه اشاره ای به سفر سران چند کشور اروپایی به کشور و دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری داشت و تشریح کرد:  دشمن یک جنگ تمام عیار با ما به راه انداخته است .

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران باید بدانند که نباید به اروپایی ها دل خوش کنند و دستگاه وزارت خارجه کشور نیز باید رفتار منافع گرایانه آنان به نفع آمریکا را در برجام ثبت کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان صحنه گفت: رهبر همان روز اول گفتند که من به این مذاکره با آمریکا خوشبین نیستم ولی اگر ایشان مانع میشدند فتنه گران داخلی دست به کار می شدند.

 

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1494809
ارسال نظر
نظرات