شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1494905
رئیس سازمان جهاد کشاورزی:
صرف ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان/ سطح مبارزه به 169 هزار هکتار رسید
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 169 هزار و 960 هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلام حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون افزود: سیستان و بلوچستان به علت موقعیت جغرافیایی که دارا است در معرض خطر هجوم ملخ های صحرایی قرار دارد به گونه ای که از 15 بهمن ماه سال گذشته درگیر مبارزه با این آفت کشاورزی می باشد بر این اساس روند رو به رشد سطح مبارزه با ملخ صحرایی در استان نشان از هجوم بیشتر دسته های ملخ از آن سوی مرز و استانهای دیگر به سیستان و بلوچستان می باشد و سازمان جهاد کشاورزی با تمام امکانات موجود خود در حال سمپاشی مناطق آلوده به این آفت بین المللی است.


وی گفت: ۶۰ میلیارد ریال از اسفند سال گذشته تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۱۵۷ هزار هکتار از مراتع و مزارع این استان هزینه شده است.


این مسئول ادامه داد: برای مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون هیچ اعتبار استانی اختصاص نیافته است و تنها حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی به این بخش اختصاص داده شده است.

به گفته وی،94 هزار و 220 هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ پوره و 75 هزار و 740 هکتار بالدار اختصاص دارد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی در ایرانشهر  با 40 هزار و 110 هکتار  و 35 هزار و 550 هکتار در شهرستان دلگان انجام شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: کار مبارزه با این آفت درشهرستان فنوج به  11 هزار و 50 هکتار از اراضی  رسیده، همچنین در نیکشهر 18 هزار و 20 هکتار، قصرقند پنج هزار و 440 هکتار، چابهار 28 هزار و 60 هکتار، کنارک  31 هزار و 630 هکتار کار مبارزه با این آفت کشاورزی انجام شده است.
 
این مسئول با تاکید بر این مطلب که بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد، افزود: هم اکنون شهرستان های کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر،سرباز و خاش علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

زورقی با توجه به لزوم مبارزه با ملخ صحرایی از همه مسئولین و بهره برداران خواست در راستای مبارزه با این آفت بین المللی با سازمان جهادکشاورزی استان همکاری کنند.
 
انتهای پیام/

https://dana.ir/1494905
ارسال نظر
نظرات