شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1494975
شرکت‌های بیمه دریایی از افزایش حداقل ۱۰ درصدی هزینه بیمه کشتی‌های عبوری از خاورمیانه پس از حادثه اخیر برای دو نفتکش در دریای عمان خبر داده و احتمال دادند، در صورت بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه، این هزینه‌ها باز هم افزایش یابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت یورونیوز، حادثه آتش سوزی در دو نفتکش ژاپنی و نروژی در دریای عمان باعث افزایش نگرانی‌ها درباره کاهش انتقال نفت خام در یکی از مهمترین گذرراه‌های دریایی جهان و رشد ۴.۵ درصدی قیمت نفت شد.

 
برخی شرکت‌های مالک نفتکش‌ها نیز رزورهای جدید به منطقه دریای عمان را به حالت تعلیق درآوردند.
 
همچنین قیمت اجاره نفتکش‌های بزرگ برای انتقال نفت خام از دریای عمان به دیگر نقاط آسیا، روز پنج‌شنبه به ۱۳ هزار دلار، بالاترین قیمت خود در طول دو ماه گذشته رسید، این در حالیست که قیمت آن تنها روز چهارشنبه حدود ۲۰۰۰ دلار افزایش داشت.
 
هر کشتی به انواع مختلفی بیمه از جمله بیمه پوشش سالانه در برابر تهدیدات جنگی و یک بیمه دیگر برای ورود به مناطق پرخطر نیاز دارد.
 
شرکت‌های بیمه کننده این کشتی‌ها اعلام کردند، بزرگترین کشتی‌های که از دریای عمان عبور می‌کنند با افزایش هزینه ۲۰۰ هزار دلاری برای هر سفر یک هفته‌ای مواجه هستند و این مبلغ دو برابر هزینه‌ای است که آنها هفته قبل پرداخت می‌کردند.
 
یکی از این شرکت‌ها تاکید کرد: شرایط در منطقه دریای عمان تغییر کرده است. یکی از این نفتکش‌ها غرق شده و ما شاهد افزایش کلی قیمت بیمه در برابر تهدیدات جنگی خواهیم بود.
 
همچنین شرکت یاد شده تاکید کرد: این اولین حادثه نبوده و افزایش قیمت‌ها نشان دهنده وضعیت وخیم منطقه است.
 
کمیته مشترک جنگ برای بازار بیمه لندن در تاریخ ۱۷ مه لیست مناطق آبی پرخطر خود را پس از حملات علیه چند فروند کشتی در ساحل فجیره امارات گسترش داد و کشورهای عمان و امارات و کشورهای منطقه خلیج فارس را به آنها افزود.
 
۲۰ درصد از نفت مصرفی جهانی با نفتکش‌هایی از کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان عبور می‌کند.
 
جاناتان موس، رئیس مرکز حمل و نقل شرکت بی دبیلو اف اظهار کرد: در سال آینده شرکت‌های بیمه با توجه به بی‌ثباتی منطقه اقدام به افزایش درصدها خواهند کرد و احتمالاً هزینه بیمه در برابر تهدیدات جنگی و بیمه بدنه و موتور کشتی‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش خواهند یافت.
 
منبع: ایسنا
انتهای پیام
 
http://dana.ir/1494975
ارسال نظر
نظرات